Kakání u kojených miminek. Co když 5 dní nic?

kar.la
19. zář 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že by plně kojené miminko, které kakalo min. 1-2x denně zničehonic nekakalo 5 dní. Vím, že kojená mimča nemusí mít stolici pravidelně, ale malá se očividně chce vyprázdnit, tlačí, je celá rudá a nejde to ☹ Po pěti dnech jsme použili rektální trubičku a pomohlo to. Byla plná plína, jenže ta stolička byla úplně tuhá, jako pasta (barva správná). No, teď je to zase 3 dny po trubičce a nic 😒 Masíruju jí bříško, cvičím s nožkama... Nic nepomáhá. Nevíte, co by zabralo. Volala jsem k dětské a prý pokud se do pátku nvykaká, máme přiklusat...

cecil
21. zář 2007

Jé holky, že heřmánek je alergen jsem teda neslyšela, ale malá se neosypala a nic, tak doufám, že to bude dobrý. Nás ta zácpa už trápí dýl, ale s tím heřmánekem se mi to zdá lepší. No asi jí ho už nechám. Stejně když pijeme Spokojené bříško, tak tam je taky. Já jí teda dávám pít trochu čaje, protože strašně vysliní, furt jsme všeci mokří... 😖 😅 .

No jinak včera jsem vzala teploměr, že jí ještě k tomu máslu namažu konečník a by to jako líp vyletělo...a v tom začala kadit. Už to bylo úplně na kraji, tak si říkám, kdybych byla počkala, že by se vykadila sama. Jenže se mi zdá, že čeká vždycky na nějaký podnět...buď na teploměr, nebo na čípek...hm, hm .
Bříško má ale vždycky měkké, to říká i dr. akorát tedá prdká a smrděla už včera jak starej chlap 😝 😀 , to poznáme, že už to v ní "uzrálo".

karlo, taky jsem takovej tvor vystresovanej...ale držely nás do minulého týdne koliky, tak jsem byla furt ve stresu, kdy to zase "vypukne"....a k tomu ještě ta zácpa...doufám, že teď už to bude lepší...

ahoj holky

cecil
21. zář 2007

Anney-tvoje album jsem zrovna nedávno prohlížela, kluci jsou šikovní... 🙂

Karlo, ještě jsem chtěla, myslím, že s příkrmama se to zlepší...mrkvička a ovoce je trochu protáhne- ta vláknina. Říkala to i naše Mudra, tak doufám, že to bude pravda.

suki
21. zář 2007

Ahoj holky no my máme taky problémy s prdíkama a to dost velký. Dnes je to teda pekelně intenzivní. Nakojíme, přebalíme a pak malá strašně křičí a tak přád dokola. Skoro nespinká. Už nevím co s tím, dávám kapky Sab Simplex, masíruju fenyklovým olejíčkem, dávám teplou žínku na bříško a piju čaje a vůbec to nepomáhá. Člověku to rve srdce, když ten jeho drobeček tak pláče. Snad je to jen ta kolika? Jak poznám, že to není něco jiného? Mně malá pláče, pak chvilku přestane, kope při tom nožičkama a má tvrdý bříško. Je to tak na střídačku-takový záchvatovitý. To je kolika ne?

cecil
21. zář 2007

Jo, to je kolika. Ještě ji dej do klubíčka...skrčit nožičky. Nám teda nejvíc zabralo to nahřívání bříška...koupili jsme v lékárně gelový sáček na nahřívání a dávali jí ho. Jo a ještě kapičky Babycalm...v lékárně volně prodejné.

my si s kolikama užili taky svoje...přestaly jí snad minulý týden..doufám, už bylo na čase.

kar.la
autor
21. zář 2007

Holky, tak včera malá kakala a dneska zase nic a zase ji to trápí ☹ Dneska jsem koupila v lékárně nový gel na bříško - od Alermedu tak mažeme, mažeme, cvičíme s nožkama. Fenyklový čaj piju (naštěstí mi chutná 😉 ) asi ji zítra dám zase ten heřmánek. Zdá se mi, že po něm to bylo lepší. Volala jsem sice dneska laktační a ta říkala, ať jí nic nedávám, že stejně ty mé 3 lžičky jsou jak kapky v moři, ale podle mě fakt zabral. A Dr. mi to schválila, tak co. Hlavně, ať Adušku to bříško netrápí 😖

kar.la
autor
21. zář 2007

Cecilko, na jednu stranu jsi mě uklidnila (s těmi příkrmy), ale na druhou - to bude až za dlouho. Tak to musíme do té doby co nejlépe překonat a zvládnout. Však jsme holky šikovné 🙂

cecil
21. zář 2007

Karlo, tím heřmánkem si myslím nic nepokazíme...představ si, večer se malá vykadila úúúplně sama...jsem jak prdlá, ale mám z toho děsnou radost. No taky to byla hnědá voda, to by bylo, aby to nešlo samo! Jen nevím, jestli to tak zůstane. No máš pravdu, my máme příkrmy za pár.
Tak držme sa! 🙂

kar.la
autor
21. zář 2007

Tak to vám blahopřejeme a závidíme 😀
Však včera, jak se Adélka vykakala, jásala taky celá rodina.
To jsou starosti, co? Kde jsou ty časy, co jsem mluvila jen o práci apod.
Teď mě zajímají jen plínky a věci pro Adušku 🙂

cecil
21. zář 2007

Jo, už mám pocit, že v hlavě nic jinýho jak spaní, kojení, kakání a ríhání nemám...a ještě prdění 😀 . Jsem říkala manželovi, ať se nediví, že mu zapomínám žehlit košile do práce.... na ty v kebuli už není místo 😀 😅

kar.la
autor
21. zář 2007

😀 Svatá pravda

suki
21. zář 2007

To je přesný, taky myslím jen na maloou a ostetní věci mi nějak vypadávají z hlavy. Ale můj miláček už si zvykl a moc toho po mně naštěstí nechce.

andulkaavetrelec
22. zář 2007

Ahoj holky,
možná vám budu připadat jako krkavčí matka, ale já jsem na nějaké diety kvůli mimíkovi rezignovala, jím zdravě a přece jen citrusy a kyselé ovoce nee, tak uzeninu, ale tu já nemusela nikdy. Nejhorší koliku má vždy od 20.00 do 22.00, každý den, tak si myslím, že jsou ta střeva po dni unavená. jednou ale křičel až do půlnoci a to si myslím bylo po vařeném porku, měla jsem ho hodně, dvakrát denně. jinak pomáhá zavinutí pevně! do zavinovačky, aby se ručičky nemohly hýbat, to sice chvilku řve ještě víc, ale když se na něj začne syčet (hodně hlasitě!) a dlouho blízko od ucha (5cm) a jemně s ním třást při položení na levý bok, tak se mi do dvou minut uklidní i při větší kolice: viz kniha Nejštastnější mimnko v okloí. Na noc mu ted podkládám nohy polštářem, aby měl volné bříško a on pak spal 6 hodin a druhý den dokonce 8,5!!! Taky někdy řve a tím si pomáhá uprdnout, zařve a prdne, takže na tom není nic špatného, bránice mu k tomu asi pomáhá...ono stačí do zadečku dát teploměr a on se ho snaží vytlačit, tak kaká. Připomínám, že zvířata svým mládatům konečník olizují, tak je myslím dobré se ho dotýkat (utíracím ubrouskem třeba), aby věděl, kde ho má a jaké svaly má zapojit...

honzina
23. zář 2007

Jéje, to jsou praktiky! Pevně svázat, syčet do ucha a třást!!! To bych mýmu miminku nikdy neudělala. (mmch. to syčení docela bolí - zkus říct manželovi, ať ti hlasitě a z blízka syčí do ucha).....................................

andulkaavetrelec
23. zář 2007

No, říká se "Neodsuzuj, cos neprozkoumal". Miminka mají totiž silný ušní bubínek, aby se hned všeho nelekala, takže zpočátku slyší dost málo, jen silných ran se lekají. Syčení napodobuje tok krve, je dokázáno, že ho slyší v děloze dost hlasitě, až 80decibelů!, takže jim pak vyhovuje a je uklidnuje bílý hluk- syčení, šumění, vysavač, fén... Miminko je pak klidné a spokojené, jen to zkus! Miminko NENÍ stejné jako dospělý člověk! Nemluví, nevidí dokonale až do jednoho roku, stále plazí jazýček, ublinkává si, neovládá končetiny atd.

honzina
23. zář 2007

Ono se taky říká "NeÄŤiň jinĂ˝m, co nechceš, aby jinĂ­ ÄŤinili tobě"... 😉

Tvoje argumenty mě k těmto praktik÷m nepřesvědīily...
Ale neberu ti tvoje názory, ani nevnucuju svoje. 😉

andulkaavetrelec
23. zář 2007

No, já bych teda nechtěla, aby mne zavinovali těsně do zavinovačky, ale mimnko se pak cítí jako v děloze a je mu fajn. No a kdyby mi někdo dával umělohmotné chrastítko, taky bych z toho nebyla kdovíjak odvařená...

Taky se říká "Chytrému napověz, hloupého trkni". Moje miminko je klidné, spokojené, v noci nekřičí a když křičí tak ho do dvou minut uklidním, co by za to jiné matky daly...Taky nejde o nějaké agresivní zasyčení,ale o silné opakované syčení a nejsou to moje argumenty, ale argumenty odborníků-pediatrů... 🙂

myschka
23. zář 2007

Andulky se musim zastat, zavinování na pevno jsme praktikovali, poradili mi to holky od nás z června a fakt to pomohlo a Aduška byla spokojená. a o tom zbytku jsem četla v nakoupené literatuře 😉 sice jsem to nezkoušela ale pravda je, že když zapnu lux tak Adik spí do pěti minut a to není zrovna nejtiší. Nám hrozně pomohl čaj spokojené bříško od Hippu

lendy1
23. zář 2007

andulkaavetrelec,

naprosto s tebou souhlasím. Ta knížka je super a my jsme si z ním vzali úplně stejné rady a od té doby, co jsem začali používat pevné zavinutí a další metody, tak se malý zklidnil ze dne na den. A hlavně to pevné zavinutí opravdu pomáhá pro mimča, aby se uklidnili a líp i spali-náš Davídek takhle dokázal prospat v klidu daleko víc hodin v noci než nezabalený. S tím syčením a "bílým" rachotem (pračka, myčka, fén, rádio...) je to také pravda. Jakmile se u nás pustí vysavač nebo pračka, tak malý ztichne a klidný jako beránek. Ale ti co knížku Nejšťastnější miminko nečetli a nevyzkoušeli některé rady asi těžko uvěří...

berynka
23. zář 2007

Ahojky Kar.lo, co vím, tak kojené děti nemusí mít stolici i několik týdnů a nic se vlastně neděje 😉 . Střeva i zažívání si jen musí z počátku na mateřské mléko zvykat... proto je nejprve kakání velice časté, pak ustává a i jeho konzistence i barva se změní. Záleží ovšem, jak to drahoušek prožívá. Jakékoli pochybnosti bych na tvém místě řešila s lékařem. Podle nás můžu napsat, že malá nekakala jednou i 14 dní, vypadala spokojeně, trápily jí jen prdíky... no, pak ovšem tři plenky byly plné 😕 😅

andulkaavetrelec
24. zář 2007

To jsem ráda, že tu někdo o tom těsném zavinování ví. Já si prohlížím alba a všechna miminka jsou tam v zavinovačkách volně...Davídek ted v noci spí 6-8hodin, je v zavinovačce a má podložené nožičky velkým polštářem, aby měl volné bříško.
ale k tomu kakání...kakáme ted někdy trochu do zelena, někde jsem četla, že je to běžná "alternativa", co o tom víte vy?

kar.la
autor
24. zář 2007

Tak zelené kakání údajně nevadí. Nejedná se o hladovou stolici, jak se kdysi říkalo. Hladová je prý hnědá a silně zapáchá.
A naše kakání - ve čtvrtek se vykakala a od té doby zase nic ☹
A to masírujeme, fenyklový čaj piju v kuse, změnila jsem jídelníček.... Vím, že to neva, ale Adušku teď hodně často trápí bříško a tlačí a nejde... ¨
Tento týden máme poradnu, tak to Dr. řeknu. Vlastně jsme tam měli jít už v pátek, ale den předem se nám podařilo zaplnit plenečku 🙂

cecil
24. zář 2007

Karli, taky jsme natlakovaný...zkoušela jsi ještě máslový čípek? Já ji ho dala před hodinou a čekám co to udělá, ale dnes v noci jsme byly od dvou do pěti vzhůru kvůli prdíkům 🙄 . No dovedeš si představit, jak jsem vyspaná a dnes jestli se do večera nevykaká, tak mě to čeká nanovo. Nakonec pak o půl jedenácté vezmu teploměr a chtíc jít spát jí pomůžu teploměrem...jak tu psala Andulka.
Taky jsem četla, že zvířata olizují mláďatům konečník aby je donutily vykadit....viděla jsem i u naší feny a kozy. Dokonce Chaloupek co točil večerníček s medvíďaty říkal, že jim musel masírovat konečník. Je fakt, že první dceři jsem vždycky mastí mastila prcinku několikrát a ona se pak někdy pokakala ale u mladší to jaksi nezabírá... 😖

Můžu se zeptat do čeho jste děti zavinovaly? Mně Emuška někdy nechce spinkat, ale zavinovčky už nám jsou malé....
A myslím, že zelená stolice je noprmální, první dcera ji mívala často.

lucytamendy
4. kvě 2015

mam 2 tydeniho chlapecka bojime se ze ma koliku sem tam place kope nozickma a z rucickama prdiky ale ma i kaka ale zda se mi jako by mu to neslo kaka nam malo vcera nam plakal ale k veceru to bylo lepsi prosim vas poradne muze to byt ta kolika vecer mi spinkal a papal v klidu tak si nejsem porad jista strasi me ze to byt prave ta kolika