Kdy přijde menstruace po skončení kojení?

tiki
9. srp 2008

Ahoj holky, nevim, kolika z vas se to stalo, ze jste po celou dobu kojeni nedostaly MS. Ale pokud je tu nektera takova, jak dlouho po odstaveni ditete se MS dostavila? My jsme nedavno odstavili, tak ted nevim, kdy presne cekat 😉

sisstin
9. srp 2008

tiki: já sice nekojila..ale moje gynekoložka říká, že MS se dostaví 4-6týdnů po úplném ukončení kojení..u mě to tak bylo 😉

mracik
9. srp 2008

tiki, ja som MS nemala pri druhom synovi rok a pol, potom som obmedzila kojenie a MS prišla do dvoch mesiacov
teraz tiež ešte nemenštruujem, dúfam, že ešte nejaký rôčik to potrvá, je to paráda

radanka
9. srp 2008

Ahoj, já jsem kojila syna 16 měsíců a po tu dobu jsem nemenstruovala. Dr. mi říkala, že od odstavení by se do 6 týdnů měla menstruace dostavit...ale potvrdit to nemůžu, protože jsem asi v polovině těch 6 týdnů znovu otěhotněla a nemenstruuji zas🙂

alcatko.j
9. srp 2008

Tiky, ja jsem ve 14. mesicich odstavila, ne uplne, ale hodne radikalne, kojila jsem nahle jen 1x denne a predtim to bylo asi milionkrat denne...ihned jsem cekala, kdyz se dostavi ma prvni ms po porodu a nedostavila se, protoze jsem hned cca do 14 dnu otehotnela(bez ms)..bohuzel jsem potratila a ted jsem 14 dnu po revizi a moje ms by mela udajne do 6 tydnu prijit..dam vedet, jestli dosla..mmch, uz nekojim vubec...

liviky
9. srp 2008

já kojila první do roku a ms poprvé přišla po 7 měs. 😉

tiki
autor
9. srp 2008

Holky, diky, tak mam radove odhad. Ale nejradsi bych nasledovala Radanku 🙂

alcatko.j
9. srp 2008

Tiki, tak hodne stesti 😵

marinka
9. srp 2008

Ahojky, já malou ještě kojím (má 10 měsíců) a první MS jsem dostala před dvěma měsíci. Akorát jsem teda doufala, že se mi po porodu třeba zpravidelní a houby 😠

tiki
autor
9. srp 2008

Marinko, to se jeste muze stat. Pry prvni MS po porodu bejvaj nepravidelne i u lidi, co je maj normalne pravidelne.

tiki
autor
9. srp 2008

Jo, holky, jestli se jeste muzu zeptat, vy co jste byly vickrat tehotne - byly u vas priznaky tehotenstvi stejne jako u prvniho? Proste jestli kdyz vam bylo hned od zacatku blbe poprve, jestli se to opakovalo, jestli vas bolela prsa stejne jako u predchoziho apod.???

vikinka27
9. srp 2008

tiki, rozdielne tehotenstva, suviselo to s pocasim. prve tehotenstvo v zime, nevolnosti take normalne, prsia opuchnute, tahanie na spanie, inak ok. druhe tehotenstvo v lete, to som myslela ze pustim dusu aj zaludok kazdemu do ksichtu z tych horucav 🙂
bolo mi zle z kazdeho jedla, s plnym zaludkom, prazdnym zaludkom, no proste hroza 😝
prsia som nejako zvlast necitila, iba trochu (isli z kojenia do tehotentsva), tahanie na spanok rovnako...
odporucam prvy trimester v chladnejsich mesiacoch 😀 (co uz mozete mat....)

inak, ja som dostala ms po 9. mesiacoch od porodu (nastup do prace na 1/2 uvazku) - to bola prva prestavka viac ako hodin... kojenie bolo 2.5 r.
inak ms pravidelna, ako hodinky 😵 pred porodom tak pekne nebolo....

alcatko.j
9. srp 2008

Tiki, bylo mi stejne soufl,ale nebyla jsem unavena a nebolela me prsa..ale tezko rict, jestli to nebylo tim(ta absence bolesti prsou a unava)ze to nedopadlo dobre...

tiki
autor
10. srp 2008

Jo, Vikinko, zacatek tehotenstvi v lete ve vedrech mam jeste v zive pameti 😝 . Zase jsem si pak ale pochvalovala, ze se nemusim s tim devitimesicnim brichem tahat ve vedrech...
To s tou bolesti prsu je docela zajimave - ja jsem si rikala, ze podle toho bych dalsi tehotenstvi identifikovala asi docela dobre, protoze pri prvnim mne bolely fakt dost. Tak koukam, ze podle toho se to poznat neda 😲 . No, uvidime, treba prijde MS a pak uz se to bude lip pocitat

lucia84
10. srp 2008

Ahojky, ja som dostala menstruaci hned po šestinedelí...keďže nekojím. A už menstruujem stále 30 dní...začínam pochybovať či som v poriadku...pritom som bola na UZ po šestinedeli i na cytoloogii a všetko bolo v poriadku. Tak ja neviem. Nemáte s tým nejaké skúsonesti?

sisstin
10. srp 2008

lucia84: já jsem taky první menstruaci po šestinedělí měla měsíc, ale přičítala jsem to tomu, že jsem začla brát první platíčko HA..jak jsem ho dobrala, tak mě okamžitě MS přešla 😕

janinac
10. srp 2008

Já jsem po porodu krvácela celý šestinedělí...na gyndu jsem šla s tím, že mám pořád očistky, ale doktor mi řekl, že mám normální MS, ale prášky jsem brát nechtěla krvácela jsem pořád a tak jsem nakonec u antikoncepce stejně skončila..protože jinak bych měla MS snad pořád. Doktor mi řekl, že ve výjmečných případech se krvácí i během kojení a já jsem hold ten výjmečný případ 😀😀

bejana
10. srp 2008

Tiki, já jsem kojila do roku a první MS přišla po šesti měsících od porodu 😉 Ohledně těhotenství mám každé jiné. Při prvním jsem hodně zvracela, padala únavou a neskutečně mě bolela prsa. Se současným těhotenstvím mám stejnou jen tu únavu. Zvracela jsem minimálně, první trimestr jsem trpěla "jen" nechutenstvím - já žrout největší jsem nebyla schopná cokoliv pozřít. A to hlavní, co jsem myslela, že je určitě špatně (ve srovnání s prvním těhu)... vůbec mě nebolela prsa, ale fakt vůbec. Kupodivu začala být citlivá až někdy teď (cca 20 tt) a prozatím je vše OK. Přeji ti, ať to vyjde, jak si přeješ, tj. jako Radance 🙂

zdenicka
10. srp 2008

ja jsme kojila pravidelne po trech hodkach do 9ti mesicu, ted kojim rcca rano a vecer a jeste jsem to nedostala, tak jsme zvedava kdy prijde.

tiki
autor
10. srp 2008

Jo, tak to by mne fakt zajimalo, jak ma clovek prijit na to, jestli je nebo neni tehotnej, kdyz priznaky nefungujou, MS taky ne, to snad abych se preventivne co 14 dni testovala 😉

ina.b
11. srp 2008

Tak já stále ještě kojím a menstruaci to trvalo přesně do minulého týdne 😀 To znamená, že se dostavila po 9ti měsících a jednom týdnu 😉

bejana
11. srp 2008

Tiki, já to nepoznala 😅, že jsem těhu. Měla jsem zdravotní problémy - po skončení kojení se menstruace nedostavovala a řešila jsem s gyndařem, co dál. Ten mi řekl, že jen tak neotěhotním (našel problém), že postupně budeme zkoušet cyklus upravit hormonama a uvidíme... S tím jsem se smířila a říkala si, že se nám snad zadaří příští rok... MS opět nikde (i před tím se dostavila jen díky vyvolávačce,) tak jsem šla na gyndu s tím, že potřebuju zase injekci. Unavená jsem sice byla, ale s těhu si to nespojila. Navíc jsem byla děsně na nervy a připadala jsem si jako časovaná bomba. Chuť na jídlo jsem taky neměla, ale to všechno jsem přičítala nervům a právě tomu, že nemenstruuju... Když se koukám zpětně, tak neobvyklé příznaky byly, ale tím, že byly jiné (a doktor mi řekl, co jsem napsala výše), tak mě to nenapadlo. Třeba budeš mít stejné příznaky jako při prvním těhu a poznáš to hned, je to individuální 😉

tiki
autor
11. srp 2008

Bejano, ja to taky prvne poznala az asi vic jak po mesici 🙂 . Projela jsem se Zdisou v brise pul Ukrajiny, kochala se krasami Krymu, po navratu jsem hned zase odjizdela asi se 45 prvakama na terenni praxi, proste jsem byla v jednom kole a zpozdeni MS i unavu jsem pricitala cestovani. Az kdyz jsem se vratila domu, zacalo mi to byt nejake diven 😀 .
Jinak co se tyce prognoz Tveho doktora, moc mne to neprekvapuje. Mne pred casem moje dr. predepsala hormonalni tabletky provera na upraveni cyklu, protoze jsem je mela desne dlouhe. Rikala, ze kdyz to nebudu brat, muzu pak mit problemy otehotnet. Ja se ji ptala, jestli pritom muzu otehotnet a ona mne ubezpecovala, ze urcite. Jenze to byla volovina, protoze kdyz jsem zacala kazdy 20. den cyklu polykat ty tabletky, tak jeste ovulace neprisla (co jsem poznala mimo jine i podle bazalni teploty), pak samozrejme uz neprisla taky, takze to u mne fungovalo jako HA. Tak jsem nakonec tabletky hodila do supliku a hned druhy cyklus po vysazeni jsem otehotnela.

bejana
11. srp 2008

Tiki, tak pokud budeš mít stejný průběh, tak to asi opravdu poznáš jen těhu testem. Mně ten můj MUDr napsal Duphaston, jednu tabl. brát asi deset dní nejak od půlky cyklu. Říkal, že to asi bude málo, ale začnem tím nejmenším množstvím a upravíme podle potřeby, příp. změníme. Už nevím přesně od kterého dne cyklu to bylo, stihla jsem jen těch deset tablet 😵 BT jsem nikdy neměřila, ale ovu se dostavit musela 😵

lucia84
11. srp 2008

sistin:ja som začala tiež v prvý deň používať antikoncepciu...Nuvaring..to je ten krúžok. Tak to može byť tým...ale ako som ho vybrala po 21 dnoch krvácanie neprešlo...resp.vyzerá to teraz ako špinenie. Dnes si zavádzam už druhé balenie...tak neviem či budem zase krvácať alebo sa to všedtko zlialo do jednej menštruácie...neviem...je fakt že včera som už nekrvácala.Hold hormóny po porode s nami riadne lomcujú 😀

10kikinka6
24. říj 2019

@radanka ahojky ty si otěhotněla i když si neměla menstruaci?