Jedná se o odstav?

jarka1992
9. bře 2018

Zdravím maminky. Chtěla bych poradit a možná i u těšit protože bych ráda kojila dál. Můj syn ( čerstvě 8 měsíců) už přestává mit o kojení zájem. Pokaždé když ho chci nakojit ( jenom ve dne v noci takový problém není) tak se prisaje párkrát si cucne a pak se odtahuje a vzteka se. Při kojení si hraje se svými nožičkami, kope mě, odtahuje se, přetaci se na bříško. Celkem mě to už přestává bavit se s ním takhle prát a,, přemlouvat ho" aby se najedl. Kojím jenom v leze protože jinou polohu nechce. Co kojení to není v klidu a do 2-5 minut je hotovo. Já vím že čím starší děti tím jsou rychleji najezene ale aby to zvládl s těmi blbostmi co dělá okolo za 2 min. Tomu se mi nechce věřit.
Tenhle problém už trvá cirka měsíc. Mezitím nám vyrostli dva zuby tak jsem si myslela že je to tím. Ale bohužel je to beze změny. Zuby už máme dobrých 14 dní. Mezitím mě stihl párkrát kousnout ale to se už zlepšilo a po vysvětlení že takhke ne že mě to bolí to snad pochopil. Musím zaklepat.
Co by jste dělaly vy na mém místě? Máte některá z vás podobnou zkušenost a jak jste ji vyřešily?
Ja vím co miminko to original ale stejně se zeptám ☺️
Děkuji všem

ladyhacek
9. bře 2018

Dostala jsi už MS? Mleko může mít jinou chuť Jinak pokud to začalo se zuby klidně to můžou být oni pořád. Roste jeden za druhým. Nám rostli 6 ( tedy až dělá jinak vždy po dvou) vyrostl 1za týden 2 pak zase 1 a takto o trvalo asi 3 měsíce kdy se prořezávání samotné proříznutí pak byli v rozmezí asi 3 týdnu. Ale asi bych nenutila zkus vynechat jedno kojení zda se pak napije.

jarka1992
autor
9. bře 2018

@ladyhacek NN MS jsem ještě neměla. Jinak teď ráno v 7 jsem ho chtěla nakojit a stejná písnička. Tak jsem to zkusila teď po hodině znovu a to se už najedl. Ve dne kojím co dvě hodiny a vždy po hodině dostává napít čaje. Když ho nedostane tak se mi kvůli příkrmům zaspuntuje. Takže mi denně musí vypít aspoň 100ml k tomu jinak máme problém s kakanim.

ladyhacek
9. bře 2018

@jarka1992 může to být signál že se MS brzy dostaví děti to poznají vlivem hormonů se mění chuť mléka. Já měla štěstí dostala jsem to po 2m takže plně závislý 🙂. Jinak já v tuhle dobu kojila asi 2,5-3h měl to jako svačinku . Ráno, dopoledne, pak oběd a čaj, svačina, večeře nebo kojení ( už nevím u něj příkrmy trvali déle asi v 15m jedl 3x za den normální porce) a pak kojení na spaní . Během noci to bylo různé.

rajani
9. bře 2018

Toto je bojkot kojení, žádný odstav. Ty nastávají až po 2. Roce věku. Koukni na mamila.sk na heslo bojkot.

S MS se to má naopak, vlivem sníženého kojení právě ta MS prijde a chuť mléka mění vzácně.

Nejčastěji za bojkotem jsou rychlé zavedeni prikrmu, popř nahrazení. Správně se nakoji-da prikrm-dokoji. Příkrm nemá suplovat dávku kojení. Ale jak říkám na mamila.sk je tomu věnovaný dlouhý článek 🙂 držím palce ať to zvládnete, pokud chcete kojit dál 🙂

ishumisz
9. bře 2018

A v cem mu davas caj? Co dudlik?

hafika
9. bře 2018

Jak píšete, že je problém hlavně ve dne, tak mi to připomíná, co dělala naše dvojčata okolo 9 m. Já je tehdy kojila v té době jen ráno, po obědě, na odpolední svačinku, před spaním a jednou v noci. Jakmile byla tma (ráno) nebo byly unavené (po obědě a večer), tak problém s kojením nebyl, ale odpolední kojení byla katastrofa. Bylo to ale v zimě a okolo 4 odpoledne už byla hodně tma, tak jsem zjistila, že prostě musím zhasnout a kojit ve tmě. Asi je jinak rozptylovalo tisíc jiných věcí okolo. Trvalo to asi měsíc, pak se to zlepšilo. S menstruací to určitě nesouviselo, tu jsem dostala až v jejich roce a půl.

bbubble
9. bře 2018

presne tak, je to bojkot, nie odstav. skus nabizet hlavne ked je unaveny, aby sa aspon nieco napil a nestradal.. nenahradzovat kojenie prikrmom, zvazit pouzivanie dudlika/lahvicky, ak pouzivate..

jarka1992
autor
9. bře 2018

No tak vám děkuji. Moc jste mne nepotěšily. Uvidime jak se to bude dál vyvíjet.
Příkrmy si myslím že jsem rychle nezavedla. Prvních 14 dní jsme opravdu jenom zkoušeli po lžičkach a pak dokojit. Na plnou dávku jsme se dostali asi až po měsíci. Od té doby obedvame jenom příkrm. Ovoce dávám dopoledne a stejný postup jako při zelenině ale na plnou dávku se dostal rychleji. Asi po dvou týdnech. Cajik dávám flaskou protože hrníček nechce. Dudlík též používám ale jen při uspavani jinak ne.
Včera jsem dala kaši na noc ale též jsem ho dokojila.
Občas mě přijde jen že není pořádně hladový. Možná bych mohla zkusit místo dvou hodin ho kojit po třech hodinách.?

ishumisz
9. bře 2018

Ackoliv dr doporucuji zacit zavadet prikrmy od 4.m a od 6.m uz jim nahrazovat kojeni, tak je to pro ty deti brzy.. mozna u um, ale u kojenych deti se zacinaji zajimat az tak kolem roku. A co na par dni prikrmy vypustit? Chces kojit? Doporucuji odstranit dudlik a flasku.

vladienka
9. bře 2018

@jarka1992 a to sa po dvoch hodinach pyta sam na prso? Moja mala casto nechce ani po 3, dam ked vidim ze je uz hladna

jarka1992
autor
9. bře 2018

@ishumisz jistě že chci kojit. Zkusím to a uvidím

jarka1992
autor
9. bře 2018

@vladienka po dvou hodinách se vzteka tak mu dám prso on se buď nají a nebo si pocuca ale pak je zase klid a do půl hodiny chodí spát. Ale ráno po dvou hodinách nechtěl a po 3 už jo. Zkusím mu i ten interval protáhnout. Třeba vážně nemá hlad. Příkrmy jsou něco jiného jak mliko tak třeba nemá jenom tak velký hlad.
Podle mě to bojkot není. To by přece nejedl vůbec a dělal mi ty kraviny co u toho dělá při každém kojení ale to on nedělá. Když má hlad tak je v klidu a normálně se nají.

bbubble
9. bře 2018

@jarka1992 no bohuzial v tom co pises vidim vsetky kroky, co mozu k tomu bojkotu viest. Moj ma teda uz 9m ale stale nema ziaden prikrm miesto kojenia, kojim stale plnohodnotne na poziadanie a k tomu ochutnava, niekedy zje viac, niekedy menej. ani neviem teda kolko by mala byt taka "plna davka" :D nevravim teda ze je to tak jedine spravne, ale mne este prislo skoro aby som to takto uplne nahradzala. a ano, moze byt ze nie je poriadne hladny, ale to moze byt prave tym ze ma vela jedla - a straca zaujem o kojenie..

jarka1992
autor
9. bře 2018

@vladienka jinak jak poznáš že má už hlad?

bbubble
9. bře 2018

bojkot sa prejavuje presne tak ako si pisala, v noci v pohode a cez den blbinky

jarka1992
autor
9. bře 2018

@bbubble nevím no nechce se mi tomu moc pořád věřit když si čtu jak takový bojkot vypadá

rajani
9. bře 2018

Ať to nazveme jakýmikoli názvy, asi je s tím třeba něco dělat (chcete li kojit, nevyužit bojkot k odstavu). Rady jste dostala, stránky na mamilu tez, zkuste to chvíli vydržet dle rad a uvidíte.

U každého bojkot vypadá jinak, každému zaberou jiné způsoby. Ale základ zůstává většinou stejný, rychle zavádění prikrmu, flaška, dudlík apod. Aj je i normální, že v noci (resp v polospanku) si berou prs lépe.

ishumisz
9. bře 2018

@jarka1992 a kde si cetla? Ja to vidim vsude okolo, zeny se ptaji na totez, v 99% tam je dudlik, flaska, brzke prikrmy.. ver si cemu chces, ale mela bys prijmout, ze to je fakt, pokud chces dal kojit. Nemusi to zpusobit problem na zacatku, ale postupem casu, je tam jiny princip sani, takze te jeste muze zacit kousat, z flasky mu to tece samo, tak se mu nelibi, ze se u prsa musi vic snazit. Je samozrejme moznost, ze se ti zmenil tok mleka, muze tect mene, treba prave proto, ze mas mensi frekvenci kojeni..