Jen kojení po 6ti měsících. Je to problém?

petrakm
4. srp 2011

ahoj, zacinam s prikrmy , ale mimcu to moc nejede. Je nejaky problem pouze kojit i kdyz je mimco starsi 6mesicu?pribira, nema potrebu zkouset nove chute, kojim ve stejnych casovych intervalech, urcite hladovy neni..diky za info

keila
4. srp 2011

Ségra začínala s příkrmy až v 7. měsící a OK. Ale s příkrmy bych to zkoušela, prý to cca ten měsíc trvá, než si dítko zvykne. 😉

ladybugie
4. srp 2011

ono to není jen o tom, že mimčo přibírá, ale i o tom, že to tělíčko už potřebuje určité vitamíny a minerály, které v mat. mléku nejsou. A navíc si i organismus musí začít zvykat na lepek atd. Například zrovna ten lepek se dnes radí zařazovat do jídelníčku už ve 4. měsíci!! 😉
Ono mimčo ze začátku stejně sní lžičku max dvě a dokojíš, protože si dost dlouho zvyká.

boruuvka
4. srp 2011

Moje švagrová taky začínala s příkrmy pozdě, protože malý nechtěl a byl z toho docela problém, protože malý vůbec nechtěl a čím byl větší tím nechtěl víc, takže plně kojila až do 8 měsíců a malý je vybíravý do teď... takže já jsem pro opravdu nabízet, aby si zvyknul.

coxa
5. srp 2011

Já jsem začínala s příkrmy u druhého synka na 6 měsíci a nechtěl, bojovali jsme 3 týdny než jim přišel jakž takž na chuť a bylo to fakt o tom kdo z koho. Nakonec se z něj stal veliký jedlík. Neumím si představit, jak by to dopadlo, kdybych to odložila na pozdější dobu. Asi tak, jako některé mé kamarádky, které i 8mi a 9ti měsíční děti jen kojí, max. dají dvě - tři lžičky příkrmů k obědu. 😅

ja.na81
5. srp 2011

Ja jsem tedy zacla s prikrmy v ukoncenych 6ti mesicich maleho, ale tak dobre jeste dva mesice jsem mela pocit, ze stejne stale (ne-li vice) kojim 🙂 Prcek nebyl zadny jedlik (neni ani ted tedy), proste jsem mu nabizela pomalu prikrmy, snedl lzicku nekdy dve 😉 Nektery den ze zacatku taky nesnedl vubec nic a byl jen kojen... asi bych stale pomalu zkousela, neco mu urcite zachutna 🙂 Ale jako u meho maleho mam pocit, ze i kdyz uz jaks takz ji, mliko je proste stale nejlepsi (ted teda skoro v roce kojim "jen" 2x denne plus v noci) 🙂

nana.76
5. srp 2011

Nebojky miminko si pomalu zvykne na přikrmy davej po lžičkach a uvidiš za měsic jak mu bude šmakovat 🙂 🙂

maceek
5. srp 2011

Urcite take doporucuji pomalu zacit prikrmovat. Ja jsem male taky po ukoncenem 6. mes. zacala davat prikrmy - je takey dobre zkouset ruzne konzistence. Mala dlouho pozadovala hodne jemne mixovanou zeleninu i maso a ze zacatku i spise ridsi konzistence. Kojena (posledni mesice jen 2x - rano a vecer) byla do 15 mes., kdy se odstavila temer ze dne na den sama 🙂. Ted basti vse v kouskach.... Tak drzim pesticky, aby jste mela skveleho jedlika.

mihaulka
6. srp 2011

Odpověď na Tvou otázku by mě taky zajímala 🙂 Moje malá má 7 měsíců, stále kojím, příkrmy zkouším děnně od 6. měsíce a stále nic! Jednu lžičku (pusinku otevírá krásně, baštit umí), max. 2 a pak pusu zavře a už prostě neotevře. Za týden jdem do poradny, tak se na to zeptám dr.,protože dostat do ní něco jiného než MM se mi nedaří :P Zkoušela jsem to na ní už ze všech stran, zkoušela jsem různé druhy zeleniny i ovoce a nic! Ale jak se říká, tělo si samo vezme co potřebuje.. cpát to do ní nemůžu, abych jí to nezprotivila ještě víc, teď jsme si dali týden pauzu s příkrmama, protože se mi zdá, že nejenom, že se to nelepší, ale když vidí misku, nechce otevřít pusu vůbec už. Takže ještě chvilku počkám, nemyslím, že je to nějaký problém. Četla jsem na koníkovi o spoustě mamin, které kojily třeba do 10. měsíce 🙂

luthien.k
6. srp 2011

@petrakm, nabízet, nenutit, dát třeba týden pauzu a zkusit znovu, je toho hodně nového - chuť, konzistence, způsob (na lžičce), tak to chce čas, ono se to poddá 😉 Nenech se strašit, že mu budou chybět nějaké vitamíny atd., ono násilím to stejně do něj nedostaneš a MM se do značné míry přizpůsobuje poptávce 😉

blueapple
6. srp 2011

vše chce svůj čas, holky, zkuste pár triků - třeba změnit misku - jinou barvu nebo na ní nalepit obrázek, jinak barevnou nebo tvarovanou lžičku, pokud má mimi oblíbenou hračku - plyšáka, hrát jako že krmím nejdřív jeho...a tak ... někdy se na ty naše chytrolíny musí lstí .... třeba to pomůže...

p.s. jinak souhlasím s názorem, že aspoň zkoušet se to musí (bez nátlaku, to se "blokne"), čím bude dítě starší, tím méně ochotněji přijme změny...ale jako všechno - je to individuální !

dana3262
6. srp 2011

Ja jen kojila do 9.m. V 6.m mi prislo miminko prilis male na jidlo. Ani nesedel.. Podle meho je tedy spravne vyhovet pozadavkum ditete. Cekala jsem taky az se zacne o jidlo trochu zajimat.

zuzimila
7. srp 2011

Já jsem začla přikrmovat, když měl malý 6 měsíců a 2 dny 🙂 ---já jsem taková ta tabulková maminka 😒 .
Při první lžičce se zdálo, že ho chci snad otrávit. Dr. mi říkal, ať na něj nespěchám, že můžu dál jen kojit, ale já jsem nechtěla polevit - bylo mi jasné, že si Zdenda musí zvyknout na nový způsob podání, na nové chutě. Za 14 dní od zavedení mrkvičky papal plnou porci - 150g ( teď už 200g 😀 ) Je to šikula, má apetit. Ale slyšela jsem, že některé děti začnou tolerovat příkrmy až kolem roku, moje kolegyně kojila jen rok, její syn odmítal cokoliv jiného než prso - prospíval, byl v pohodě, dr. to neřešil...

andy80
7. srp 2011

Vidím, že čím je dítko starší, tím hůře si zvyká na příkrmy, já obě děti začala přikrmovat v ukončeném 4. měsíci a baštily v pohodě, spíš jsem jim to musela brát, aby hned první den nesnědly celou misku. Do dneška s jídlem nemáme problém, jedí všechno od dušené zeleniny, přes pečené maso až po palačinky.

Jinak nesouhlasím s názorem, že krmit a hrát si u toho s oblíbeným plyšákem. Jídlo by se mělo dávat pokud možno na stále stejném místě a u jídla si nehrát, nedívat se na televizi apod. Chce to pěkně v klidu a trpělivost, chvilku dětem trvá než si zvyknou na jinou chuť a jiný způsob krmení.