Jídelníček při kojení. Poradíte mi?

mandragora
27. pro 2007

Maminky, potřebuju poradit. Blíží se mně termín porodu a začínám uvažovat o skladbě jídelníčku při kojení. Už si moc nepamatuju, co ano a co ne, jen nějaké útržky. Spíš mně zajímají co vaříte za jídla, co jíte. Jestli tady někde tohle téma už je, tak se omlouvám a někam mě odkažte, děkuju.

andilek
27. pro 2007

skoro nic, jsem téměř na sucharech 😝 😅

andilek
27. pro 2007

určitě né čerstvé pečivo, nadýmavou zeleninu (papriky, květák, cibule, pórek, zelí)
a jinak vařím smažený sýr, kuřecí maso, řízky, polívky, zapečené těstoviny, sekanou, halušky (bez zelí), koprovku, svíčkovou, rajskou, guláš, ale všechny jídla takový dietnější, ochuzený 😒 😝 😉

lendy1
27. pro 2007

mandragora, mrkni na toto, jsou to všechno odkazy na stejné téma v diskuzích-kojení a strava 😉 :

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mandragora
autor
28. pro 2007

Holky děkuji
andílek,mám dojem,že takhle taky dopadnu 😀

jandalinka
28. pro 2007

Hm,tak vše jsem pročetla,ale pokud tedy už stihnu uvařit 😉 tak opravdu zjistuji,že jsme dost omezení a nemůžem skoro nic 😕kvůli našim mimi,aby neměli prdíky či nebyli osypáni .Hlavně ovoce,které bych si dala už kvůli vitamínků teď v zimě.Takže se mě zdá,že někdy vařím pořád dokola stejný jídla ☹ Ale dokud kojím,tak to nějak vydržím už kvůli našemu sluníčku. 😉

mandragora
autor
28. pro 2007

a jak jste na tom s citrusovými plody?jesště jsem to nestihla pročíst,ale tohle mně vrtá hlavou,miluju pomeranče a mandarinky,nevím jak bez nich budu žít,jestli je nebudu moct

lenkakr
28. pro 2007

tak já se v jídle neomezuji. jen nejím květák a hrušky. luštěniny jsem nejedla nikdy. jediné v čem se hlídám je ostré jídlo.

listicka20
28. pro 2007

Mandragoro, mandarinky jím a v pohodě. Seznamy jídel, které by se neměly, jsou seznamy jídel, který miminku vadit můžou, ale nemusejí. Každý dítě je jiný, musí se to vyzkoušet. Pokud nejsi alergik, tak pravděpodobnost, že se ti dítě bude po něčem osypávat, je malá. Spíš obvykle vadí ty nadýmavá jídla, kvůli prdíkům.

ocicka
28. pro 2007

Mandragora ja bych to tak striktne nedodrzovala..Pochopitelne nejim treba zeli a fazole, ale prdiky bude mimco mit porad. Ze zacatku jsem jedla hlavne polivky a suchary, ale ted uz jim fakt skoro vsechno, prcek ma 4 mesice a uz se dokaze prokopat. A detska sestricka nam taky rikala, ze bych se nemela nicemu vyhybat..

petra.vavra
28. pro 2007

Ahoj, já jím taky úplně všechno, kromě nadýmavých jídel a ostrých. Co se týká těch citrusů, nejím je vůbec, protože naše malá se hned osype. Mám totiž takové tělo, že mám všeho neustále dostatek, protože mám velkou imunitu vůči všem nemocem apod....

helllena
28. pro 2007

ahoj,
vyzkousela jsem, ze at jsem jedla cokoli, mala nadymavosti stejne trpela..takze bych jedla normalni pestrou stravu krome extra nadymavych jidel - fazole, kvetak.

reruna
28. pro 2007

Ahoj, já jím jen starý pečivo nebo toastový chleba neopečený, koláče a perníky, který peču doma taky nejím čerstvý, z ovoce jen banány, jablka bez šlupky, zkoušela jsem jahody a zvařený meruňky a broskve, ze zeleniny rajčata bez šlupky, mrkev, petržel v polívce, salátová okurka oloupaná, jinak nic. Na oběd zeleninový nebo hovězí vývoa, maso kuřecí nebo vepřové libové pečené jen s trochou soli a libečku a brambory, rýži nebo těstoviny, filé smažené nebo vařené. Z uzenin šunku. Tvrdé sýry, jogurty, activie, tvaroh. Mlíko nepiju. Jinak hodně ujíždím na sladkém a čokoládě, i když ta by se moc neměla, nemůžu si pomoct. Piju jen čistou vodu a ovocné a kojící čaje, tak jednou za týden nescafé 3v1. Malej stejně trpí na nadýmání a prdíky, takže někdy si říkám, jestli se tak neomezuju zbytečně. jo, ještě dáváme kapky Sab simplex, zkoušeli jsme i Baby calm, ale to bylo horší. Asi už pomalu začnu zkoušet nějakou pestřejší stravu.

mandragora
autor
28. pro 2007

ono to chce asi vyzkoušet,co a jak.mému prvnímu synovi vadil květák a cibule a to mu vadí doted.tak uvidíme.Děkuji za rady

zuzda
28. pro 2007

tak já kojím a ted se mi osypal po mandarinkách Davídkův zadeček a na tváři měl od slin vyrážku

bramburka
28. pro 2007

holky, mě se neosvědčilo cukroví...takový prdy, co má malá jsme ještě nezažili...asi to má souvislost s vánočním přejídáním...

lukynek
29. pro 2007

Holky chce to fakt vyzkoušet co jde, a co nee. U holky jsem jedla zelí, čočku, ovoce i zeleninu, a bylo vše v pohodě. A teď u malého?? Hlídám se ale zkouším... Třeba se mi prcek teď celý osypal po mandarinkách...a to jsou sladké. Fakt záleží jaké mimi co snese. Pečivo jím jenom tmavé, to se nám osvědčilo a prcka netrápí větry, a nekroutí se. 🙂