Jsou kojené děti odolné proti nemocem víc,než děti které pijí UM?

karotky
20. led 2008

Byla bych ráda,kdyby sem napsaly maminky své poznatky jako,jestli kojí a kdy jim poporvé děti začaly stonat.
My jsme od 5.týdnů na Nutrilonu a kromě rýmy nám zatím nic nebylo. 😉
Děkuji předem za příspěvky. 😵

janickabez
21. led 2008

byl tady vubec někdo kojenej 😀 😀 😀 😀 ...já ne 😀 😀 😀

siima
21. led 2008

Karotky, my jsme od konce 2. měsíce kombinovaly UM a MM a tak nějak přešly na UM. Já sama jsem byla mezitím 3 x nachlazená a jednou dostala chřipku, ale malá nic a manžel taky nic. Takže asi bude imunita dědičná, protože já chytím každý bacil co jde okolo (a to mě mamča prý zdatně kojila do roku) a manžel za 7 let co jsme spolu byl nemocný snad jednou (a jeho kojila maminka jen do konce šestinedělí). Tak si vyber 🙂.

karotky
autor
22. led 2008

Tak mi to připadá,že je to 1:1.Akorád to UM se trochu víc prodraží. 😀
Hlavně všem přeju hódně zdravíčka. 😵

romana27
22. led 2008

Tak předně je rozdíl asi v tom, jak jsme byli kojený my a jak jsou naše děti. Rodiče určitě nejedli takový blivajzy jako my 🙂)))

Já (a moji bráchové) jsme byli kojení 6 měsíců, nemocní jsme moc nebývali, žádnou vážnou chorobu nemáme 🙂 Přítel byl kojenej a hned ve 4. měsíci byl v nemocnici s bronchitidou.

Daník je od narození na nejméně jedné denní dávce UM (kojenej 2 měsíce, pak nechtěl být u prsu, takže jsem do 6. měsíce odsávala a dávala mu svoje mlíčko). Zatím nemocnej ani nachlazenej nebyl, ale asi je to tím, že je silnej a odolnej po mamince 😀

kalu
22. led 2008

Taky přidám svou zkušenost-naše Lucinka byla do 6 měsíců plně kojená, nyní je nám 10 měsíců a stále kojíme dost (4-5 krát za 24 hodin) a ještě jsme nebyli nemocný (ani nachlazení či rýma).
U nás ve vesnici máme takovou "partu" maminek. Ty děti, které kojené nejsou nebo nebyly ( u nás jsou to dva roční kluci ), jsou opravdu každou chvíli nemocní, jeden byl dokonce už čtyřikrát v nemocnici.
Takže podle mě kojení je jednoznačně super !!! Na druhou stranu, určitě to není všelék a naše Luci to může mít i po mě, protože já jsem prý kojená nebyla vůbec a taky jsem nemarodila.

flow111
24. led 2008

No ja som bola kojena 9mes. poctivo a som atopik, alergik a mala som nabeh na astmu- chodievala som na liecenia, takisto som trpela nadvahou a mam sklony k obezite 😔 takze neviem....len na margo- imunita je ciastocne geneticky dana, ale je ovplivnitelna prostredim tzn. ak zijete napriklat pri gumarnach tak ani materske mlieko vam nepomoze 😉 ja som vyrastala pri zeleziarnach takze moze byt aj tym, ze som alergik 😉 maly kojeny nieje a zatial mal teplotu iba ked dostal hexavakcinu prvu davku 😀 takze som stastna

tiez si myslim, ze je to velmi individ. fakt robi vela prostredie a genetika 😉

krabika
26. bře 2019

@grisgot mi ted mame rocniho a zanet mocoveho mechyre a ted ode me chytnul kasel, chudinka