Kdy začít s odbouráváním nočního kojení?

mmaarrkkeett
13. říj 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdy jste přestali Vaše mimča kojit v noci?

kathy.skal
13. říj 2011

Ahoj. Našim bude osm měsíců a v noci kojím stále. Někdy 1x někdy i víckrát, podle toho, jak se holky budí.

mami29
13. říj 2011

Mila se odstavoval sam tim ze prechazel na "normalni" jidlo a v noci se prestal budit na piti. Bylo to kolem 8mesice

nasticka
13. říj 2011

Našemu rarachovi je 10 měsíců a pořád se budí na kojení minimálně 2x za noc, ale spíš víckrát 😝 odbourávat to nijak nebudu, prostě vydržím a počkám, až ho to samo přejde..někdy to přece přijít musí, ne? 🙂

pavcav
13. říj 2011

Mám desetiměsíčního chlapečka a ráda bych s kojením taky přestala. V noci se dost často budí, bohužel kašičky na noc nezabírají! Obávám se, že se jen tak lehce kojení nevzdá, takže to bude boj 😅

linalina
13. říj 2011

Naší je taky 10 měsíců a začala jsem odbourávat tento týden. Takže kojím po sedmé po kaši,pak se vzbudí zhruba v jedenáct, tak to taky, ale od té doby až do pěti šesti se snažím odolat a jen ji pohoupat. No je to boj a řev, protože byla zvyklá si ještě tak 2x cucnout.

werry
13. říj 2011

začali jsme kolem 9. měsíce, malá se budí často a já ji hned strkala prso, kojila sem i 7x za noc, takže sem se naučila ji uklidnit a uspat jinak, postupně jsme odbourávali - nejdřív jsem nekojila dřív jak po půlnoci a pak ještě jednou + ráno jako snídaně, ted už kojím jen po 5 hodině ráno a tak kolem 7h. a to jsme měli opravdu závisláka, teď už mi přijde, že ji prso moc nezajímá, je to spíš takový uklidňující prostředek na spaní a když je unavená 🙂 v noci se budí stále často, ale prostě už nekojím

monapink
13. říj 2011

V deseti mesicich jsem prestala dceru kojit v noci a pres den pak uz o kojeni nejevila zajem,sama se odstavila,nebo teda to zacala bojkotovat,pry deti do roka se samy neodstavi..Takze jse dokojila v jejich 10 a pul mesicich,chtela jsem kojit do roka 😉

natty9
13. říj 2011

holčika 9měsíců - taky mám závisláka na noční kojení, i 10x za noc, chtěla bych ji taky odstavit, ale nepapá mi kaši ani nepije UM, tak se bojím, aby měla dost mléka na její věk.

camilca84
13. říj 2011

Moje malá už od 3 měsíců spí celou noc, někdy i 12hod v kuse (od 20hod do 8hod), přes den kojím tak 5x - 6x, přibývá pěkně. Odstavila se sama. 😀 Spíš se chci zeptat, jestli jí to stačí, ale asi ano, jinak by se budila??

lussi
13. říj 2011

ahoj, já přestala před dvěma týdny a rovnou jsem se odstěhovala i z pokojíčku zpět do ložnice (od porodu jsem spávala s ním), malej mě začal dost terorizovat, kozu chtěl prostě pořád, teď už se ani v noci tolik nebudí, když má žízeň dostane vodu a šupajdí znovu do postýlky🙂

helcenka
14. říj 2011

Můj první brouček se v noci "odstavil" sám, ve třech měsících se začal budit jen jednou v noci, v půl roce spal celou noc.
Druhé berušce teď bude půl roku a jsem vůbec ráda, že jsme kojení stáhli na 6x za noc. Před dvěma měsíci jsem vstávala ještě i 10x za noc, před měsícem 8x.
Teď se ji ještě nějaký týden nechám a budu se zase snažit zrušit alespoň 2 noční kojení, protože si myslím, že to není teď už zas tak o hladu, ale spíš se chce přitulit a přisát a cítí se v bezpečí, poznám to, podle toho, jak pije.
2 měsíční miminko bych asi ještě nechala papat i v noci, jak bude chtít.
Camilca - kdyby měla hlad, tak by se budila, syn byl něco podobného a naprosto v pohodě.

pattie
16. říj 2011

Ahoj, to je pro mě docela dost aktuální téma, protože moje přísavka (8,5 měs) se budí několikrát za noc a já začínám bejt totálně vyřízená... Zkouším zrušit alespoň kojení po půlnoci, dám mu napít vody a pak nechám vyřvat, je to drsný, ale opravdu nevím jak na něj.... ale s dcerkou to bylo obdobný, mám děti nespavky, Celou noc spala až po odbourání UM kolem druhýho roku.

bertica.h
16. říj 2011

v 2rokoch.

eloana
16. říj 2011

ahoj ja odstavovala ted na 16 mesicich -neslo prestat pouze v noci malej byl zavislak.... krize byla jednu. Od maleho jsem neodesla. prvni noc hororova, pak pochopil, ze ma maminka auu a prso jiz nechtel. Nyni usiname tak, ze zpivam malej me tedy drzi za prso, ale bumbat nechce)))

dana3262
16. říj 2011

Ja jsem kojila do roka v noci tak 5x, nekdy byl pricuclej nonstop. Mleka mi ubyvalo, byla jsem uz tehotna a ve 14.mes jsme skoncili s kojenim uplne. Nejak po tom roce, kdyz uz mleka bylo docela malo (nemela jsem ho nikdy moc), tak jsem mu na noc zacla davat UM. Cely me to mrzi 😔 kdybych neotehotnela, tak jsem kojila ve dne v noci dal, ale bylo mi strasne a zacla jsem hrozne hubnout, ale to uz je jina vec. Proste jsme prestali v noci kojit a dali na noc UM 🙂

kamusek
17. říj 2011

Naše malá se taky postupně odstavila sama 🙂 Nejdřív přestala chtít moje mlíčko přes den...a teď, když už papá skoro všechno (samozřejmě co, co může 🙂), tak už se nebudí ani v noci. Někdy se vzbudí, ale stačí dát dudlík a spinká dál. Dostává kašičku lžičkou okolo půl 6 večer a pak UM v 7 jak jde spinkat. Když jedno z toho nechce (nemá hlad), tak se vzbudí už ale okolo 3-4 v noci a má hlad 😀 Jinak vstává okolo 6 ráno a to dostane první UM. Moje mlíčko už prostě nechce....Taky jsem chtěla kojit do roku, ale myslím že i těch 9. měsíců je dost, když to ve 3. měsících vypadalo, že skončíme na UM 😀