Kakání u kojených miminek. Co když 5 dní nic?

kar.la
19. zář 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že by plně kojené miminko, které kakalo min. 1-2x denně zničehonic nekakalo 5 dní. Vím, že kojená mimča nemusí mít stolici pravidelně, ale malá se očividně chce vyprázdnit, tlačí, je celá rudá a nejde to ☹ Po pěti dnech jsme použili rektální trubičku a pomohlo to. Byla plná plína, jenže ta stolička byla úplně tuhá, jako pasta (barva správná). No, teď je to zase 3 dny po trubičce a nic 😒 Masíruju jí bříško, cvičím s nožkama... Nic nepomáhá. Nevíte, co by zabralo. Volala jsem k dětské a prý pokud se do pátku nvykaká, máme přiklusat...

musko
19. zář 2007

Skús dať po lyžičkách pár lyž fenyklového čajíku - vlažného. Možno to pomože...

kar.la
autor
19. zář 2007

Díky za odpověď. Myslíš, že bych mohla po lžičkách i heřmánek (máme Bio pro miminka a má být na trávení)?

marcetka
19. zář 2007

Ahoj!Naše malá nekakala 17 dní.MuDr i na lince kojení mě řekli,že u plně kojených miminek je to normální.Vzpomínám si,že to pak byla fakt pasta.Barva taky správná....napadá mě jen úprava tvého jídelníčku.

cecil
19. zář 2007

my to měli a trochu myslím ještě máme taky...stejně jak píšeš...nakonec nám dr. dala glycerinové čípky...že máme dát čtvrtku. po tom se teda pěkně vykakala. Ještě nám poradila máslo do prcky (máslový čípek ). Zrovna dnes naše malá od neděle nekakala, do plínky jen uprcla, čekám co bude zítra, kdyžtak do ní nacpu to máslo.
a to se říká, že proti zácpě je nejlepší mateřské mléko...

cecil
19. zář 2007

jé,Karlo... já si teď vzpomněla, nám říkala Dr., že mám dávat heřmánkový čajík, že je lehce projímavý. A dávat ho každý den...zkus

kar.la
autor
19. zář 2007

Tak zítra jí začnu po lžičkách dávat ten čajík (sama ho už piju). Taky jsem si nakoupila acidofilní mléka...
Cecil a kolik toho čajíku jsi měla dávat?

musko
19. zář 2007

Je fakt, že kojené miminko nemusí kakať, ale nemalo by mať prejavy, ako píšeš - že sa krúti, bolí ju bruško a nedá sa jej vykakať. Dala by som jej pár lyž medzi kojením 😉

kar.la
autor
19. zář 2007

Holky, jsem ráda, že v tom nejsme samy a že tak radíte 🙂
Zvláštní je, že prcinká o 106. Pořád, celý den, jen to kakání nám teď nejde.
Tak mě napadá. Poslední dobou jsem spořádala strašně hodně čokolád, oplatek... NEmohla jsem to způsobit já 😲 Čokoláda je na zácpu, ne?

musko
19. zář 2007

No, čokoláda možno - ja som ju nemohla ( okrem ďalších mnohých vecí) pár mesiacov vobec, malého bolelo brucho a plakával... Keď, tak si daj bielu... 😉

kar.la
autor
19. zář 2007

Díky, Musko. Raději si ji odepřu úplně. Však mi to jen prospěje. Pořád nějak plavu v tom co můžu a nemůžu jíst.

marcetka
19. zář 2007

Co hodně tekutin? Ty čaje bych valila do sebe. Čokoládu vyhoď z okna. 😀

kar.la
autor
19. zář 2007

No, právě dopíjím druhý půllitřák heřmánkového čaje a zítra ji dám asi před kojením 2,3 čajové lžičky (je od ukončeného 1. týdne) a snad to pomůže.

musko
20. zář 2007

Ešte ma napadlo, výborný je čaj pre kojace matky od Leros-u. Ja som ho vypila hektolitre.
K tomu čo možeš a čo nie, je to ťažké. Každé miminko je iné, ale ja som nejedávala čerstvý chleba a koláče, čokoládu, kávu, citrusy, kapustu, zelí, pozor na sušené meruňky - to sme mali koliku! Držte sa!

cecil
20. zář 2007

Karlo, já jsem dávala jak píšeš...před každým kojením lžičku , dvě tři. Za celý den to tu padesátku nebo tak nějak udělá.

Taky jsem ho dnes malé uvařila a uvidíme. Prdí teda taky o duši.

kar.la
autor
20. zář 2007

Tak holky, já teda piju čaje pro kojící matky buď Leros nebo jakýsi Bio, čistou neperlivou vodu nebo meltu popř. Karo. Pití myslím u mě OK, ale s tím jídlem - jak říkám. Nejhorší je, že manžel má přes týden obědy v práci a teplé večeře nechce, takže já se tak nějak odbývám co dům dal a as to není to pravé ořechové. Moje mamka pořád brblá, že bych si měla uvařit alespoň polívku (ne z pytlíku), že se pak nemám divit 😒 Asi má pravdu.
Jinak včera jsem tedy vypila 2 velké hrnky toho heřmánku (malé jsem už ho nedávala, byl večer, už jsem ji nebudila) a ráno jsem uvařila hrnek, vždycky jí dám před kojením a zbytek dopiju já 😝 A uvidíme. I když ráno se mi zas kroutila a nemohla usnout (mám ji v osteli tak vždycky pomůže, když ji chytnu nožky pod dupkou a skrčené tlačím trošičku tlačím na bříško). To pak usne.

moucha
20. zář 2007

ahojda,moje sestra je dětská lékařka a ta se setkala i s miminem, které nekadilo i 14 dní a žádnej preoblém.moje holčička ve 2 měsících jako plně kojená kadila jen soboty a ted ji přikrmuju a každý den.pokud bříško není tvrdé a mimi ok, neřeš to, je to normál.

kar.la
autor
20. zář 2007

No, jenže na moc OK není. Tlačí, je rudá a nejde to ☹

kar.la
autor
20. zář 2007

Hóóólkýýýýý, všem moc moc děkuji za rady.
Volala jsem doktorce, zítra jsme měli s malou dorazit, že jí dá kapičky, ale večer se to prolomilo a konečně se vykakala a má měkké bříško 😵
Mám takovou radost, že to musím napsat 😵
Nevím, co pomohlo, ale zabralo to dnes, kdy jsem dávala po lžičkách heřmánek.

anney
20. zář 2007

No já nevím.Já mám opačný problém.Malej je jak průtokáč.Po každým kojení, kromě v noci, následuje kakání.A to jím i oplatky i tu čokoládu.Ale já tedy nevím s tím heřmánkem.Mám v knize o dětech napsáno, že by se u kojenců neměl, bo je to velký alergen.Může vyvolat, třebas i v budoucnu nějaké alergie či ekzemy.Kojené děti prý mohou mít stoličku i jednou za 14 dní, ale pokud ho očividně bolí bříško, mazala bych k dr. a asi bych chtěla také nějaké čípky.Rourku bych raději nepoužívala, bo je návyková a také může nějakým způsobem ublížit střevu.Já piju tak normálně, kojící čaj každý den jeden šálek, jednu kávu denně, pak vodu se štávou a také čaj s citronem.Občas nějakou minerálku, bublinkovou ředím s vodou. 😉

kar.la
autor
20. zář 2007

O tom heřmánku jsem neslyšela, že se nemá dávat 😕
Trubičku taky moc nechci dávat, ale volala jsem doktorce, dnes už jsem se tam neměla jak dostat, tak říkala, ať masírujem, cvičíme apod. a zítra že dá kapičky. A dneska teda se to prolomilo 🙂
No ale myslíš, že můžou ublížit 2 čajové lžičky toho heřmánku??? Snad ne. Je to dětský, od ukončeného 1. týdne a dělala jsem ho slabý.

anney
20. zář 2007

kar.lo, já tě proboha nechtěla vystrašit!!!Tomu nemůže ublížit neboj!!!!!Já to taky nevěděla a vesele jsem čaj s heřmánkem do sebe lila , abych malýmu pomohla od prdíků.To jsem se dočetla až pozdějí v knize o dětech.Heřmánek může způsobit alergii, ale jen u náchylných jedinců.Ničeho se neboj,malé jsi určitě dvěma lžičkama nemohla nic způsobit!!!!!!!Ale dr. doporučují raději převařenou vodu a tak a pokud kojíš tak by se nemělo dávat vůbec nic.Ale každý radí něco jiného a ty , aby ses v tom vyznala že???Já osobně nedávám žádný nápoj, ale jak jsem psala mi máme opačný problém.Udělala jsi dobře, že jsi se poradila s dr.Ti by měli vědět co a co není normální.Jsem ráda, že malá se už vykajdila a ty i ona už jste zase spokojené.Není nic krásnějšího než spokojený miminko v náručí svý spokojený maminky. 😉 🙂

kar.la
autor
20. zář 2007

Je mi jí berušky líto. Taky jí nedávám žádné čajíky, jen kojíme, ale dneska už jsem nevěděla jak dál... Celý den ani nespinkala, pořád byla taková neklidná 😢
A děkujeme Anney za podporu. Máš moc pěkného malého chlapáka 😵

musko
20. zář 2007

kar.la, neboj, skús fenyklový, ten nič neublíži. Aj porodná asist. nám to radila, pri týchto problémoch u detí - im dobre urobí aj to, že je to teplý čajík, povolí bolesť v brušku.
To, že je harmanček jeden z najvačších alergénov je ale pravda ☹ , žiaľ. Lenže tými 2 lyž si jej neublížila, neboj. A rekt. rúrku sme používali a návyk teda nemáme žiadny a že som malému tou rúrkou uľavila hodnekrát je fakt. 😉

kar.la
autor
20. zář 2007

Tak raději fakt ten heřmánek zas odložím. Přece jen moje mamka má alergii, tak to máme trošku v rodině 😒
Holky, jste fakt super. Teď piju kojící čaje, ale to jsou jen směsi bylinek, tak asi zítra pošlu manžela do lékárny a zařadím preventivně ten fenykl. Kdybyste viděly, jak se malé dnes ulevilo 😵 No a děsím se, že se to bude opakovat 😒

anney
20. zář 2007

kar.lo. nesmíš si připouštět žádnou obavu.Já jednou četla, že ty malý potvůrky to nějak vycítí ty obavy a přenesou si je na sebe.Zkus malé věřit, že si stím sama poradí jako ted a uvidíš, že to tak bude.Mě se malý u kojení vždy kuckal, byl hltavej.Už jsem byla uplně vystrašená, jak jsem měla kojit.Bála jsem se , že se bude zase dusit.A manža mi povídá, neboj se ničeho, klidně lež,poslouchej jak dýchá a hlavně se uklidni.Uvidíš , že už to dělat nebude.No a já se tedy snažila uklidnit a opravdu mi to moc pomohlo.A malý už nekucká a je to o.k.
Kojící čajíky jsi moc dobré a taky ty fenyklový.Já je piju, fenyklový občas a dobrý.Taky můžeš do čajíku pro sebe nasypat trošku kmínu.Ten je taky dobrý proti nadýmání.Uvidíš, že se to zlepší. 😉 🙂

kar.la
autor
20. zář 2007

Anney, v tom to možná je. Jsem pořád vystresovaná, pořád malou pozoruju... Doma mi říkají, že se z toho jednou zblázním 🙄
Kolikrát ji zaskočí slinečka a ona nemůže popadnout dech a já jsem na nervy 😖 Ježe u nás to je daleko složitější. Porod nám vyvolávali v 37.tt kvůli nálezu na ULT (dále už se nechci rozepisovat, je to hodně stresující), po porodu měla malá infekci, byla na dětské JIPce - dostávala antibiotika, k tomu silná žloutenka... Teď nám hnisá jizvička po očkování... 😢 Asi je to spojené jedno s druhým. Jak byla oslabená, tak se asi organismus hůř vyrovnává třeba s tím očkováním ☹

anney
20. zář 2007

Jéééééééé, Kar.li, neblázni. 😉 😉 Hele, náš malý měl ještě v pondělí žloutenku, narodil se ve 38 tt,zahnisává se nám jizvička po očkování, máme ucpaný slzný kanálek.A přesto se vůbec ničeho nebojím a říkám si jak mám nádherný a zdravý miminečko.My tedy neměli atb, ale taky jsme si vytrpěli svý.Věř miminku, jsou to strašní bojovníci.Nesmíš na ní koukat vystrašeně a furt čekat co zas příjde.Naopak!!!!!To pomáhá, neboj se nic,kojíš, určo přibývá, tak to je to důležité.Oni opravdu vycítí tvoje obavy a to možná způsobuje pak třeba tu zácpu.Ona si s tou obavou neumí poradit a tak na to reaguje takhle.Ničeho se neboj a ono se to srovná.Mě tohle mooooc pomohlo, a ted už jsem v poho.O.K??? 😀 😉 🙂

kar.la
autor
20. zář 2007

Jsi fajn. Díky, podpora vždycky potěší 🙂
Taky si říkám, že se tím věčným stresem okrádám o to nejkrásnější v životě, co s malou prožívám. Vždyť nám ty miminka rostou před očima.
A koukni do IP 😉

anney
20. zář 2007

Díky za důvěru. 😉
Koukla jsem a je to bezva,ted musím odkráčet bo malej si mě žádá.(hladovec jeden) 😀 😀 Ale mám to v oblíbených a poctivě si to prohlídnu.
A hlavně, žádnej stres!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

kar.la
autor
20. zář 2007

Dobrou noc, pohlaď od nás Domáska, taky už půjdu do hajan 🙂