Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy se mění velikost bradavek? A mění se vůbec?

guinea
28. kvě 2015

Ahoj holky, co už máte porod za sebou - kdy se vám změnila velikost bradavek? Všude na fotkách kojících maminek, nebo i maminek čerstvě po porodu, vidím vztyčené velké bradavky, jako "špunty od kopaček". Kdy se ty bradavky změní? Já mám do porodu cca 4 týdny, a bradavky mám pořád strašně malé, navíc většinou nejsou ani vztyčené, to mi musí být joooo zima, aby se tam něco dělo ☹

veronika182
28. kvě 2015

@guinea neboj, až tě za ně bude prcek tahat při kojení, tak je budeš mít taky dlouhé 🙂

guinea
autor
28. kvě 2015

@veronika182 Ale jak to, že ženy těsně po porodu (když ještě nekojily) je mají vztyčené a velké? Kdy se zvětší?

nikollita
28. kvě 2015

jako před porodem se nezmění vůbec, to až začneš kojit.

veronika182
28. kvě 2015

@guinea moc to řešíš..každá jsme jiná 🙂

katyxq
28. kvě 2015

Neřeš - správně se miminko nepřisává na bradavku, ale na dvorec 😉, tvar a velikost bradavky nejsou pro správné přisátí miminka podstatné: https://www.modrykonik.cz/jak-kojit

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladyhacek
28. kvě 2015

až po porodu, když se přisaje - když zrovna nekojím tak jsou normální 🙂. Mě během těhotenství trochu ztmavl a zvětšil se dvorec, ale já mám od přírody velká prsa a řekla bych, že se velikost změnila až po porodu cca 1-2 čísla

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
ally8
28. kvě 2015

kojím 11 měsíců a bradavky mám pořád malé 😀 Ony se trochu zvětší, jak je nasajou do pusinky. Když jí pustí, vidím, že je trochu vytáhlá a hned se zase smrští do mini velikosti.

ronyx
28. kvě 2015

Jak u koho,mě se teda zvětšila jak prsa,dvorce tak i bradavky.Jsou teď větší a vystouplejší a to jsem ve 26 tt. Hold každá jsme jiná 😉 Neboj,však miminko si poradí

lu777
28. kvě 2015

@guinea no tak nevím jak u koho, ale já měla i tvarovače bradavek a stejně mi přišlo, že s tím děti bojovaly, takže za mě teda tvar a velikost bradavek důležité jsou..
na druhou stranu jak to tvarovač vytvaroval, tak to mám 😅 žádný návrat zpět se teda moc nekonal (možná minimálně)

a žádné špunty jsem neměla, možná tak na samém začátku trošku...
jinak teda mně se bradavky už trochu měnily během těhotenství...

no když čtu ty odpovědi tady, tak jsem asi exot 😀

pavlapl
28. kvě 2015

@katyxq to není zase tak zanedbatelné. Pokud nebude bradavka dostatečně vytažitelná tak nebude moct dráždit sací bod v pusince a miminko se bude špatně přisávat. Pokud jsou bradavky málo vytažitelné je zapotřebí používat před porodem formovače bradavek.

katyxq
28. kvě 2015

@pavlapl jasný 😉 - ale téhle mamince se evidentně vztyčují (v zimě), takže ploché je nemá 🙂

guinea
autor
28. kvě 2015

No jo, vztyčují, ale jen v extrémní zimě ☹ Ale všem děkuji za odpovědi, půjdu zapátrat, co to vlastně jsou ty tvarovače bradavek... snad ne nějaká sado-maso pomůcka 😅

vaalunkat
31. kvě 2015

Mam dvocatka a obe jsou kojeny. Uz 6 mesicu od porodu a bradavky mam porad stejne, jen se mi o malicko zvetsily dvorce

hromka35
10. čer 2015

@guinea přesně to samý ted řeším.. zkoušela jsi to použít?

Sem začni psát odpověď...

Odešli