Když odsávám mlíko, teče mi po prstech. Dělám to dobře?

evik80
1. lis 2009

Ahoj maminky, nikdy by mě nenapadlo, že by se mi to mohlo stát. Moc bych potřebovala poradit. Alex se narodil 37+1 s krásnou porodní váhou 3,34 kg. Jelikož byl nalokaný plodové vody 2 dny blinkal a nechtěl se přisávat. Takže oproti jiným dětem máme zpoždění s kojením. Mléka už je teď dost, ale nedokáže vytáhnout víc než 10 nebo 20. Dokrmujeme Nutrilonem 30. Také měl žloutenku, tak byl hodně spavý (teď je to lepší, ale stejně ho musím na jídlo budit. Za čtvrtek přibral 60 g, za pátek 50 g. Měli jsme obrovskou radost. V sobotu ubyl 30 g a dnes 40g. Dnes nechce ani lahvičku. I když mléko je, tak odsavačkou to nejde a jde to jen rukou, ale to mi zase teče po prstech, tak nevím jestli to dělám dobře.
Někdo radí, ve dne přikládat co dvě hodiny k prsu. Co myslíte? Má pro mě někdo nějakou radu. Dle dětské sestry Nutrilonem zvyšovat nemáme, ale co nejčastěji přikládat. Ale probudit ho, to je nadlidský úkol.
Moc děkuji za rady, spoléhám na Vás.

beras
1. lis 2009

Eviku jsem tady 😀 😀 Psala jsem to k nám.Před odsáváním zkus ty prsa nahřát pod teplou vodou a promasírovat je.Každej dr. ti řekne at přikládáš co dvě hodinky.U Alexe by to opravdu chtělo aby začal pěkně nabírat.Tak jak jsi psala šimrat pod bradou a nebo nám sestra v porodnici radila navlhčit hadýrek a utírat je po celé pusince.Taky jsem Tomíka nemohla probudit jak tvrdě spal a taky mě to štvalo.Evi hlavně nestresuj,protože tím můžeš přijít o mlíčko a to by byla škoda.Vím,že jsi z toho zoufalá ale věř bude líp.Evi pokud budeš něco potřebovat tak dej vědět. 😉