Když miminko krmím lahvičkou, může následně odmítat prs?

Dobrý den.
Slyšela jsem, že když se miminko krmí mimo kojení lahvičkou, může pak začít odmítat prs. Co je na tom pravdy, proč tomu tak je a jak tomu předejít?
Děkuji.

speedygon
16. bře 2014

Ono je to individuální. Jsou miminka, kterým to nevadí a jsou taková, u kterých to nastane. Je to proto, že sání z lahvičky(ať je jakákoliv i dle výrobce), je jednodušší, než kojení. Je to úplně jiný způsob sání, miminko nemusí vyvíjet takové úsilí. Takže jak jednou zjistí, že lze mlíčko získat i snazším způsobem, tak se nemusí chtít vrátit k tomu složitějšímu. Předejdeš tomu pouze tak, že nebudeš lahvičku nabízet a pokud bys z jakéhokoliv důvodu nemohla kojit, zvol alternativní metodu(ale i u těch to prý není až takové, jak se uvádí, takže babo raď). Já tedy lahvičku dávala.....jako lžičkovat nebo podávat stříkačkou větší dávku mlíčka, to není nic pro mě....

lennus
16. bře 2014

Taky jsem to slyšela. Ale třeba kamarádka říkala, že jejímu synkovi to bylo jedno a pil z prsu i láhve.
Já když občas někam jdu a hlídá manžel, tak to řeší stříkačkou s mým odstříkaným mlékem a do pusinky mu dá prst, takže malý saje a vyvíjí nějaké úsilí. Na flašku ho ale zatím učit nechci, protože chci kojit aspoň do roku.

speedygon
16. bře 2014

Našemu malému to taky bylo jedno, ale nyní už nekojím a vzhledem k tomu, jak začal drtit dásněma(rostou zoubky), jsem tomu i ráda...asi bych už byla bez bradavek 😅 Věděl, proč se odstavuje 😀

marrakech
17. bře 2014

Ahoj, opravdu zalezi na miminku. Z vlastni zkusenosti - obe deti byly kojene a pozdeji dostavaly i lahev, Zadny problem nenastal. Je mozna dobre hlidat pocet direk na savicce, zamerne jsem davala savicku s mensim poctem direk, aby se namaha pri lahvi trohu priblizila kojeni. U syna jsem zkousela i krmeni hadickou, kterou mas na prste - pro dite to ma byt jako kojeni, ale tim, ze s lahvi plus kojeni nebyl problem, nechala jsem toho.
Ale Ty teprve miminko cekas, nestresuj se dopredu, res problemy az prijdou (at je neprivolas). 🙂

linda.r
17. bře 2014

Z 1 krmení lahvičkou bych strach opravdu neměla, spíš Ti kojené dítě bude odmítat lahvičku 🙂

dana3262
17. bře 2014

@lenickalenickalenicka můžete použít calmu od medely. Je to lahvicka pro kojene děti. Musí hodně sat, aby to teklo.

speedygon
17. bře 2014

@dana3262 na jednom webu jsem četla, že skutečně žádná(tedy ani Calma) lahvička nemá s kojením nic společného-byť se třeba té kojící technice blíží....to, že musí hodně sát lze řešit tak, jak psala marrakech(menší průtok savičky)....vyjde to levněji, účel stejný...

kosarovapavla
17. bře 2014

Omlouvám se, otázka není úplně k tématu, ale nevím, jak založit diskuzi.. ?
Je tu někdo, kdo NEpoužívá dudlík ?
Okolí na mě díky tomu kouká skrz prsty (mám 9 denní holčičku), kroutí hlavou, očima atp. Samozřejmě hlavně babičky, tetičky a všechny velmi zkušené matky. Je to již vcelku neúnosné.. a tak jsem se s někým něchtěla poradit či jen sdělit zkušenosti a dojmy. Používám metody pro tišení od pediatra H. Karpa, se kterými jsem naprosto spokojená, ale samozřejmě ne vždy je pro ně prostor a tak malá pláče (a už slyším "kdyby měla dudlíka.....").
Co si o tom myslíte? I vy, které dudlíka používáte..
Děkuji!!

marrakech
21. bře 2014

@kosarovapavla ahoj Pavlo, nenech se vyvadet z miry!!! Kazdy si sve dite vychovava po svem. Klidne bych to tak i vsem teticka&spol rekla. Proste nepouzivas dudlik a tecka. Nektere deti dudlika ani nechteji (vcetne tech mych) a taky se utisi. Nenech si do sveho rozhodnuti mluvit, sama musis rozhodnout, co je pro Tve dite dobre.

kosarovapavla
21. bře 2014

Díky.. ono to s nimi není jednoduché, ale asi to jinou cestou nepovede.. chtěla jsem zachovat dekorum a najít nějaká vhodná a slušná slova! Díky! 🙂