Jsou kojené děti odolné proti nemocem víc,než děti které pijí UM?

karotky
20. led 2008

Byla bych ráda,kdyby sem napsaly maminky své poznatky jako,jestli kojí a kdy jim poporvé děti začaly stonat.
My jsme od 5.týdnů na Nutrilonu a kromě rýmy nám zatím nic nebylo. 😉
Děkuji předem za příspěvky. 😵

anney
20. led 2008

Já myslím, že to má pro dítě význam spíše do budoucna.první syn byl kojený do 9 měsíců, málo marodil, tedy skoro vůbec.Pak to , ale stejně začalo.Zánět uší, neustálé rýmy a nakonec AE.Dr. říkal, že tím, že byl kojený se to vše jakoby odsunulo a neměl tyto potíže už jako kojenec.Tzn. že ten ekzém by býval mohl mít třeba už jako novorozeně nebýt kojený.Jinak jsme i jako kojený prošli hodně nemocema, třeba , když začal chodit do školky, byly to šoky.Dva dny tam byl a 14 dní pak marodil a to trvalo půl roku.Pak se tělo přizpůsobilo a bylo to lepší. 🙂

grisgot
20. led 2008

Aho Karotky! My jsme plně kojený do šesti měsíců, teď příkrmy, ale kojím stále..a kromě nějaké té rýmy jsme už měli zánět průdušek ☹ Kamarádka má půlročního syna plně kojeného a už měl dvakrát zánět močového měchýře ☹ Tak nevím, možná máme jenom smůlu..

kuliskaa
20. led 2008

Ahojky,my jsme kojili od 0 do 7 měs. a nemoci jakš takš se vyhýbají jen jednou jsme neunikli ATB....doporučuji,ale i děti na UV jsou zdravé.... 😉 😵

schnek
20. led 2008

karotky, já plně kojila dva měsíce (od té doby BEBA) a Ondra je zdravej jak řípa (jednou rýma) 😀 Když to srovnám s ostatníma plzeňskýma prckama z MK, tak 2 plně kojený už byli i v nemocnici, měli ATB, další má momentálně ATB na zánět průdušek a to jsou to až na jedno plně kojený miminka bez příkrmů☹ Já osobně jsem sunarový dítě a prvně v nemocnici jsem byla až při porodu a nikdy jsem nijak vážně nestonala 😉

mikca
20. led 2008

tak já první do 18 měsíců a jednou za 4 roky měla ATB jinak dobrý a malého 9 měsíců a ten už měl dvoje ATB a pořád má nějakou laryngitidu rýmu a kašle....tak nevím ☹ ale myslím že se ukáže až dýl v budoucnu jakou si vybudují z toho všeho obranyschopnost 🙂

karotky
autor
20. led 2008

Holky.................co je to to ATB? 😕

bramburka
20. led 2008

podobnou diskuzi jsem tu založila. Není nic takového vedecky prokázaného. Imunita se z 90% dědí. Stejně tak i sklony k různým nemocem, neboj.

schnek
20. led 2008

ATB = antibiotika 😉

karotky, nejdůležitěši je hned to první mlíčko, protože obsahuje bakterie, které osídlí střeva a budují obranyschopnost 😉 ale i kdybys nekojila vůbec, tak dle mého názoru jsou dnešní UM velice kvalitní a hodnotně zastoupí MM 🙂

natalie77
20. led 2008

Ahoj, Marek je stále plně kojený a ve 4. měsíci dostal rýmu, pak kašel...až měl zánět průdušek, dostal ATB a zjisili, že má zřejmě astma, urychlilo mu to ta choroba, nemocný byl měsíc, bez horeček, jen sípal a strašně kašlal. Takže další pověra, když je dítě nemocné má horečky...

Takže nevěřm na to, že kojené děti nejsou nemocné. Můžou být odolnější, ale rohodně je bacily neobchází obloukem.....
Ségra kojila rok a malá byla i v budoucnu často nemocná.

Doufám, že se Vám budou choroby vyhýbat obloukem 🙂 .

karotky
autor
20. led 2008

Schneku...........Díky. 😉
Bramburko..................pokud je to tak,jak píšeš(dědičnost),tak by to u Ády mělo být v poho.Oba smanželem jsme vyrostli na Sunaru a na penicilinu jsme nebyly ani jednou.

kaaterinkaa
20. led 2008

Ahojky, maminy, já myslím, že kojení je od přírody to nejlepší hlavně pro kontakt s matkou, ale věřím, že i třeba jako prevence alergiím dočasně. Já jsem níkdy jako mimčo mateřské mlíčko nebumbala, jelikož jsem po porodu měla trable s krví a byla jsem přes měsíc v porodnici, takže moje maminka byla vystrašená a mlíčko neměla. Nikdy jsem větší zdravotní problémy neměla, až v 15letech zánět dutin ze zaražené rýmy, takže myslím, že jako odkojená sunarem jsem taky byla dosti imunní i bez opravdickýho kojení 😀

viona
20. led 2008

tak,do půl roka nic a teď na začátku ledna byl dost nastydlej a teď má už druhý den horečky,trochu rýmu,ale to bude asi zubama,páč mu lezou tři naráz 😢 Znám kojené děti,co bývaj nemocné a nekojené děti,co jsou zdravé jak řepy a samozřejmě i naopak,nejsem si jistá,jestli má na to kojení zas až takový vliv 🙂 Jo a do půl roka byl vítek plně kojenej a teď převážně(až na dva příkrmy denně) ještě taky 😉

zonja
20. led 2008

téměř plně kojím stále, teda už baští, ale třikrát denně a čtyřikrát za noc kojím a rýmu máme min. 3 týdny v měsíci, už jsme měli atb. a zápal plic a kašlík je taky často. ale nosí nám to asi bráška ze školky, tak nevím, co si myslet 😒

jana.1
20. led 2008

já myslím, že kojený i nekojený děti narazí při nástupu do školky.. Tam to lítá a kolikrát silně infekční a šíří se to jak blesk... To bude chtít nějakou dobu na zvyknutí. Samozřejmě je to individuální. Kojení je normální, přirozené, to mlíčko je zdravé, hodnotné, dobře stravitelné a obsahuje protilátky. UM je taky hodnotné.. Když kojení nejde, žádná tragédie. Já byla kojená 3 měsíce, nemoci klasický dětský + nějaký ty chřipky ve školce.. No jinak nic extra.. Ono taky zleží na tom, jakým stylem ta rodina žije.. Čerstvý vzduch, příroda.. to je dobrý.. město, auta, smrad.. to už je o něčem jiném.. 😉

jana.1
20. led 2008

i ty učitelky, když začaly dělat ve školce, tak byly furt nemocné, než si zvykly a začaly být odolnější 😝 😉

alcatko.j
20. led 2008

Karot, ja si zkratka mysllim, ze kojeni je celkove dost precenovane a tim mam na mysli i to zdravi ditek...Jak uz tu nekdo psal, mozna to ma tak vyznam spis dlouhodobejsi, ale ani to nemsui byt pravidlo.
ja nebyla nikdy kojena a do 7 let jsem nebyla ani jednou nemocna!!!za zakladni skole 1x(ekolik trid jsem mela 0/0 omluvenych neomluvenych hodin-trapas 😀 ), na gymplu 1y a pak uz nikdy, kdyz uz, tak nejaka jednodenni rymicka to byla 😉
Nelues je teda skoro furt plne kojena, nemocna nebyla ani jednou, ani teplota(jen 2denni ryma), ale pochybuju, ze je to kojenim, pac je cela ja, v tomto 🙂 A ja delam tuky tuky, pac my mame za sebou i caste navstevy vetsi kolektivu deti(skolku) a taky nas to nezmohlo 🙂

alcatko.j
20. led 2008

pisu jak tatar 🙄

sokolka
20. led 2008

Alči možná to že je Neli pořád mezi dětma jí prospívá na imunitu. 😉

kupinka
20. led 2008

Přesně tak-taky si myslím,že ve školce onemocní skoro všechny a je jedno,jestli byly nebo nebyly kojené...Malý měl 3 dny šestou nemoc a jednou 2denní rýmu-a kojený není od 3. týdnů... 😖 a švagrová plně v roku kojí a malý je nemocný skoro pořád!!!

kristynaw
20. led 2008

male jsou 3 mesice,je plne kojena,nic jineho a mame horecky 39,chytly jsme nejakou virozu ☹

bramburka
21. led 2008

já kojená nebyla, nemám alergie, nemoci nic!

markeeta
21. led 2008

ja si taky myslim, ze dite dostane zaklad v genech. kdyz mama je hyperalergenni na vsechno a onemocni na kazdou blbost, tak je kojeni uplne na dve veci, spise si myslim, ze to na to dite akorat prenese.

muj partner nebyl nikdy kojeny, vyrostl na UM a jaky je to silny a odolny chlap. vzdycky se s kazdou nemoci rychle popere. kdyz nepocitam streptokoka 🙂 , ktereho jsme nedavno meli. Muj imunitni system se s tim popral za 4 dny a brala sem jen sirup. On s tim bojoval pres tyden a musel mit ATB.
Take jsem mela strach jestli Natasa nechytla nejaky virus. Protoze mi jsme ten vyse uvedeny sajrajt chytly, kdyz jsme tu meli na tyden navstevu (skolni deti), ona odolavala dobre, mela akorat suchy kasel a rymu (skoro 2 tydny), je stale kojena.

Taky neni dobre stale udrzovat deti ve sterilnim prostredi, ono trochu spiny je jen posilni.

syrael
21. led 2008

V porodnici mela jedna mlada doktorka zvlastni poznatek, kojeni lide pry mivaji statisticky i mensi sklon ke kardiovaskularnim onemocnenim v dospelosti...Jestli je to pravda, tak je to minimalne zajimavy. Kazdopadne my kojime klasicky plne do 6. a od 7. prikrmy a zatim nic vaznejsiho nebylo...No, radsi to zaklepu!

bramburka
21. led 2008

no jo statistika...statisticky všichni bereme pprůměrný plat 22 tisíc... 😉 ne Syrael to byl jen vtip, samozřejmě je to možný... kdo ví jak to všechno je....?

sakura77
21. led 2008

no to bolo mozno niekedy,ale dnes co poznam,tak to uz pravda nie je.my sme tiez na bebe od 2.mesiaca a maly okrem soplikov nebol chory.a poznam plne kojene deti a uz boli na ATB.takze neviem,podla mna je asi aj ta imunita tak trocha dedicna.

kristi
21. led 2008

ja nebyla kojena, zadna alergie, zadny problemy nemam. Mala byla kojena 7 tydnu, dosud mela jednou teplotu

aponchie
21. led 2008

terezka byla kojena rok a pul a mela obcas rymu obcas kasel a jednu pichani usi do roka,potom zacala chodit do skolky a tak sla jednou a mesic byla doma nemocna.ted zacina chodit denne ale uz nechyta toho tolik.podle me to neni prima umera jestli kojis nebo ne,je to prostredi v jakem zijes co mas v tele za geny jake mas predpoklady k cemu kdo jake mel nemoci v rodine atd atd je toho proste moc nez aby se to dalo merit tim kdo jak dlouho koji,ja jsem byla kojena 3tydny a byla sem nemocna ostosest dodneska mam pozustatky a to bracha byl kojeny asi 3mesice a nic mu nebylo smrad jeden 😀

susik77
21. led 2008

ahoj, mne detska dr. hovorila, ze kojenie je dolezite na zaciatku-prve mesiace a ze teraz uz nie je az taka tragedia, ked aj dokrmujem.inak, asi pred tyzdnom mala zacala mat ovela vacsi hlad 😎 dost vela sa napila mm ale po hodke bola uz znovu hladna, tak som jej musela dat nutrilon...
zatial sme mali len nadchu, inak sme zdravi...

navi
21. led 2008

kamarádka má dvě holčičky, teď už slečny školačky 🙂 , jedna byla kojená a nemocná bývá dost a ta druhá byla od narození na UM a je zdravá jak řípa 😅

kacerka
21. led 2008

Já jsem byla kojená asi 8 týdnů - stejně jako můj Kája a jsem stále dost odolná. Karlík se také zatím drží - jsou mu sice pouhé 3 měsíce, ale zatím ani minirýmička. Náš dr. tvrdí, že jenom o kojení to není, záleží i na výživě v následujících letech - především v předškolním věku . . . Takže asi tak 😉