Když 12denní mimčo nepřibírá

demukla
1. lis 2017

Dobrý den, jdu k vám pro radu... dnes jsme byly u dr. s malou. Je ji dnes 12dni- porodní váha 3280g , ani ne tyden po porodu mela 3290g a ted po dalším tydnu ma 3280g ( takze mi vubec nic nepribrala) 😥... musím si ji vážit a pocitat kolik toho vypila. Plné kojim a nechci prikrmovat! Mate prosim nějaký fígl jak to delat aby pribirala.???? Mela jste některá taky tento problém?

klaaarka
1. lis 2017

Prvni dceru jsem musela prikrmovat. Neslo nam to. S druhou jsem moc stala o plne kojeni., ale taky byl ze zacatku problem. Ja bych zkusila jednou prikrmit. Poradili mi to v porodnici. Ze se ji jakoby tim zvetsi zaludek a pak si veme vice. Nevim jestli to bylo tim. Ale pohlo nam to.

aviho
1. lis 2017

Taky jsem u prvního dítěte vážila a zapisovala, málem jsem se z toho zbláznila ☹ Taky jsem ze začátku nezažila pocit nalitých prsou, to až v jeho pěti týdnech. Švagrová mi tenkrát poradila, že mám miminko kojit 20 minut a pak ještě odstříkat rukou, začne se tvořit víc mléka. Další kojení klidně za půl hodiny zase na 20 minut, zase rukou odstříkat. Interval mezi kojeními se prodlužovaly, mléko začalo téct až moc, mrňous přibýval. A ještě pít hodně vývary a čaj pro kojící matky. Přeju hodně úspěchů.

pucka123
1. lis 2017

Ja si tak říkám jestli třeba ma malinka silu to mličko vytahnout ono je sice pěkne že kojite ale mala třeba nema silu a tak toho moc nepoji...... než přikrmy zkusila bych odstřikat a podat z lahve ze ktere to musi vytahnou ( že neteče samo) a podle toho zjistite kolik vypije 🙂

penelope87
1. lis 2017

@demukla Řešila jsem, respektive stále řeším podobný problém. Syn má 4 týdny, přibíral, ale velice málo. Do toho měl 10. Den žloutenku a byl tak spavý, že se vůbec nepřisál, takže jsem musela dokrmit. Pak když už to bylo dobré a já se vrátila k plnému kojení, zase nepřibíral dost. A to beru bylinky na podporu laktace, homeopatika, piju čaje... Na vině byla krátká podjazyková uzdička. Zavolej si laktační poradkyni z mamily (seznam najdeš na mamila.sk), pokud by to byl stejný problém, zjistí to, poradí s technikou i případně dokrmem cévkou u prsu (když neprospívá, je to prostě někdy nutné).

demukla
autor
1. lis 2017

@penelope87 mohu jeste vedet, kdyz dokrmujete, tak čím? Dekuji

penelope87
1. lis 2017

@demukla Dokrmuji odstříkaným mlékem (ne vždy to ale stíhám, mám ještě 22 měsíčního syna) nebo sunarem.

penelope87
1. lis 2017

@demukla Hlavní je kojit na požádání, klidně pořád. Některá miminka potřebují trochu zesílit, než jsou schopná vytáhnout víc. To byl třeba můj první syn.

verunka_korunka
1. lis 2017

@demukla na vazeni a zapisovani nic spatneho neni, s prvni jsem musela, s druhou jsem to delala dobrovolne abych vedela kolik pije. Kdyz jsem zjistila, ze dost, tak na konci sestinedeli uz jsem nevazila. Je to spravny zpusob na zjisteni jestli dite pije nebo ne. Ale stejne jestli o to kojeni hodne stojis bych si domluvila nejakou laktacni poradkyni. Jak uz nekdo psal, dite muze spatne sat a staci jen malinko neco poupravit. A pripadne um taky neni zadna hrůza. Mimochodem, jestli se tim hodne stresujes muzes mit malo mleka prave kvuli stresu. Chce se to hodit do pohody, pit treba caje na podporu laktace nebo i obycejne ovocne a zkusit najit tu laktacni at nedelas u kojeni chyby. Hodne štěstí 🙂 a pozitivni mysl

penelope87
1. lis 2017

Důležité je mít správnou techniku. A ty bylinky a homeopatika taky doporučuji. Hlavní je přijít na příčinu. Proto si zavolej poradkyní.

aviho
1. lis 2017

@demukla Taky bych se přimlouvala za dokrmování vlastním odstříkaným mlékem, když si přečtu složení UM. A ta laktační poradkyně je taky výborný nápad 🙂

penelope87
1. lis 2017

@demukla Té cévky u prsu jsem se bála, přišlo mi to strašně složitý, ale je to snadný a dobře to funguje - dítě dostává dokrm, ale stimuluje tvorbu mléka.

verunka_korunka
1. lis 2017

@penelope87 ono i dite co nema silu se dokaze nejak napit, ale potrebuje pomoc... prichystat prso nahratim a, masazi a pak dite spravne prilozit, mit spravne hlavicku (lehce zaklonenou, s predklonenou moc polykat nejde) a pripadne pomahat s "drbanim" pod bradou. Vim co to je, moje starsi nedokazala moc sat, byla extremne nedonosena, nemela silu, prestavala u toho dychat jak ji to vysilovalo, ale slo to. Ale ze zacatku jen trosku a zbytek lahvi a i to jsme ji museli drbat po bradou a kontrolovat dychani... nakonec byla plne kojena.

penelope87
1. lis 2017

@verunka_korunka Ano, to je pravda, ale když měl tu žloutenku nejhorší, tak nešel skoro probudit. A když se probudil, tak jen na vteřinu a nepřisál se, byl jako hadrová panenka. Ten první dokrm jsem mu musela vysloveně nalít do pusy. A první syn měl první týden rýmu, nemohl dýchat, spal, když pil, tak to vypadalo, že je všechno v pořádku (počůrané plenky, kakal), ale neprospíval - váha šla skoro 14 dní dolů a tvorba mléka nebyla dostatečně stimulovaná. Vypil víc, až když zesílil po um a přehoupl se přes 3kg. Nejsem žádná propagátorka um, na druhou stranu, kdybych teď s tou žloutenkou a nepřibýváním jen kojila, tak bych měla mléka míň a míň a syn by skončil v nemocnici. Mám správnou techniku, podporuju to, jak to jde, ale ta uzdička mu bránila vypít víc. I laktační mi řekla, že je ten dokrm ze začátku nutný, než se správně rozjede laktace. Samozřejmě odstříkaným, když to jde. A cévkou.

betelgeuzz
1. lis 2017

jak často kojíš? taky jsem s holkama bojovala, aby přibíraly. Pokud má dítě žloutenku, tak na kojení budit a budit i v noci! Vím, že spousta lidí radí, v noci nebudit, ale to platí jen pokud dítě dobře přibírá. POkud ne, tak opravdu pravidelně budit. Po kojení odstříkávat, nevadí, že se nic neodstříká, ale prsa se stimulují a začne se tvořit víc mléka. A kolik vlastně nakojíš za jedno kojení? pokud málo, dokrmuj přes stříkačku, buď odstříkané mléko, nebo UM. Dítě po pár dnech přibere a vypije si pak víc samo.
a ještě zkusit laktační, ať zkontroluje techniku kojení.

demukla
autor
1. lis 2017

Malá ma slabší žloutenku, taky si myslim ze to je tim, je linejsi. U syna jsem mela stejný problém, prislo mi ale ze kdyz mu žloutenka zmizela, tak začal pribirat vice... kojim tak různě, jak si rekne, ale zkusím kojit vice v noci... děkuji za rady a tipy ...

atekram92
1. lis 2017

Přidejte se na Facebooku do skupiny Podpora kojení, tam Vám pomohou 🙂 Rozhodně doporučí kontakt kůže na kůži, společné spaní a kojit miminko na požádání. Přeji pevné nervy a vydržte 🙂

sobist
1. lis 2017

S malým jsem byla dlouho v porodnici a po třech dnech od propuštění ještě i na dětském kvůli žloutence, takže mi taky nepřibíral a přes všechnu snahu hubnul. Naštěstí nijak rapidně a neklesl za celou dobu pod těch 10% z původní váhy.
Jak už tady někdo radil, taky mi bylo doporučeno dát pár dávek UM na roztažení žaludku. Nakonec k tomu nedošlo, ale dokud nebyla žloutenka úplně pryč, stále pil málo a moc nepřibíral.

mku
1. lis 2017

Proc se stresujes, ze nepribira? Dnesni UM jsou na stejne urovni jako MM. Ja jsem zacala prikrmovat na sesti tydnech a kojeni mi i tak vydrzelo do sesti mesicu..