Kdy ukončit kojení? Nechci kojit v noci

zuzuza
29. črc 2010

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, kdy je vhodné ukončit kojení? Můj syn 7 měsíců má atop.ekzém a já musím tím pádem držet celkem přísnou dietu, zavádíme postupně příkrmy, dávám v poledne jídlo a večer kaši, mezi tím kojím tedy ráno, pak má oběd, pak kojím kolem 3 h a pak kolem 7 h. má kaši do hypoalerg. mléka, pak kojím tak 3x za noc. Myslíte, že je vhodné už teď v 6 a půl měsících postupně nahradit i dopúolední kojení svačinkou a odpolední přesnídávkou? nebo kdybych přestala kojit, tak musím dávat ještě mléko z flašky??? Chtěla bych taky přestat kojit v noci, jelikož jsem se dověděla, že je to vlastně jen zvyk, že od 6. měsíce by už nemuseli děti v noci papat vůbec, že je to stejně pak zatěžuje, že musí pořád trávit a nemají klidový režim v noci, máte někdo zkušenost??? Díky

bobsove
29. črc 2010

@zuzuza ahoj Zuzi, já s atop. ekzémem zatím zkušenost nemám, ale zase se řiká, že když exém je, je fajn kojit co nejdýl...ne? Nebo Ti to už vadí? I to je potřeba zohlednit...

luthien.k
29. črc 2010

@zuzuza, kojit bych rozhodně nepřestávala, kojení je při AE velmi důležité, vydrž aspoň do roka! V sedmi měsících bych ani nenahrazovala svačiny něčím jiným než kojením, na to má myslím dost času. Třetí příkrm zavádět tak až v osmém, klidně devátém měsíci, fakt není kam spěchat, leda by prcek byl nějak extrémně hladový.
Máš nějaké materiály na zavádění příkrmů? Dobrý je na kojeni.net nebo na stránkách http://dojcenie.wordpress.com
Noční kojení je nepříjemné, když se mamina nevyspí, to znám a chápu, ale brzo na to budeš jenom vzpomínat... 🙂 Pokud Ti to nějak extrémně nevadí, tak to nelámej přes koleno. Ale dá se to omezit, nám s tím pomohl tatínek, bylo pár nocí, kdy mě odstěhoval z ložnice, určili jsme si čas, kdy nejdřív přijdu a pral se tam s prckem sám a postupně jsme to prodloužili na přijatelné intervaly. Nebyla máma, nebylo prso, tak ani moc malej nevyváděl.
Jinak kdybys opravdu chtěla přestat kojit, tak mlíka potřebuje dítě ještě dost, v roce má vypít cca půl litru, pokud nejíte nic mléčného, tak formou UM.
mmch, píšeš o HA mlíku, držíte HA dietu, dáváte BKM? Neměli byste spíš pak dávat Allergy Care mlíko?

zuzuza
autor
29. črc 2010

Jo holky, máte asi pravdu, asi zatím budu dávat jen tu kaši a ty obědy a až tak za měsíc začnu s těma svačinkama a tak a uvidím jak to půjde ne? Jinak dávám Nutrilon alergy care na tu kašičku🙂, jinak kojit co nejdýl to se říká, ale ta dieta, kdy člověk nemůže vejce, mléko, ml. výrobky, ovoce, zeleninu, oříšky-to by mě nevadilo, vepř. maso, čokoládu, sladkosti, ryby, to je fakt děsný!

lamarika
29. črc 2010

@zuzuza Mám syna atopika a odstavila jsem ho až te%d před týdnem z vlastní vůle. Nemyslím si, že je nějaká harnice do kdy dítě kojit a pak odstavit ať už je to atopik nebo ne. Odstav svoje dítko až ty budeš chtít a budeš cítit, že tak to má být nebo k tomu budeš mít nějaké jiné důvody. Po odstavení bys ale stále měla doplňovat dítku mléčnou stravu, tzn. mliko s flašky, jogurty, sýry... bude-li už tak staré.

S přidáváním příkrmů jsem postupovala úplně stejně jako jiné maminky u jiných dětí. Co měsíc to nahrazení mléčné dávky (kojení) jinou stravou. Tskže jsem mu v sedmi měsících zavedla sváču, další měsíc další sváču, další večeři, další snídani.

Co se týče kojení v noci a toho, že by mělo dítko spinkat celou noc od šesti měsíců jsi se nejspíš dočetla v knize "Každé dieta se vie naučit spát". Výborná kniha a dá se z ní hodně vzít, ale nemůžeš brát vše doslova. Sama jsem z ní čerpala, ale nesouhlasím z názorem, že děti od půl roku už nepotřebují v noci jíst. Tedy přesněji řečeno, že každé půlroční dítě nepotřebuje v noci jíst. Takže s nějakým odstavováním v noci bych být tebou ještě počkala. Zapoj trošku svojí intuice a neřiď se jen tím co se kde dočteš.

zuzuza
autor
29. črc 2010

@lamarika jj, četla jsem to v knize každé dítě může dobře spát a je to z nakladatelství, kde jsem pracovala, řídím se teda zatím jen večerním rituálem, ukládání a tak, právě mi o tom nočním nekojení říkala sestřenice, ta má ročního kluka a ten jí v noci chtěl po hodině cucat a jen si cucl a spal, takže ho to za týden odnaučila, je ale fakt, že úplně to stejnak asi nezvládnu odstavit ho v noci a taky myslím, že je to pro ně drasťák, tak zkusím aspoň prodloužit intervaly, aby pil jen 2x za noc, ne?

lamarika
29. črc 2010

@zuzuza můj syn se mi budil v osmi měsících 4x za noc a to už jse považovala za dost, tak jsem pomocí snižování délky kojení snížila počet kojení na dvkrát a časem si sám syn snížil na jednou a od deseti měsíců spí sám od sebe celou noc. Takže s tím snížením s tebou souhlasím 😉 Knížka je fakt dobrá co se týče toho režimu jestli patříš mezi ty co režim pro děti uznávají 😉 Časem ho stejně budeš muset upravovat podle dítka, ale alespoň už shruba bude vědět co kdy přijde a nebude zmatené

zuzuza
autor
29. črc 2010

@lamarika jj, tak to tak udělám, zkusím mu dát dnes jako vždy kolem pulnoci a pak někdy ve 4 a až ráno pak a uvidím, každopádn před chvílí plakal, za jiných okolností bych mu už dala prso, ale šlo to i jinak, pohladit, uchlácholit a hajá dál🙂

luthien.k
30. črc 2010

@zuzuza, s tím mlékem jsem se ptala pro jistotu, páč vím tady z diskuzí, že si někdy maminy myslí, že stačí HA mlíko, tak se nezlob 😉
Jinak já bych byla s tím zaváděním spíš opatrnější a klidně bych si dala víc na čas, než jak uvádějí ty zdroje a píše lamarika, atopie, to je o narušené imunitě, imunitu hooodně ovlivňují střeva, takže myslím, že je lepší je zatěžovat s většími časovými rozestupy, než u zdravého dítěte. Ale samozřejmě se budeš stejně řídit svým rozumem a citem, jen píšu svůj názor. Určitě bych jejich dobrou funkci podpořila probiotikama, pokud je nedáváš 😉
Jinak dieta je hrozná, já to taky znám, neměla jsem sice tak přísnou, ale bez mléka a těch dalších alergenů typu kakao apod. jsem se taky musela obejít. Vejce nám nevadila... Ber to tak, že to není napořád.

zuzuza
autor
30. črc 2010

@luthien.k Jasně, budu to dávat pomaleji, zatím ještě budu zkoušet obědy a pak až tak za 2 tydny to už mu bude 7 m začnu s přesnídávkama, jinak já mu dávám takový drahý všelék, je to z kravského mleziva, než začn kráva kojit, jmenuje se to colostrum a je to právě na alergie i ekzémy, na imunitu, má to probiotika a je to super, strašně nám to na ten ekzém pomohlo, abych řekla pravdu, tak teď je čistej, nikdo by nevěřil, že ještě před třema měsíci byl silnej atopik, známá to dává malé taky a ona už ani žádnou dietu nedrží, jí všechno a malá to má ok a to měla tak šílený, že do 4 měsíců ji ani nic nenaočkovali, takže asi tak, takže myslím, že nám to hoodně pomáhá, i když je to teda finančně hodně náročný....cca 2500 na 4-6 týdnů, dle potřeby....Jinak co se týče dnešní noci, tak jsem mu dala večer kolem 7 kaši, vypil asi 140 ml, vzbudil se ve 22 hod., to jsem mu nedala a usl, pak se vzbudil ve 23 hod, tak to jsem mu teda dala, mela jsem moc nalita prsa, pak se vzbudil kome 2 hod a rval v postylce asi 3 min a usl to jsem mu nedala a pak ve 4 a to jsem mu teda jeste dala a pak az rano, takze celkem ok, pil i vodu, kdyz jsem mu nabidla, teda jen cucl, no tak teď budu pomalu zkoušet vysazovat to kojeni kolem té půlnoci a budu mu dávat až po půlnoci teda a úak ráno, nechám zatím aspoň to jedno noční, aby nebyl moc stresovanej chudáček🙂

zuzuza
autor
30. črc 2010

Jo a alergii na bílkovinu kravského mléka máme z krve potvrzenou, že nemáme, naštěstí🙂, ani na jiné potraviny, jen nějak sníženou hladinu těch imunoglobulinů IGa a to je v tom colostru, jsem zvědavá, co mě na to řekne kožní a alergoložka, že to má tak krásný🙂

tygrous
30. črc 2010

@zuzuza tak ted jsem mela pocit, ze jsem tve prispevky psala ja😉 Pozor, alergie na kravske mleko muze byt jak pres IgE, tak i nonIgE a tahle se z krve nepotvrdi.zjistis ji jen tim, ze budes zkouset, co mu vadi tim, ze vysadis pripadne alergeny a pak je po nejake dobe das a uvidis, jak zareaguje. my to tak mame prave s tou bi krav.mleka. z krve nam zadnou alergii nenasli, ale po vysazeni mlika se mu ekzem ztratil a kdyz jsem si jednou dala kafe s mlikem, tak se zas objevil...
S tim nocnim kojenim to mame uplne stejne, muzu ho nakojit, kdyz jdu spat a on se stejne za hodinu vzbudi a pije jak houba... My jsme davali od.uk.6.mes.zeleninu, pak jsem zacla pomalu pridavat maso a od uk.7.m. zaciname s ovocem. A vcera jsem porve zkusila kasi s lepkem, jinak predtim uz parkrat dostal ryzovou nebo jahlovou...ale vsechny delam ve vode.

luthien.k
30. črc 2010

@tygrous, Ty jsi mě s tou nonIgE alergií předběhla 😀

tygrous
30. črc 2010

@luthien.k No ja si rikala, jestli to stihnu😀

kvetinka7
30. črc 2010

@zuzuza zkus vydrzet ,co nejdyl ..ale postupne mliko prece jen nahrazuj..
nektery studie rikaji,ze je naopak obecne na alergii lepsi organismus zatezovat driv,aby si na to "zvyklo" a prijalo to za svy.. tak babo rad 😕 😕
co vlastne muzes jist?? urcite jsi zhubla,vid? ☹
ja se toho atopaku desne bala,mame ho v rodine,zatim u nas neni ,tuk tuk

tygrous
30. črc 2010

@kvetinka7 No ja taky drzim dietu bez mlec.vyr. a radsi i bez vajec, coko, orechu, citrus.ovoce... a zhubla jsem uz 6kg pod vahu, co jsem mela pred tehu... Spousta lidi mi rika, at se vykaslu na kojeni a poradne se najim... Ale na dietu jsem si uz zvykla, koupila jsem si aspon novy dziny😉 a nejlepsi je pohled na hladkou a nesvedici tvaricku malyho😉

xkacatkox
2. srp 2010

já také zhubla, 10kg, od původní váhu před těhu, zhoršil se mi atopický akzém, kožaři chtějí abych skončila, ale chci dát Matýskovi to nejlepší, tak vydržím, nové rifle mám v plánu, už se na ně těším 🙂