Kojené dítko - najednou se v noci budí častěji

snezenka123
20. pro 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat vás zkušených maminek. Plně kojím a mám 4,5 měsíční holčičku. Plně kojím a když byli malé 2 měsíce ustálilo se kojení na 1x v noci. Dávám malou spinkat kolem 19h(a budila se kolem 3 ráno a někdy spala celou noc a vzbudila se na kojení třeba až kolem 5-6 ráno)ale je to tak 3 týdny co ji dám spinkat a pak si třeba ještě hodinu po té ,co ji uložím řekne ještě o mlíčko,nakojím ji(což je tak kolem 20h)a pak se vzbudí kolem půlnoci a kolem 3 ráno a pka kolem 5-6 ráno...Nezdá se mi,že bych měla mlíka málo,jím dobře a hodně 🙂 a tak nevím-to že v noci vstávám častěji mi nevadí,jen bych chtěla vědět proč se tak děje,jeslti nemám třeba už začít přikrmovat,nebo třeba jestli to nejsou už zuby?(slintá a "kouše "si prstíky)
PS přes den spinká stále stejně hodku kolem poledne a hodku kole 4 odpoledne.
Moc vám všem děkuji za odpovědi.

janula2008
20. pro 2008

Snezenko:ja myslim, ze to muze byt cokoliv,tak ti asi moc neporadim 😔 mala mi spavala po narozeni krasne, pak se to zlomilo a od sesteho mesice jsem si vstala co hodina utisit (netusim proc), trvalo to tri mesice a uz je zas klidek a krasne chrupe. Zuby to muzou byt taky, mala mela na zacatku 4mes.uz dva, ted jich ma plnou pusinu 😀 .Opravdu tezko rict, ale na druhou stranu ve 4mes. si kouse a slinta prstiky kazde mimco 😉

rajka
20. pro 2008

Ahojky,
u nás nastala kolem 5 měsíce stejná situace. Myslím, že je to normální. Dítě roste a tak má i větší spotřebu. Já začala dávat malému kaši, až od 6. měsíce, myslela jsem, že pak bude spát lépe, ale je to pořád stejné. Tak pokud to zvládáš, s příkrmem nespěchej. To, co popisuješ, je podle mě pohodové spaní. Já mám doma nespavce 😉 Druhá možnost je, že to není ani tak o hladu, jako o potřebě přitulit se, cítit blízkost maminky. 😉

snezenka123
autor
20. pro 2008

holky moc děkuji,jo malá spinká v noci krásně,když jsem se ptala dr.tak mi taky říkal,že to nemusí být ani hlad,ale psíš že se chce pomazlit a je pravda,že nepije hladově,ale trochu si cucne a usne,bud s prsem v puse nebo se odpojí kouká na mě,usmí vá se a pak usne 😉 no uvidíme,jestli to budou zoubky,ale koukala jsem a nikde nic,asi je ještě čas 😀 Kojit chci co nejdéle jak to jen půjde

dnada
22. pro 2008

sněženko - zkus si ji vzít k sobě do postele... my měli taky takové budící období,dala sem ho v 9spinkat,o půlnoci se vzbudil,cucnul si,pak ve 3ráno a to sem si ho nechala v postýlce u sebe ... já se sice moc nevyspala ,ale on byl hed ráno usměvavý a to za to stálo... trvalo to asi 2týdny,teď jde spinkat mezi 8-10 večer a budí se mezi 5-.půl6 ráno ... a kupodivu mi začal hodně spát i přes den... nikdy nespal víc jak hodinu a teď přes de naspí i přes 5hodin 😀 a to ho hoodě trápí zoubečky..... sou to změny nevypočitatelné 😎

flor1
22. pro 2008

Ahojky, já mám doma to samé..už asi měsíc, nejdřív se budil ppouze 3x a teď se mi teď budí co 2 hodky a jen si cucne, tak dnes omezím aspoň 2 kojení..snad to vydržím, a nebude to dlouho trvat...Musím se připravit na bezesnou noc...

krista
7. dub 2009

verca.c • Dnes v 11:31
Ahoj maminky, jsou to asi tak 2 týdny, co se naše Barunka začala budit 2x za noc. Do té doby prospala celou noc (19-5/6 ráno), s tím, že jsem jí o půlnoci budila na kojení, když ne, tak spala až do rána.Teď jí dávám do postýlky po 19.hodině a vzbudí se po 22. hodině a povídá si a je vyspaná. Když nezabere dudlík na usnutí, tak jí nakojím a pak asi půl hodiny se snaží usnout, někdy s pláčem a pak se vzbudí mezi 3.-5.hodinou ráno a pak ještě usne. Za týden bude mít 6 měsíců a začneme s příkrmy. Na spurt mi to připadá dost dlouhá doba, napadá mě spíš, jestli jí už večer moje mlíčko nestačí a nemám začít večer s rýžovou kaší? Děkuji!

garfie • 1d • Dnes v 11:59
asi tě moc nepotěším, naše malá spala úplně stejně, probudila se kolem druhé v noci na kojení-někdy ani to ne-a spala až do rána. A právě kolem toho pátého měsíce se to prakticky ze dne na den změnilo. Doufala jsem v růstový spurt, ale marně-už to trvá dva měsíce a pořád se budí co dvě hodiny, někdy i častěji! Napije se, nebo chvilku vrní a pak zase zabere-ale já už jsem z toho na prášky. A kaše tedy rozhodně nepomohla, ale třeba u vás zabere....

verca.c
7. dub 2009

krista: Děkuji moc, snažila jsem se něco najít, ale není tolik času, tak jsem se hned zeptala.
Ale odpověď se tady objevila, tak se to holt změnilo a už to nebude takový spavec. 🙂 S kaší teda ještě počkáme.

krista
7. dub 2009

Verca.c hlavně že se odpověď našla 🙂

Já abych pravdu řekla neměla nikdy spavý dítě, jako malinká se budila v noci určitě víckrát než 2x nebo 3x ale cucla si a spinkala, po půl roce začal teror (ne kvůli zubům, první vylezly až v 9,5měs.) kdy několik hodin v kuse vydržela vytrvale řvát ať dostala najíst, pochování, cokoliv... v 10ti měs. už jsme to nevydrželi a odstěhovali ji do vlastního pokoje a "nechali vyřvat" samozřejmě jsme k ní chodili v určitých intervalech, utěšovat, podávat dudlíček apod. a od té doby prospí převážnou část noci 🙂 ale na tu metodu je tvoje Barunka ještě malinká, uvádí se že dítka jsou schopný prospat celou noc bez papání a buzení až nějak po tom půl roce.

roana
7. dub 2009

to snezenka 123 - u nás to bylo úplně to samý, jen vytrvej a hlavně nezačni s příkrmama nebo kaší, to se nezlepší. Jednoho dne se to samo zlepší, asi se chce fakt jen ujistit, že tam jste.... Nebo pomazlit.... Nebo tak něco.
Naše malá zase už spí ukázkově...

krista
7. dub 2009

Roana sněženka123 se ptala na tohle v prosinci 2008, myslím že u osmiměsíčního dítěte (kolik teď její Anastázince je) je kaše a maso-zeleninový příkrm už celkem standard 🙂

snezenka123
autor
7. dub 2009

tak reaguji-jak psala krista-malá už dostává na večer kaše-někdy se stane,že to nestihnu jí kaši dát,nebo se jí prostě nechce papat a tak jí jen nakojím a jde spinkat kolem 19 hod. a vzbudí se vždy když jdu spát-kolem té půl 11 nakojím a pak se budí kolem 2 a pak kolem 5-6 a pak většinou ještě usne a vstává tak kolem 7-8. Takže se budí jen jednou za noc(když nepočítám vzbuzení když jdu já spát a pak v těch 5-6 ráno).Zuby zatím nikde,tak uvidíme,když vylezou 😉