Jsem nachlazená a přitom kojím, co si mohu vzít?

kosarovapavla
21. bře 2014

Zdravím,
bolí mě v krku, pokašlávám, mám rýmu co mohu abych neohrozila nijak svou 14 denní dcerku? Jak jste v této situaci jednaly Vy?
Děkuji za Vaše rady!!

mysonek
21. bře 2014

Ahoj, já užívala nějaký homeopatikum, myslím homeogene 9 nebo tak nějak (s tím číslem si nejsem jistá) a kupodivu to docela pomohlo. Já teda na homeopatii jinak moc nevěřím, ale v lékárně mi řekli, že nic jinýho nemůžu. Malý byly tenkrát asi 2 měsíce.

kosarovapavla
autor
21. bře 2014

Děkuji, mrknu na to na netu.
Nosím kvůli kašli roušku, ale stejně si říkám, zda to třeba nemůže chytit i mlékem? Mám o ní velké obavy!

mysonek
21. bře 2014

@kosarovapavla s mlékem to určitě nechytne, naopak jí předáváš protilátky. A 2 týdenní miminko má možná ještě protilátky z těhotenství. Ty kojený děti jsou odolný. Naše malá má teď v půlroce prvně rýmu a to jen takovou lehkou, jen trochu pochrochtává. Do té doby mohli všichni okolo kašlat a smrkat a ona to nechytla vůbec.

kosarovapavla
autor
21. bře 2014

To jsi mě tedy trošku uklidnila. Moc díky!

katyxq
21. bře 2014

na roušku bych se vybodla - stejně je většina nemoci nakažlivé dřív, než má človek néjaké výrazné příznaky, taky se miminka dotýkáš ... a kojeni m předáváš protilátky 🙂
Můžeš zkusit https://www.modrykonik.cz/megaskorbicka-lecba

kosarovapavla
autor
21. bře 2014

No tak aspoň na ni nic neprskám ne? Díky za tip - mrknu se na to!

kosarovapavla
autor
21. bře 2014

Zajímalo by mě spíš, jak je to s Paralenem abych se mohla vypotit nebo s Otrivinem a jinými stříkátky pro ulevení od rýmy, ale to až v krajním případě, že bych byla paralizovaná nemocí a nemohla se chodit napařovat..?

elastiq
23. bře 2014

Pokud se jedná pouze o klasické nachlazení, tak bych volila přírodní produkty, jak na kašel tak bolest v krku tak i bylinný nosní sprej na rýmu v lékárně ti určitě poradí (Dr.Weiss apod). Paralen max půlku a hned po kojení 😉

ja.muza
5. dub 2014

Na bolení v krku jsem cucala pastilky Septisan, na rýmu sprej Panthenose s eukalyptem a když bylo nejhůř Paralen, ale samozřejmě to nepřehánět. Čaj a pokud to jde klid v posteli každou možnou chvilku 😉 jinak malý teď má 18 měsíců, ještě kojím a byl za celou dobu akorád 2x mírně nachlazený.

melodygirl
5. dub 2014

Já byla při těhu a kojení celkem tedy skoro 3 roky pouze na homeopatikách, když bylo nachlazení. NA kašel si kup Stodal, funguje výborně - homeo sirup, dál si kup Osciloccocinum - 4x denně cca 5 kuliček(stačí) - působí na virové infekce, Echinaceu angustifoliu 5ch - na podporu imunity. Z běžných léků Septisan na bolest v krku, můžeš i Bioparox lokální ATB. Homeo se při kojení bezproblémů může. Léky ihned po kojení, největší nástup je 40min - 1,5h po užití, podle rychlosti metabolismu. Raději vzít spíš Ibalgin, než Paralen, ale to až v krajnosti, homeo ti zaberou, pokud zvolíš správný lék