Jídelníček kojící maminky. Už nevím, co vynechat

danca81
15. srp 2007

Holky, já už nevím, co bych jedla. Vyhýbám se vodám s bublinkami, zelí, kapustě, květáku, čočce, fazoli, kořeněným jídlům a stejně má malej v bříšku velikánský křeče , chudáček. Už vážně nevím, co mám z jídelníčku vynechat. Nechci, aby malej trpěl, když tlačí a nemůže si prdnout a nebo vykakat a tak už jsem uvažovala i nad sunarem, ale zase na druhou stranu, mám mléka dost, tak bych ho zase o to nechtěla ochudit, pač čím déle se dítě kojí, tím je to pro něj zdravější. Prosím, napište mi např. váš týdenní jídelníček. Děkuji

kalo
18. srp 2007

Holky z toho padání vlasů mám hrůzu!!! Moc hustý je nemám a představa, že mi ještě začnou padat... 😖 No, calibrum baštím a k tomu ještě vápník,protože kvůli malé (nesnáší kravské mléko), nejím mléčné výrobky.
Jinak-z jídel si dávám velký pozor na soju (sojové mléko, tofu). Když jsem si ho dala k večeři, to se u nás řevem otřásal barák v základech 🙂

kalo
18. srp 2007

Jo a ještě jsem si vzpomněla, že taky malá nebere takový ty racio chlebíky...to je pak taky turbo..

valsik
21. srp 2007

ahoj holky, ja si musim na jidlo davat velky pozor. Mala trpela na prdiky strasne prvni mesic, ze jsme z toho byla cela rodina uplne mimo a cim je starsi, tim je to lepsi, ale stejne nejim pecivo, sotva ani zeleninu ne, i kdyz bych strasne rada. Kupuju si suchary nebo jine susene pecivo (racio ne), piju hodne fenykloveho caje, Tynce ho taky varim a davam ji SabSiplex 3xdenne a je to oravdu o hodne lepsi.
Co se padani vlasu tyce - mne padaji o 106, taky jim Calibrum. Myslim si, ze je to ale normalni, protoze v tehotenstvi vlasy vetsinou nepadaji vubec, tak nekdy vypadat musi. Zadne specialni preparaty si kupovat nechci. 😅

krista
24. únor 2009

nelis • 1d • 15. srpen 2007 v 19:25
ahoj Dany, já teda ještě mimčo nemám u sebe, ale kamarádka řešila podobný problém a nakonec přišla vyřazovací metodou na to, že jí vadí kravské mléko (ve všech podobách - jogurty, mléko jako takové atd.). Za pokus to stojí, do 3dnů se to prý srovnalo....hodně štěstí!! 😉

danca81 • 1d • 15. srpen 2007 v 19:38
ahojky Nelis, to s tím mlékem u nás není, pač mléko i mléčné výrobky jím od porodu a malej s tím problémy nemeěl. Má je až asi teď 14 dní. Ale jinak děkuji mockrát za tip, kdyby jsi zase někde něco zaslechla, tak písni. děkuji 😀

lukynek • 2d • 15. srpen 2007 ve 20:26
Ahojky danca81, mám úplně stejný problém jako ty. Ale dneska jsem potkala kamarádku a ta mi říkala, že nemám jíst vůbec bílý chleba, a že si mám koupit fenyklový čaj a ten mám pít. Její malá prý byla klidná a netrpěla tolik na prdíky. Jinak bych taky potřebovala jídelníček. 😅

lennis • 1d • 15. srpen 2007 ve 20:45
Ahojda holky, fenyklový čaj zabírá, denně ho piju i litr, pak se to zlepšilo,malej měl takový prdíky, že občas dávám i dětský fenykláček jemu, pak to jede jak po másle, na dubnovkách jsme to taky už řešily, jedna Dr. prý i místo jednoho kojení doporučovala tento čajík malejm.
Dančo81 - umělá strava je ještě horší na prdíky. Na to trpí ještě víc.
Já nejím nic z čerstvého pečiva, kynutýho, nic s kofeinem, cibuli a zelí čerstvé a nepiju nic perlivýho a jakž takž to jde, nám už táhne na 4.měs, tak už třepe nohama a vyprdí se, jen někdy ještě ječí 🙂 . Prý jak se začnou převalovat, tak je to pryč, taky je dávat chvíli na bříško, taky používám krém Pupík a kapky od Dr. Sab Simplex. Jedna kámoška zas nejí nic smaženýho, že malej vadí smažená strouhanka, na přírodno jo. Musí se to vychytat a taky koření - kari a pepř u někoho dělá neplechu. Tak hodně zdaru a kdybyste našly nějaký special jídelák - tak sem s ním 😀 (taky cvičím nožkama)

danca81 • 1d • 15. srpen 2007 ve 22:42
Ahojky holky, děkuji za rady. Jak zmiňujete to pečivo, tak čerstvé taky nejim (bílý chléb ano, ale třeba 2-4 dny starej - z toho to ale nemá, pač jsem už týden nejedla chleba), a křeče má. Taky cvičíme s nožičkama, masírujeme bříško, dáváme kapky Sab simplex, ale někdy (není to každý den), má takové strašné křeče, že tak strašně moc plače 😝 , že se mi chce brečet s ním, protože mu nemůžu nijak pomoc, aby ho to přestalo bolet. Je to fakt hrůza 😲 😲 😲

chechta • 1d, 7tt • 16. srpen 2007 v 06:38
danca - já mimi ještě nemám,a le moje sestra má 2 má problémy s prdíkama u obou - první měla holčičku a tam taky dávala sab simplex, ale říkala, že Teď ho nedává, protože to stejně nemělo nějak zvláštní účinek - hlavně proto, že si na to tělo zvyklo apk se neumělo s těma prdíkama vyrovant ( no začarovanej kruh). Takže pije fenyklový čaj, malému taky občas vaří dětskej fenykláček v biokvalitě. Masíruje bříško - teď u druhýho prcka jsem ji objednala dětský fenyklový masážní olejíček. Ten mám doma už taky nachystaný. Prokopkváatv nohama. s tím jídlem je to opravdu asi těžký, každému prckovi vadí něco jiného, ale holky už tu psali některý rizikový potraviny. Držím pěstiky ať se Vám to co nejrychleji upraví

danca81 • 1d • 16. srpen 2007 v 09:38
Chechta, děkuji za rady. To s těma kapkama jsi mě trošku vyděsila. 😲 Myslím tím to, že si na to malej od sestry zvyknul. Všude, kde jsem se ptala (u doktorky, ostatních maminek) a říkali mi, že to není návykové, že mu to nijak neublíží a že čím bude starší, tak ty prdíky zvládne sám. Dávám kapky preventivně před každým kojením. Jinak s nožičkama kopeme a bříško taky masírujeme. Asi to budeme muset nějak přečkat, ale rve mi to srdce, když na něj ty bolesti jednou za čas přijdou. Je to opravdu jen někdy, pač nám ty kapky pomáhají. Někdy ale prostě nezaberou. ☹

Chechta, dívala jsem se, že už se Ti blíží termín porodu, takže přeji rychlý porod a hlavně moc a moc zdravé mimiko.

chechta • 1d, 7tt • 19. srpen 2007 v 17:51
danca nechtěla jsem tě vyděsit - asi jsem to špatně napsala. Nemyslím, že jsou návykové. Ségra je používal au prvního dítěte a teď už je nepoužívá - prostě říkala, že když je pak nedala tak se s tím malá nedokázala sama dobře vyrovnat a trápily jí prdíky fakt dlouho. Taky u každého dítěte je to jiné. Já jsem jen toho názoru, že nemá cenu do sebe ( obzvlášť do dítěte) cpát moc léků pokud to není nezbytně nutné- takže pokud Vám to fakt pomáhá a vím, že když miminko pláče tak člověk udělá všechno proto, aby mu pomohl tak klidně dávejte. 😉 a děkuju začínám se toho všeho trošku děsit, ale to je asi normální 😀

lukynek • 2d • 24. srpen 2007 v 10:52
Ahoj holky, už patý den piju Fenyklový čaj a Lukášek je klidnější a prdíky ho trápí jen trochu. Fakt nám to pomohlo. A malému jsem začla dávat, i když kojím sem tam přes den dětský čaj Větrníček. Díky všem za radu!!!!! 😅

chechta • 1d, 7tt • 26. říjen 2007 v 09:22
Hoj holky tak už se přidávám jako matka se stejně problematickým dítětem - příjde mi že nejím vůbec nic ale prdíky máme. V lékárně jsem koupila babycalm kapky je to přírodní a může se to od 1 měsíce. já piju půl litru čaje pro kojící matky denně a mažeme fenyklovým olejem.
Děvčátka nevíte jestli může mít problémy když jím čokoládu?

ladybird..... • 1d • 7. duben 2008 v 18:59
Ahoj chci se zeptat co varite pro sebe a pro manzeli aby to ale zase prospivalo miminkum dekuji za odpoved 😉

berunka • 1d • 26. prosinec 2008 ve 12:38
holky mela jste nektera problem s prujmem v sestinedeli?co vyradit ze stravy co by mohlo drazdit k prujmum?

evikk • 1d • 10. leden 2009 v 16:44
Ahoj holky,tak ja pijju napoj pro kojici maminky od hippu s fenyklem a kminem a s prdikama taky nemame problemy,teda musim to zaklepat,takze si myslim,ze napoj zabira a je chutove vybornej,pila bych ho porad

dnada • 1d • 12. leden 2009 v 15:35
evikk - my sme prvních °14 dní až 3týdny taky neměli problémy s bříškem.... čaj piju dodnes,3x denně(kojím pořád,zatím plně)... pak to začlo a skoro 2měsíce šílený koliky ☹ s malým sem cvičila,koupila kapičky,zkoušela sem vše možné i nemožné abych mu pomohla a stejně nepomáhalo. Z jídelníčku sem vyřadila vše co by mohlo nadýmat i ovoce,už sem nejedla skoro nic a stjně to nepomáhalo... až když se začal víc hýbat a na bříšku zesílili svalíky,tak to trochu pomohlo.

evikk • 1d • 13. leden 2009 v 11:12
dnada:Tak doufam,ze nas to jeste neceka,kamosce se ted narodila holcicka a ta ma teda koliky hned od zacatku,chudinka mala.Ani probioticky kapicky nezabraly?

barbika • 1d • 13. leden 2009 v 19:41
ahoj, nás ze začátku taky trápilo bříško, začala jsem pít čaj pro kojící mamky, koupila Sab Simplex a občas použijeme rektální rourku. A taky před každým kojením cvičíme. No a nemůžu si stěžovat. Od té doby je to v pohodě.

kualalik
7. kvě 2010

Ahoj holky, je možný aby malé uškodily na bříško moje snědené piškoty??? 😕 😅

editah222
7. kvě 2010

Kualalik - piškoty si myslím ne, ale některým dětem vadi úplně všechno ☹

kualalik
7. kvě 2010

Edi, jsem včera snědla celej pytel skoro a teda pak mi došlo, že tolik sladkýho by chudák nemusela snést... noc byla šílená... přemýšlela jsem,co jsem dál jedla, ale ostatní jidlo bylo v poho, jen ty piškoty.... 😅

editah222
7. kvě 2010

Celej pytlík čehokoliv je risk 😀 😀 Misto piškotů si přiště dej kukuřičné křpupky, ale ty zas nejsou tak dobrý 🙂

kualalik
7. kvě 2010

edi, když já v záchvatu prostě zbodla celej 😀 jako že teď moc sladký nemusím,tak ale prostě dostanu někdy záchvat a s ním cokoliv.... před 14 dny to byla půlka studenské pečeti a to bylo... 😀

nevíte, zda pomelo se může??? 😕

evinka001
7. kvě 2010

kualalík, můžeš jíst úplně normálně, jen si dávat pozor na jídla co nadýmají... malá mívala s bříškem taky problém, tzv. tříměsíční koliky, naštěstí to po těch třech měsících přešlo....