Kdy přestat kojit? Jak kojení odbourávat?

mamkule
7. kvě 2007

🙂 Ahojik maminky.Rozhodla jsem se Vam napsat.Mam synka 19.mesiců, stale kojime. V puli roce mi prislo, ze mu me mlicko nestaci,ale jine mlicko odmita.Tak jsme zůstali u naseho prsicka a jsme u nej do nynějška. Znám maminy, co s kojenim sekly samy nebo bohuzel neměly to stesti,umožnit naším drobečkům kojení.Nyní u mě nastaly zdravotní problémy, málo jodu, vypadávání vlasů,Dr mi nasadil vitamíny.Nevím, zda pomalu odbourávat kojení.Je u toho prsa tak spokojený, v noci se budí tak 3-4krat, ale mysliím si, že jsem náhražkou dudlika.Přes den si vzpomene a to pokud si sednu a on to zaregistruje.Někdy už opravdu nemůžu.Ani nevím, jak to odbourávat.Setkávám se s názory zcela rozcházejícími.Poradíte mi někdo? Jste někdo na tom stejně jako já? 🙂

glumy
27. bře 2010

Dagina, Kubik taky UM nemusel, ale ted, co jsem prestala kojit, tak vypije alespon 120ml, ale spis rano. Jinak k veceri ma mlecnou kasi, pres den jogurt, treba i syr, takze to snad staci, ptala jsem se doktorky a rikala, ze se neda nic delat, ze vetsinou kojene deti UM nepijou. At pry davame jednou tydne rybu, ze tam jsou alepson nejaky vitaminy, tak to asi zkusime. Taky jsem byla driv dost unavena, Kubik vstal treba i petkrat. Vcera spinkal az do pul druhe v noci, coz je uspech, pak se probral, vzal si dudlika a spal az do rana 😵 O vikendu jsem se vetsinou dospavala, ale dneska uz se mi ani enchtelo, jsem konecne po roce a neco vyspala 😀
Rimmel, drzim palce, at to jde takhle dal, alespon se muzes vyspat 😉

rimmel
27. bře 2010

glumy dik , naozaj to robi rozdiel, som vyspatejsia a takisto maly 🙂

marticumacek
17. čer 2010

Moje holčička má 10 měsíců a pomalu jsem kojení omezovala.Dřív jsem kojila přes den asi 2-3x ,ale přes noc to bylo taky 2-3x.Dle doktorky,už v noci hlad nemá,je to jen zvyk.Tak jsem prostě v noci kojit přestala,postupně.Před 4 dny jsem zkusila dát přes den UM a začala spát dokonce celou noc!(20-5h)Něco neuvěřitelného 😉 Takže s kojením už definitivně končím.Malá vypadá spokojeně a já můžu konečně vysadit Azalii a znovu najet na Jeanine. 🙂

neu.sona
23. čer 2010

Můj malý se též odstavil kolem desáteho měsíce. Jinak prsíčko docela chtěl a pak dlouho už ne, tak jsem si řekla tak co. Pije teď nutrilon a je naprosto spokojenej až se někdy divím 🙂. Dokonce teď prospal celou noc, tzn. od 20-7 hodin. Jinak se budil v 5 na mlíčko. Tak uvidíme 🙂). Ale jako já bych ho marticumacek neomezovala. Je to na dítěti 😉