Když si vezmu Paralen, bude to mít vliv na mléko?

ladyhacek
28. čer 2015

Ahoj předem se omlouvám pokud diskuze už existuje, ale nemám sílu jí hledat
kojím svého 3 měsíčního syna - když si já vezmu paralen (nebo půlku) bude to mít vliv na mléko?
Moje obvyklá teplota se pohybuje kolem 36 (max občas 36,5) a dnes jsem malátná, unavená, je mi zle a mám 37,8°C

Máte zkušenosti? Můžu si paralen vzít? Všude si píše až poradě s lékařem.
Manžel má noční takže teď odjíždí do práce a já jsem doma sama a mám strach abych malého neupustila
děkuji

adrianka1712
28. čer 2015

Paralen mi doktorka dovolila. Mávam hrozné migrény, nemožem skoro žiadne lieky, ale paralen našťastie vždy pomože 🙂
@ladyhacek

lucifereeek
28. čer 2015

V letáku je ze se muže i při kojení. Já ho mela už 2x kdy me chytly záda a nemohla jsem se bolesti ani hnout

pavlapl
28. čer 2015

LP: Peralen se při kojení normálně může protože obsahuje paracetamol a ten můžou i kojenci.

majkoz
28. čer 2015

Mě paní magistra v lékárně doporučila Brufen, prý má větší molekulu, takže tolik nepřechází do mléka jako Paralen...

misulinka44
28. čer 2015

Paralen můžeš 😉 brufen ani ibalgin ne😊

misulinka44
28. čer 2015

Vlastně i brufen jo, já jsem to brala jako v těhotenství😃 promiň, už blbnu😃

hojda
28. čer 2015

Na stránkých dr. maxe je příručka, jaké léky se mohou v těhu a při kojení, třeba ten brufen se může jen ve 2. trimestru.

misimisi
28. čer 2015

Si myslím, že na teplotu je paralen nej, na bolest pak brufen. Bacha, aby to nebyla angína, loni mě skolila asi třikrát, ale s tou první jsem nebyla schopná vylézt z postele, a fungovat několik dní. Tak kdyžtak rychle k MUDr., jestli tě bude bolet v krku.

vera_vila
28. čer 2015

klidně můžeš i ibalgin, ibuprofen nebo brufen... nedávno se to tu také řešilo a dostávala jsem ibuprofen i v porodnici na "zavinovací" bolesti... Pokud se potřebuješ vypotit, tak paralen bez problémů...

ladyhacek
autor
29. čer 2015

@misimisi no spíše střevní chřipka po dnešní dlouhé noci ☹ ještě že malý spinkal celou noc, protže já byla na WC a teď jsem totálně vysílená

misimisi
29. čer 2015

@ladyhacek Jé. prý teď řádí rotaviry, tak snad to prtě nechytne.