Jídelníček při kojení. Co můžu jíst?

artepf
7. zář 2011

Ahoj, mám pětitýdenního chlapečka a všude narážím jen na rady, co by se nemělo jíst při kojení, co nadýmá atd. Ale když bych teda vyloučila všechny ty potraviny ze svého jídelníčku (např. pečivo, většinu ovoce, zeleniny, luštěnin), mám pocit, že už mi snad skoro nic nezbývá, aby mělo to mléko pro malého taky nějakou výživovou hodnotu. Taky bych zároveň potřebovala zhubnout, co mi ještě zbylo z těhotenství, takže bych ráda jedla pravidelně v malých dávkách plus k tomu samozřejmě dostatek tekutin. Problém ale je, jak už jsem napsala, že vlastně pořádně nevím, co, tak bych ráda znala váš jídelníček při kojení 😅 .

beponka
7. zář 2011

já jsem jedla a zase budu jíst všechno. v rozumné míře všechno. stejně jsem nikdy nezjistila co se mi za jak dlouho dostane do mlíka....

ninouche
7. zář 2011

já jsem vynechala jen vysloveně nadýmavé věci, jako luštěniny, kynutá těsta (kynuté buchty a tak), zpočátku i čerstvé pečivo - tj. pečivo jsem jedla, ale vždycky včerejší 🙂 a pak česnek a ostrá jídla (ale ta nejím ani tak). Jak píše beponka, taky jsem nikdy nezjistila, za jak dlouho se to dostane do mlíka, bylo to hrozně různý. Chce to opatrně zkusit a když se nic nestane, není důvod to nejíst 🙂

mihaulka
7. zář 2011

@artepf Já stále kojím, jím úplně všechno (od zelí, přes čerstvé pečivo, česnek - ten miluju!..) prostě všechno, co mi chutná 🙂 Nikdy jsem si nevšimla, že by malé něco vadilo. Myslím, že univerzální návod, co jíst nebo ne - nemá cenu študovat, protože pak by Ti v jídelníčku nezbylo opravdu skoro nic 😀 Klidně zkoušej a kdyby třeba prcka bolelo bříško - vzpomínej, co jsi jedla! 😀

jasminy
8. zář 2011

Taky ještě kojím a jím všechno. Na začátku jsem taky omezila čerstvé pečivo, zelí atd. Ale pak jsem zjistila, že klidně můžu všechno 😀 , malé nikdy žádné jídlo nevadilo.

artepf
autor
8. zář 2011

No já jsem prvního syna kojila do roka a půl, možná bychom to vydrželi i déle, ale už jsem byla těhotná s druhým a tak jsem toho nechala. První tři čtyři měsíce byly ale hrozné, co se týče bolení bříška, ať jsem jedla cokoliv ☹ . Teď u druhého syna jsem si na to chtěla dát ještě větší pozor, ale malý prdí a tlačí taky často a to i když si opravdu hlídám, co jím. Tak to asi taky vzdám a budu se snažit jíst aspoň zdravě 🙂 .

kalo
8. zář 2011

Hlavně bacha na cukry a mléko (mléčné výrobky)- ty miminko nadýmají, jinak jím taky všechno---pečivo teda staré..

tehuli
20. zář 2011

@mihaulka ahojky ty píšeš že si jedla česnek a v pohodě??já se bojím si ho dát at nemáme prdíky....ale mám takovou chut na česnek pomazanku nebo polívku...díky moc za info...asi to zkusím v nejhorším budem řvat a dám kapičky..

tehuli
20. zář 2011

@kalo fakt...?já jím pribináčka toho maxi ránko k snídani a bebe susenky dobré ránko a nic nepozoruju prej vadí studený mlíko...ale já si ho ohřeju a je to o.k. jen po studeným se mi vrtel..

tehuli
20. zář 2011

@kalo a denně jím půlku čokošky🙂at mám energii to je taky cukr🙂a nic...po tom nemá..

mihaulka
20. zář 2011

@tehuli opravdu 🙂 Já ještě kojím (dalo by se říct, že jenom kojím) a sním úplně všechno 🙂 Zrovna předevčírem jsem si pošmákla na česnekové pomazánce.. mmmm 😎

mickey06
12. bře 2012

Ahoj, vím že květák je nadýmavý a při kojení nevhodný a co brokolice? Zítra mi tchýně přiveze brokolicovou polévku a tak nevím zda jí mám zkusit a nebo raději neriskovat, Malému jsou 3 týdny a poslední týden nás trápí bolavé bříško i když se v jídle dost omezuji a hlídám si co sním. Poraďte prosím. cTaké se teĎ chystám začít konzumovat hodně jídel s obsahem kmínu, jestli to trochu pomůže.

minerva
12. bře 2012

@mickey06 Mě teda brokolice nadýmá naprosto spolehlivě, tak bacha. Já bych si ji nedala.