Když mám dokrmovat z lahve, vezme mi pak prso?

janikovi111
11. pro 2011

Ahoj maminky, mám 3. měsíčního chlapečka. Podle doktorky moc nepřibírá. Porodní váha byla 2750g a teď v 11týdnech má -podle doktorky- 4350g. Doma mi váží přes 4600g tak nevím jek jí to váží. Mám dokrmovat Nutrilonem se stříkačky, ale dala jsem mu po kojení 10ml a vyblinkal to. Potom po dalším kojení jsem to zkusila znovu, stříkla jsem mu do pouinky 1 a začal se kroutit, křičet a vyprskal to. Potom jsem mu to zkusila dát před kojením a to stejné, taky nechtěl a s prsa vypil dost. Některé kamarádky maminky mi říkaly že už je na stříkačku velký že mu mám zkusit lahev, ale mám strach že mi potom nevezme prso, to bych vážně nechtěla. Mám lahev od MAM-Anti Colic 0+. Máte prosím nějakou zkušenost??????

hansed
11. pro 2011

Ahoj, teď jsem si zkusila spočítat, kolik ti malej průměrně přibral za týden...tak to činí 145 g za týden a to mi přijde slušné (skoro 600 g za měsíc). Je fakt, že některé děti v tomto věku přibírají víc (mě malá na UM přibírala skoro kilo co měsíc), ale podle mého názoru je důležitější, že přibírá 😉 Na Tvém místě bych se doktorky zeptala, kde vidí problém, když přibírá....
Jak často kojíš? Když bys mu třeba zkusila prso nabídnout častěji, vzal by si? (a zároveň by to nevyblinkal??)

nae
11. pro 2011

Ahoj, pripada ti stale hladny, aj ked ho kojis? Pokial je maly spokojny a kojenie mu vyhovuje, kasli na doktorku, ich tabulky su velmi, velmi orientacne a pani dr. ma samozrejme nejaku korunu z toho, ked hned nuka urcite umele mlieko. P.S. na striekacku urcite nie je velky.

pusolamy
11. pro 2011

ahoj mely jsme porodni vahu 2990,z porodnice jsme sly 2740, za dalsi tri dny 2590 , taky nasazen nutrilon strikackou skoro 14 dni sjme dokrmovaly zacla pribirat a pak to taky zacla vyhazovat proste ona to vypila ale do briska uz se to neveslo tak jsme ji to prestali davat. na trech mesicich 4140 doktorka skoro zesilela ze je to malo (pribrala jen 290g za mesic) znovu nasazen nutrilon ale to uz jsem ho davala normalne z lahve za tri dny pribrala 320g 😅 ale mala mi predtim vubec nebrecela ze by byla hladova neklidna a ja nevim co , takze muj zaver mlicka jsem mela dost ale LIGHT, stacilo ji na zasyceni ale uz ne na pribirani.lahve bych se nebala ted je nam skoro osm mesicu a stale kojime i pijeme z lahve vyhovuje mi to protoze nuzu od ni klidne odejit a nekdo ji muze nakrmit UM i kdyz ted uz ma i presnidavky a zeleninku jo a abych nezapomela tak ted pribira klidne kilo za mesic 😀 holt zacla dostavat poradny jidlo

milada2
11. pro 2011

Já jsem malého dokrmovala v nemocnici po kojení normálně z lahve (obyčejné) a po příchodu domů už dokrm odmítal a dál jsme už zase jen normálně kojili. Ale každé děťátko je asi jiné a těžko na to spoléhat...

tkanicka
11. pro 2011

Mně v porodnici sestřička řekla, že pokud nemá dítě problém s pitím z prsu, tak se lahvičkou "nezkazí" problém je u dětí, které nedokážou pít z prsu. Navíc tvůj chlapeček už je dost starý na to, aby to zapomněl. Pokud blinká vyzkoušej i jiné druh UM, kamarádka vyzkoušela vše možné a skončila u babylove z DM, než malá neměla bolení a neblinkala. Ale jestli by nebylo u vás jednodušší častější krmení mateřským mlékem.

petrakm
11. pro 2011

Ahoj,zkus se primo poradit s laktacni sestrou😉tady je super diskuze u @mikulka Pozor: Jelikož toto je Otázka, každý může odpovědět jen jednou.

stavba
11. pro 2011

Laktační poradkyně ti 100% řekne,že dokrmovat z lahve nesmíš,protože to dítě zjistí,že je to jednodušší než sát z prsu a docílíš toho,že s kojením budeš muset přestat a to by byla škoda.Píšeš,že mu tou stříkačkou "stříkáš" do pusinky,snad to nemyslíš tak,že otevře pusinku a silou mu to vstříkneš,to by se zakuckal i dospělý.Musíš mu dát do pusinky malíček a vstříkávat to po něm.

laska.nezna.hranic
11. pro 2011

mojim klukům teda bylo šumák, jestli zrovna mají prso nebo láhev. nerozlišovali to, hlavně, že to teklo 😉

cervena_vila
12. pro 2011

Medela dělá lahvičku pro kojené děti, kamarádka má dobrou zkušenost. A souhlasím - kontaktovat laktační poradkyni, ať si nezkazíte z nezkušenosti sací reflex...

schnek
12. pro 2011

kolem 3m je obvyklé, že děti s přibíráním zpomalí! pokud se ti zdá, že je spokojený, má dost počůraných plenek a příkrm odmítá, neřešila bych to. Jak jste na tom se spaním v noci? moje dr. třeba maminkám doporučuje přidat jedno kojení v noci, pokud je na to prostor. Jinak já mám výbornou zkušenost s lahvičkami Tommee Tippee, dcera neměla problém střídat lahev a prso.

kamusek
12. pro 2011

Dokmrovala jsem malou taky od 3. měsíce a taky jí bylo jedno, jestli má zrovna prso nebo flašku. Taky jsem používala MAM 0+ a bylo to super! Malá teď na mlíčko žádnou jinou flašku než MAMku nechce. Už to šibalka jedna pozná 🙂 Čajík vezme i s hrníčku nebo flaštičky Nuk, ale mlíčko ne 🙂 A kojila jsem až do konce 9. měsíců, takže to nemělo ani žádný vliv na kojení 🙂

ava
12. pro 2011

z předporodního kurzu vím, že dítě nějakou dobu přibírat nemusí, pokud se zvětšuje - tj.je třeba měřit pravidelně obvod hlavy, příp.hrudníku. Dále musí mít kolem 8 počuraných plínek denně.
Přibírání na váze je velmi individuální.Osobně bych tak malému miminku rozhodně láhev nedala. Riziko přechodu na mnohem snazší sání je přílieš velké..

jancule79
12. pro 2011

Ahoj, já jsem prvního syna taky kojila + dokrmovala (po šestinedělí) a neměl s tím problém. 🙂 Pil jak z prsu tak z lahvičky v pohodě. Je teda fakt, že on byl docela žrout a s jídlem neměl problém. Používala jsem lahvičky Avent.

sussanah
12. pro 2011

Jak pise Schnek, opravdu kolem 3m se prirustek trochu zmensuje, ridila bych se poctem pocuranych plen a spokojenosti. Navic u kojenych deti je hodne typicke, ze treba chvilku nepribiraji, ale rostou do delky. Merila ji dr? Pises, ze mas vahu doma, vazis ji pravidelne, pribira? Navic pokud ti blinka UM, tak bych to fakt neresila. Ono navic 10ml neni dokrm, to je tak max "na chut", to nevytrhne z hladu. Cimz nechci rict, at davas vic, ale spis kdyz si nevzal ani to, tak asi nechce. Radeji fakt pridat kojeni, zvlaste v noci, to miminka pijou obvykle nejvic, maji v noci klid a navic to krasne stimuluje laktaci. Jinak u prvniho jsem taky mela Tommee Tippee, chodila jsem do skoly, tak kdyz hlidal muz, tak mel lahvicku. Potom se krasne zase prisal, nebyl problem, to je ale fakt individualni. Flasku mel obcas az do 8m, kojila jsem jeste dlouho potom. Drzim palce, at mate klid, ale podle me dr hleda problemy kde nejsou 😉

zelvatko
12. pro 2011

a jak vypadáš ty a manžel.. myslím postavově, rodina celkově.. jestli jste drobní, tak se není čemu divit, že malý je drobek.. švagrová je drobná a jejich malá bude mít rok a váží 7kg, a doktorka je klidná.. malá jinak prospívá dobře, vše se naučila jak podle plánu.. dokonce začala 3týdny před narozeninama chodit..
Já jsem zas jiný případ.. jsem silnější postavy, přítelovi strýcové a moji strýcové jsou chlapi jak hory. Barunka měla 4kg, dkyž se narodila.. teď má kol. 12kg, byla plně kojena skoro 6,5měs.
Pokud malý nechce nutrilon, tak bych mu ho nenutila.. flašku ti vezme, pokud budeš i kojit, tak vezme i prso. Ničeho se neboj.. ty savičky na flašce mají malinkou dírku, takže děti se musí stejně snažit sát jako u prsa.. Hlavně ho denně nepřevažuj, neměřej.. budeš z toho na nervy.. nervozní bude i prcek a přibívání bude ta tam..
Jo a jestli chceš opravdu přkrmovat, tak zkus sunar nebo hami nebo jinou značku koj.mléka..
Držím palečky.. chlapeček to brzo všechno dožene 😉

simounah
12. pro 2011

My jsme kojili a dokrmovali (lahve Avent) od porodnice zhruba do 4.měsíců - chtěl i prso i flašku. Pak už byl jen na flašce.

zabinka88
12. pro 2011

Tak syna i dceru jsem hned po příchodu z porodnice dokrmovala svým odstříkaným mlékem normálně z flašky a žádný sací reflex nám to nenarušilo.Se stříkačkou ani cévkou nám to moc nešlo.Malý dostal z láhve nuk a dcera z tommee tippee-ta je hodně podobná prsu.Kojila jsem 10měsíců a přechod láhev nebo prso mu vůbec nevadil

jop
12. pro 2011

podlě mě ti nemůže nikdo říct, jak bude láhev snášet tvoje dítě, protože každé dítě je jiné. Já jsem dokrmovala ze stříkačky cca 3 měsíce a bez problémů. Jenom to nemůžeš dělat tak, že mu to tam natlačíš, ale musíš ho nechat, ať si to cucá sám, max. trošičku přitlačovat, když zabere (nacucne). Náš malý je takový lenoch co se týče jezení, že jsem přesvědčená, že kdybych mu dala láhev, tak se prsa už ani nechytne.

jasminy
13. pro 2011

Já od narození dokrmuju z lahvičky a kojím. Vždy nejdříve kojení, pak dokrmím. Prso vzala vždycky...

hojda
13. pro 2011

Třeba mu vadí ten nutrilon, tak co zkusit odsávat svoje a pak ho dokrmovat tím, já to tak dělala 4 měsíce a je pravda, že pak už jsem mu to dávala do lahvičky, která prý jde kombinovat s kojením (i když to asi taky úplně pravda nebude). Jinak přírůstek 145 g týdně byl u nás královský úspěch, dr. mi řekla že to musí být nad 100g týdně.

elana
13. pro 2011

dělá se přímo lahvička pro kojené děti, že to neteče samo, ale dítě musí aktivně tahat tak, jako u prsu (Medela Calma), je to jediná flaška, kterou berou na milost i laktační poradkyně 🙂 Jinak asi nejpodobnější prsní bradavce (i s naznačeným dvorcem) je Tommee Tippee, jak tu už někdo zmiňoval. A ani mně se ten přírůstek nezdá malý, tak holt jste začínali na menší PV, tak prostě nemáš žádnýho otesánka, ale 145g za týden mi malý nepřibral nikdy. Ještě je možnost odsávat, pokud máš dost mléka, je zbytečné cpát do něj UM.

ivasad.
13. pro 2011

Souhlasím s @schnek. Pokud je malý po kojení spokojený, nehubne ti (to můžeš doma sledovat, když píšeš že máš váhu), a dokrm nechce, tak bych ho nedávala. Není problém, když mimi třeba na týden nepřibere... Skočila bych se s malým k mudře třeba za týden převážit, a uvidíš... Můžeš taky zkusit zvážit dítě na kojenecké váze před kojením (normálně oblečené) - a hned po kojení taky. Kolik gramů je rozdíl, tolik ml přibližně vypilo 😉 Jinak s tou lahvičkou asi jak které dítě - myslím ale že ve třech měsících už má techniku sání z prsu dostatečně naučenou a lahvičkou s malou dírkou bys kojení snad nezazdila. 🙂