Kapučíno při kojení, pily jste?

monyszek
15. říj 2015

Zdravím,
V těhotenství jsem si dopřávala kapučíno, sem tam rozpustnou kávu, kávu z kapslí dolce gusto či kapučíno z automatu... nicméně teď mám měsíční miminko, kojím a tak by mě zajímalo, jestli si občas můžu dopřát kapučíno? Pily jste ho při kojení, případně jak často? 🙂

im4fun
15. říj 2015

@monyszek existuje i bezkofeinove kafe. Piju ho ted v tehotenstvi

smallinka
15. říj 2015

Občas si můžeš dát, hned po kojení..... Ségra také plně kojí a občas si dá kapučínko s pěnou v cukrárně, dá se udělat i slabší. Jinak je výborné CARO 😉 je to i zdravé, je to z obiloviny, takže žádné umělé věci, které obsahuje bezkofeinové kafe.

maggi
15. říj 2015

@monyszek Já jsem četla, že tak dvě kávy denně by neměly uškodit. Já kojím a dávám si 1-2 slabší rozpustné kávy s mlékem denně a cappucino si taky občas dám. Doma si dělám někdy místo kafe meltu, ta neobsahuje kofein.

klarifik
15. říj 2015

já piju kafe normálně, i když kojím. Teda ne jako dřív, to jsem jich vypila klidně 5🙂, ale jedno až dvě slabší denně si dám. I jsem se na kafe ptala a ok, když se to nepřehání, jako se vším.

im4fun
15. říj 2015

@smallinka kafe bez kofeinu neobsahuje umele veci. Je to porad kafe.
Naopak caro je pekne nechutny, jak vyvar z ponozek

karlajasmine
15. říj 2015

Normalne muzes, 1-2 kavy denne jsou v pohode jak v tehotenstvi tak pri kojeni. Ja piju cely tehotenstvi slabsi espresso s mlikem pri snidani a jedno po obede a pri kojeni to planuju udelat stejne. Akorat si pak musis dat pozor na dalsi zdroje kofeinu (nedavat si v ten samej den i napr.cerny nebo zeleny caj, coca-colu, velkou cokoladu atd..) .. Proste pokud kafe, tak ok, ale nedavat si k tomu dalsi kofein 🙂 Jinak uz to pro miminko neni dobry.

karlajasmine
15. říj 2015

Akorat bych jeste dodala ze stejne jako u vseho si myslim ze je dobry pozorovat trosku reakci miminka a pokud bys mela pocit ze ho to nejak nabuzuje a ze pak nechce spat, tak to omezit nebo si dat kafe bez kofeinu..

smallinka
15. říj 2015

@im4fun s tím nesouhlasím. Caro je velmi chutné a kvalitní. Mě třeba nechutná Melta, ale Caro je výborné. Navíc se doporučuje kojícím matkám na podporu mléka. Nezlobte se, ale bezkofeinová káva je horší než kofeinová 🙂 Ale každému chutná něco jiného 😉

sopta78
15. říj 2015

Caro mi take moc chutna. Kojim a piju jak Caro, tak i normalni kavu a to jednu denne. Pila jsem ji i cele tehotenstvi...mam nizky tlak a bez kavy jsem to nedavala. Rekla bych, ze na malou ta jedna kava denne nema vliv. 😉

im4fun
15. říj 2015

@smallinka ja se nezlobim, jen mame rozdilny nazor. To ze bezkofeinova kava je nechutna je nesmysl, jen nema tak intenzivni chut (kamarad ma prazirnu takze vim jak se dela kafe bez kofeinu). Oproti tomu Caro je fakt nechutny a divim se jak to nekdo vubec dokaze vypit

kami1984
15. říj 2015

Kojim 13m, v tehu jsem pila jedno kafe denne, nemyslim si, ze ejdna kava, v mem pripade spis mliko s kavou bude mit extra vliv na miminko...

kocour1
15. říj 2015

Určitě ho můžeš, miminku to rozhodně neublíží. Mateřské mléko se tvoří z krve, tudíž z toho malého množství, které se ti dostane do krve (u kávy kofein, u alkoholu promile) se vyrobí zhruba dvě deci mléka...v tom mléku je tudíž zanedbatelné množství např. kofeinu a není třeba to vůbec řešit🙂. Já kávu miluji a piji ji u obou dětí úplně normálně a žádné změny v chování jsem nikdy nepozorovala🙂. A nehledě na to, že kapučíno (jak hezky píšeš🙂 ) je slabé a velmi light verze kávy🙂.

pety91
16. říj 2015

Určitě můžeš, dítěti neublížiš. Ale problém je , že ti pak dítě může míň a hůř spát.