Kakání 1-2x za den, hustší konzistence. Není to zácpa?

marcim
27. bře 2008

Ahoj všem!
Ráda bych poprosila o radu.Mám chlapečka,4.měsíce.Asi poslední 4 dny se změnilo jeho vyprazdňování.Do teď vlastně skoro při každém prdíku šlo i trochu kakání a hodně takové vodnaté konzistence a bez nějakého zvláštního zápachu.Někdy to bylo až na zádech 😅 Teď,tak max. 1-2x za den je hustší,jako řidší kaše, a docela je cítit.(Omlouvám se za ten popis,ale jinak bych to asi nevysvětlila)Malého bříško nějak víc asi nebolí.Prdíky jdou normálně.Zatím plně kojím a nejsem si vědoma,že bych nějak zvlášť změnila jídelníček nebo zařadila něco nového.
Mohlo se mu tak najednou změnit trávení??Nebo je to zácpa??Nebo je to normální??Prosím poraďte.Dík

nensy
27. bře 2008

marcim je to úplně normální mi jsme taky ze začátku měli vodnatou.a ted má taky stolici aje to taky hodně cítit.ona se jim ta stolice měni.ale mi jsme teda na umělí,ale já si myslím že je to jedno.mi tu stolici máme hnědo zelenou

marcim
autor
27. bře 2008

Když mě se zdá,že to přišlo skoro "ze dne na den".Když jsem měla staršího,tak byl taky na UM a nebyl tam tak náhlý přechod.Proto mě to trochu zaskočilo. 😕 Teď kojím a je to pro mě vlastně novinka.

bobisek
27. bře 2008

Marcim já jsem s maličkym měla velký problémy se zácpou, když jsem začala s příkrmama. Nějak jsem to neuhlídala, ale alespoň se můžu podělit o poznatky.
Pokud kojíš, tak si se stoličkou vůbec nelam hlavu. Ať je i cítit, nic se neděje. U nás to bylo taky tak, ale Davídkova plínka vypadala, jako když se do ní vysmrkal. Samej hlen žlutohnědý barvy a docela ve velkým množství. Doktorka se jenom pousmála a potvrdila, že je to normální a kojený děti mají různou stoličku. Tak jsem jí věřila a malej byl vážně v pohodě. Prospíval a časem se to upravilo.....až do těch příkrmů ☹ . Ale teď je to zase paráda

Jenom se zeptám. Zkoušela jsi i nějaký čajíky? Já třeba kvůli prdíkům začala už v 1. měsíci s fenyklovym a malej je po něm ďas ještě teď, ale nejspíš je to proto, že mu prostě chutná 😀

marcim
autor
27. bře 2008

Bobísku no,dneska to byl v plíně nářez 😲 ,takový žlutozelený hukot a od té doby zase nic.Marťas je ale docela spokojený,tak z toho mám největší problém asi jenom já. 😒
Zatím jsem mu čaj nedávala.Jednou jsem zkoušela fenyklový,ale nechtěl ho.Jenom na větříky babycalm kapky,ale to má už od narození.Teď ho dávám tak 1-2x za den a někdy ani to ne.
Příkrmy taky ještě nedávám.Zatím vypadá,že mu moje mlíčko stačí.

Díky moc za uklidnění.Spíš mě to zaskočilo a nechci hned letět k doktorce. 😀

bublina7
27. bře 2008

Marcim taky si myslím, že je to v pohodě. My máme stoličku taky různě barevnou a různě voňavou 😀 😀 😀
Doktorka mi řekla, že jedinej problém u kojených dětí je, když má stolička zelenou barvu a to víc než týden. 😲

marcim
autor
28. bře 2008

Díky za odpovědi.
Asi to nebudu nijak hrotit.Stejně jdu příští týden na kontrolu,tak se asi zmíním.Jenom jsem teď klidnější. 🙂

andrea1984
15. srp 2008

Ahoj,Marcim ja kojila 22měsícu dceru a měla stolici(kaši).Co jsem přestala kojit,tak jí všechno,ale nemuže se vykakat až 5dní,tak jsem s ní šla doktorovi a ten mi doporučil duphalag a jsem s toho neštastná,protože,když dcera sedí na záchodě,tak u toho brečí.je pravda,že si natrhla zadeček a má tam kužičku,tak jí to mažu s fialovou vodičkou,aby se jí to zacelilo.ted jí budou tři roky,tak ahoj.