Kdy začít u miminek s časovým režimem?

mem
3. led 2008

Ahoj, jdu na radu. Kdy jste začali praktikovat nějaký časový režim ? Kojím a nechávám to zatím na malé. Doktorka mi radila během dne budit po 2hod, ale byla pak tak rozmrzelá, že jsem toho nechala. Díky za názory a rady

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
minea
3. led 2008

Mem, mám stejně starou holčičku a usmívám se, protože o režimu u nás zatím nemůže být řeč 🙂 . Všechno se odvíjí od kojení, takže žiju v tří až čtyřhodinových intervalech - v noci se někdy povede i pět hodin, ale bez záruky. Někdy Laura řve hodinu po kojení, tak krmím znovu, je to prostě podle ní. Najela jsem akorát na to, že si časy krmení zapisuju, protože bych si to absolutně nepamatovala, a tím si hlídám, abych měla minimálně 7 kojení za 24 hodin (většinou je jich víc). Jinak režim můžu zavádět, až toho budu schopná já sama - zatím není výjimkou, že ještě ve tři odpoledne běhám v noční košili a omdlívám hlady 😀. Říkám si, že v šestinedělí mám ještě nárok, počítám, že se to trochu ustálí kolem třetího měsíce...

petraluk
3. led 2008

Ahojky, já tedy dodržuji hodinu, kdy jdeme spinkat a to hned od narození. A potom na radu mudr kojim přes den po 2 hodinách (malýho nebudim, protože přes den téměř nespí), jelikož spí celou noc a hlavně hlady mi nebrečí. Kdybych ho nenakojila, tak snad umře hlady a neozve se. 🙂

lendy1
3. led 2008

men, tu je diskuze o režimu pro mimy:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

osobně jsem pro pevný režim koupání, procházek atd...mimča mají rádi, když vědí, co kdy bude, jsou potom klidnější. Nějaký pevný režim u krmení je asi o ničem...
kdy začít? dle mě jak to bude vyhovovat vám a nějak do toho najet přirozenou cestou, nenutit mimi do něčeho co nechce...

kortanova
3. led 2008

Ahojky,
souhlasím s Lendy. My máme pevný čas procházky a koupání.Snažíme se to tak dělat od narození a musím říct,že není problém. Vítek vydrží spát celou noc už asi od 2,5měsíců, usíná pravidelně kolem půl osmé a na procházku chodíme po obědě. Docela nám to vyhovuje. Časy krmení se nám celkem taky ustálily,ale ty jsem se mu nesnažila nijak vštěpovat. Během dne jí po 2-3hodinách...A třeba s tím koupáním je dobrý začít asi co nejdřív...Je jasný,že když je ještě takhle malý,tak ho kvůli koupání nebudu budit,ale aspoň tak přibližně...

aponchie
3. led 2008

neresim zadne rezimky krom spani a to ze ji davam spat v 7.30nekompromisne byt si treba prohlizi pohadky a do 10min vytuhne.nesnasim nejake rezimovani ohledne jidla .proc proboha??copak nas nekdo rezimuje rika jak kdy a kolik mame jist?to me prijde neskutecne ujete pokud je dite zdrave a prospiva ,jinak ani nejak nekoupeme pravidelne obcas usne driv obcas pozdeji viz vanoce narozeniny silvestr atd proste normal navic ty vase miminecka jsou opravdu malicke na nejake rezimovani.uzivejte dokud maji detstvi do 6let jsou radosti pak jen starosti a povinosti 😀

luucia
3. led 2008

Tak my sme na nějaký tak trochu režim najely po šestinedělí, do tý doby sem toho nebyla moc schopná. Ale po šestinedělí sem byla co se týče usínání a procházek docela tvrdá a už ted se mi to vyplácí, protože večer Anetka od 7:30 spinká a my máme večer jen pro sebe. Dodržuju před tím každý den koupání a kojení a pak postýlka! Ze začátku byl teda trochu řev, ale po 3 dnech se to uklidnilo a od tý doby je pohoda. Přes den většinou jí po 3 hodinách, ale v noci se někdy poštěstí i po delší době, ale bohužel to zatím není pravidlem 😝 a na procházku chodíme většinou po obědě 😉

zusma
3. led 2008

U nas cca prvni mesic taky nemohla byt o režimu ani řeč. Ale pak malá sama od sebe začala v noci spát8 hodin a tím se režim udělal sám. Vzbudí se kolem 8.ráno a jí po 3 hodinách. Takže ted pravidelně v určitou hodinu. Koupeme taky v urřitou hodinu,ale vzhledem k tomu že je navečer a večer dost čilá, tak usíná hodně pozdě - kolem půlnpci. Pak ale spí až do rána bez kojení.

ivce
3. led 2008

Mě se moc nelíbí to buzení miminek na kojení. Já jsem malou kojila tehdy kdy si řekla, někdy po hodině, když se zadařilo a spinkala dlouho tak i po 3 hodinách. U nás se o režimu první 3 měsíce mluvit nedalo, malá byla uplakané miminko, trápila ji kolika. Ale po těch 3 měsících se to samo začalo nějak upravovat, já jsem vysledovala co asi tak malé vyhovuje a od 4 měsíce máme fakt celkem pevný režim, kdy se spí, kdy se chodí ven, jestli má oběd jeden den ve 12 a druhý v půl 2 neřeším, prostě někdy si zdřímne dýl, tak ji schválně nebudím, ale snažím se hodně dodržovat večerní rituálek, v určitý čas koupání, kojení, do postýlky a od tý doby malá pěkně usíná.

mem
autor
3. led 2008

Diky vsem holky. Ja si myslela, ze budu divna a ono ne 🙂. Mne prave spis prijde lepsi pockat byt trebas trochu dele, az si sama tak nejak rekne a bude to vyhovovat.
minea: ani u mne neni nocni kosile odpoledne nekdy zvlastni
Dneska je rozmrzela cely den, vypada to, ze nebude ani spat, tak bude i nocni smena

bramburka
3. led 2008

no já se o režim snažím, ale jdou nám max. ty procházky... krmení absolutně ne... a spaní, já jí dávám do postýlky vždycky tak hodinu po krmení si odpočinout od sedačky a ruchu...někdy usne, někdy ne. Ale měním oblečení, jakože hygienya ráno - převlíknout, po koupání pyžamo...

mem
autor
3. led 2008

bram to obleceni je dobra finta, ale Emca to asi nepozna 🙂
zkousim rezim koupani a pak ji dat spat v loznici samotnou, my jsme vedle, zatim jsem ji tedy jeste nenechala vyrvat,nejak mi to nejde
rezim pres den ale neni skoro zadnej, zkusim mozna po sestinedeli drzet vic hodinu koupani a vecerni spani

niega
4. led 2008

Každý miminko je asi jiný, ale náš Edík si svůj denní režimek oblíbil (najeli jsme zvolna od 6 týdnů a průběžně ho přizpůsobuju jeho věku, tj. jeho potřebám). Není to přesně na hodiny, on taky někdy spinká dýl, někdy se vzbudí už po šestý. Jde o to, že činnosti, které denně děláme (ranní rozcvička, dopolední hraní, kočárkování, odpolední hraní, kočárkování, předvečerní hraní, koupání, uspávání), se den co den opakují ve stejném pořadí (jak taky jinak, že ano) a mají přibližně stejnou délku trvání. Kojení máme cca od 3 měsíců docela pravidelný, ale taky to přizpůsobuju jeho potřebám - když se během hraní rozpláče hlady, dostane prso, nejsem přece blbá, abych ho trápila, že ano... Když to tak shrnu, máme spíše "pružný denní režim".

dlinduska
4. led 2008

mem mne naopak uz v porodnici rekli ze jestli je mala zdrava a hezky pribira tak at ju nebudim ona si sama rekne kdy chce mlicko. takze papani jsem od samyho pocatku nechala na luci samotne. jinak jsem s urcitym rezimem zacala hned po prichodu z porodnice a to koupanim v pravidelnou dobu jsem ju zacala myt ci koupat a musim rici ze si na to fakt luci zvykla. stacilo pak rici jdeme se koupat a vedela ze se jde spinkat a nikdy jsem nemela velkej problem s uspavanim ci ze by mela prevraceny rezim. taky mohla jakkoli byt uz k veceru rozmrzela a jak jsme se sli koupat hned se zklidnila neb vedela co bude nasledovat🙂)podle me cim se rezim zavede driv tim lip.

megee
4. led 2008

ahoj my taky nemame zatim zavedeny nejaky rezim, krome koupani to se snazim alespon priblizne dodrzovat hodinu, jinak se nam naopak osvědčilo hlavne v noci budit na papani, je vzdycky tak ospalej ze pomalu ani nevi ze se napapal a spinka dal, kdyz jsem ho nechala vyspat tak naopak pak řadil i v noci a nechtel usnout tak ho ted obcas budim a je pohoda....

terezkaaa
4. led 2008

Tak já jsem taky názoru jako gedren-určovat kdy má jíst,přitom hlad mít nemusí....
-pevná hodina na spaní-přitom se mu spát třeba zrovna nechce -přesně v tu a tu hodinu koupat-co, až to tak jednou nebude a dítě z toho bude nervózní...atd atd
Dítě přece není stroj....My žádný režim nevedeme a mně vyhovuje, že se nemusíme honit na 18:00 domů na koupání 😉

megee
4. led 2008

terezkaaa máš pravdu nám to koupání naštěstí vychází vždy tak přibližně plus, mínus hodina, ale to neřeším prostě když vím, že za chvíli bude papat tak ho vykoupu napapá se a jde spinkat, teda když se mu zrovna chce že 😀

megee
4. led 2008

jinka se jen snažím aby jedl aspon po 2 a půl hodinách, když jí dřív tak potom hodně ublinkává a má průjem jelikož potvůrka neví kdy má dost tak to občas trochu přežene 🙂

jandalinka
4. led 2008

Přidávám se též k diskuzi! 😉 Naše sluníčko bude mít za chvíli 2měsíce a od začátku spíš vyhovuji jejím požadavkům,kdy má hlad a když chce spinkat přes den,tak ji nechám.Už několikrát se mi to vymstilo,že jsem ji vzbudila na kojení nebo nechávala vzhůru odpoledne,poněvaž jsem si říkala,ať ví co je den a noc,ale byla pak nervózní a nevrlá 😔 .A s kojením mě v porodnici učili a upozorňovali na 2hod.buzení,ale řekla jsem si,že to nechám na ní a od začátku vstává někdy po 3hod.někdy vydrží i 4,5hod.a přes noc kojíme 2x. 😅
Když má "svůj den"tak hlavně kolem večera kojíme někdy i po hodině.Ale teď už zhruba máme pravidelné hodinky,kdy vím,že bude mít hlad.Takže žádné kojení co 2hod.nedodržuji!! 😕

zdenka26
4. led 2008

ahojky malý je na UM takže vydrží bez jídla i 4hodiny,nebudím ho,on se zbudí sám.V porodnici nás učili že máme budit,budit a zase budit,nedělala jsem to,nám by taky vadilo kdyby nás furt někdo budil.Jinak koupeme vždy v 18.00,napapat,pochovat a do postýlky.Na procházky chodíme po obědě,ale když je pod -5stupnu(dneska)tak jsme raději doma. 😀

terrezka
4. led 2008

mem - připojím se k diskusi. já jsem Aničku asi tak do dvou měsíců krmila po dvou hodinách, ale rozhodně jsem jí nebudila! jeden den jsme byly dlouho kočárkovat a vydržela mi 4 hodiny bez mlíčka tak jsem zkusila jestli vydrží tři hodinky a bez problémů vůbec jí to nevadilo. takže cca od dvou možn od šestinedělí... krmíme po třech hodinách za to v noci je to teror 😒 budí se i třeba po dvou....
co se týče režimu tak máme jasně daný že nejpozději v devět lezem s postele 😅 pak ranní hygienka (očíčka, masáž, olejíček, prdíky atd.) po o jdem ven a večer přesně v půl sedmý koupem a v sedm papáme. co se týče večerního uspávání tak před týdnem jsem najely na tvrdý režim a po kojení jsem jí šoupla do postýlky a uřvala se ke spánku. první tři večery jsem řvala s ní ve vedlejší místnosti. bylo to fakt hrozný. ale už teď vydím jak se to vyplácí. nejpozději v 19:45 jí dáme s manžou do postýlky, pět minut si tam nadává a pak usne. pouštíme jí cd "ukolébavky pro mimi" a nakonej jsem ráda, že jsme to usínání večer takhle udělali.
jinak na jídlo přes den jí opravdu nebuď, sama přeci ví kdy má hlad a neboj, že se o to nepřihlásí 😅

markeeta
4. led 2008

ja rezim neresim, taky nedelam vsechno v presne stanovenych intervalech, nejsem robot a nebudu to praktikovat ani u sveho ditete
jinak rezim jako takovy nema cenu zavadet do 3m a uz vubec ne behem sestinedeli

kacka79
4. led 2008

Tak my jsme najeli na nějaký + - režim až teď a to je nám přes půl roku..ale nechávám Filípkovi prostor pro jeho rozhodnutí.. když je v půl sedmý unavenej a protivnej, jdeme uspávat i když běžně chodíme později atd...Ale ráda a večery máme hodně stejný.. přes den většinou někde jsme na výletě nebo v práci... a už jsme na to všichni zvyklí a vyhovuje nám to tak. Jen když jsme celý den doma, Fífa se děsně nudí a prudí

majaaita
4. led 2008

Tak s Jiřím zatím máme režim v jídle - co do druhu podávanýho jídla (mlíko, zelenina, ovoce atp.). Jinak koupeme přibližně ve stejnou dobu, plus mínus půl hodina.
Jinak nemáme dny stejný, občas potřebuju do města, občas jsem líná, tak jdeme ven jen na chvilku.
Jistá pravidelnost je ve spánku, tzn. že spí půl hodiny dopoledne a hodinu (někdy víc) odpoledne. ale časy jsou různý podle toho, jak je unavený.

Souhlasím s Markeetou, že do 3 měsíců nemá cenu něco lámat a zavádět nějaký režim. Jedině snad uspávací (jakože večer koupání, jídlo, postýlka), ale ani to některým dětem nepomůže k lepšímu usnutí.

Myslím, že dítě si samo řekne svými projevy, co by rádo. A dobře to rozlišit jde až později jak v prvním nebo druhém měsíci.

tlapicka
4. led 2008

s rezimem u miminek je lepsi nezacinat. oni jsou dost svepravny na to, aby vedeli, co je treba. Nech tu tvoji princeznicku zit, jak sama nejlip umi... bude mnohem spokojenejsi! rezim bude treba az zacnou deti chodit do skoly, jelikoz musi rano vstavat, ale do te doby nechapu proc jim komplikovat zivot?

sokolka
4. led 2008

No mi jediný režim který zatím máme pevně daný je večerní. To je kaše, koupání, kojení a spánek. Spánek kolem sedmé. Jinak přes den je to různý. Když byl malej jen kojenej tak dostal prostě když chtěl. Žádný budění nebo nutění do jídla. Teď už je to něco jiného když už máme příkrmy, ty dáváme přibližně ve stejnou dobu plus mínus půl hoďky, ale nemáme pravidelný vycházky nebo hrátky. prostě když potřebujem něco vyřídit autem tak jedem autem, když si potřebuju udělat něco doma tak jedem třeba jen na chvilku kočárkem, prostě jak to vyjde. Ale ten večerní rituál si myslím, že je důležitý. Ten má od narození i když časem jsme posunuly hodiny ukládání. 😉

sonije
4. led 2008

Ahojky, my jsme zavedli režim cca v šesti týdnech. Ale tak nějak přirozený, podle potřeb mimča. Teď mu bude šest měsíců azačalo se to měnit, tak čekám na jeho momentální potřeby.. Dřív vstával v sedm, pak šel spát v deset a ve čtyři, a po třech hodinách papal. Koupání má vždy v šest a v sedm jde spát. Jak se ta hodina blíží, už je nervní, že ví. Teď vydrží dopoledne nespat, jde spát kolem poledne, ale tříhodinový interval papání a večerní rituál mu zůstal. Akorát teď byl nemocný, takže jedl 6x denně menší porce.. Mimčo si o režim řekne samo. Stačí ho jen vnímat.. My jsme začli v šesti týdnech díky tomu, že se časové intervaly mrzutosti na spaní a papání pravidelně opakovali už asi 4 dny, tak jsme ho v tom jen podpořili🙂

bayt
16. bře 2018

@gedren Tak kojit kojím samozřejmě na požádání, ale s tou únavou je to těžké, mně přijde, že je odpoledne unavený furt a nikdy - furt, protože tak vypadá, nikdy, protože těžce zaspí. A už VŮBEC NE SÁM.

bayt
16. bře 2018

@aponchie Mě vlastně nenapadlo, že to může znamenat i režim jídla - v tom tedy nijak nic nenastavuji, on sám ví, kdy má hlad, a hodně se mu to mění. A samozřejmě před tím koupáním a následným uspínám vždy kojím minimálně dvakrát aby byla jistota, že má plné bříško. On chce před koupáním, ale i potom. Tak nevím, jsme něja bezradná.