Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kojenec od narození "zlobí"

mouse77
28. lis 2017

Ahoj mamky,..mela jste některá se s byl detatkem taky problémy uz od narození? Nam se narodil malý urvanek, uz v porodnici byl vic urvanejsi, než ostatní děti..ted mu budou tri mesice a je to stále, obcas i horší...místo toho, aby hezky papal a byl klidný (nekdy je, nekdy se odtrhava od prsu a zas rve) po kojeni v pohode, tak rve...kapkama to zadnyma neni-vitamin D,..Dr rekla, ze je zaplynovany, zkusili jsme biokapky, espumizan, nahrivam brisko..ale porad des :( nemáte s tim některá zkušenost? Někdo mi rika, at prejdem na um, pry to bude lepsi..pořadí někdo? Diky 🙂

horsiee
28. lis 2017

Nemůže mít třeba alergii na mléko?

bayt
28. lis 2017

@mouse77 Já bych tomu neříkala zlobení, i když vím, že to nemyslíš vážně. Ale stejně...to pak skoro vyznívá, že to dělá schválně. Může mít fakt bolesti z těch plynů a taky může být prostě dráždivější. Na UM bych určitě nepřecházela, mateřské mléko je mateřské mléko. Co zkusit co nejvíc nosit? Taky pomáhá nahřívání bříška a tejpování.

mouse77
autor
28. lis 2017

@bayt Nemyslela jsem to špatně,..tejpy jsem taky zkusila, brisko nahrivam, masiruju...v týdnu mi prijde satek na nošení, ale uz ani v to nevěřím, ze by pomohl..

bayt
28. lis 2017

@mouse77 Ta poloha taky udělá svoje, když to miminko furt jen leží, tak ty plyny špatně odcházejí. Uvidíš...bohužel občas to tak bývá, kamarádky obě měly takhle uplakané děti až do půl roku. A ty tejpy je dobré, když dělá vyškolený fyzioterapeut, musí speciálně "umět" miminka.

beruda
28. lis 2017

Souhlasím s @bayt , může být dráždivější. Když se odtrhává při kojení, zkusila bych bezplenkovku, to znamená rozbalit a přidržet v klubíčku třeba nad umyvadlem, nebo mísou. Děti si uleví a pak lépe jedí, nechtějí si "nadělat do hnízda". A nošení je taky fajn, třeba vás jenom potřebuje cítit u sebe. Zkuste se podívat na regionální nosící skupinku, nebo na skupinu Nosíme děti na FB, tam vám poradí a vše vás naučí. Regionální skupinky taky často mívají šátek nebo nosítko na půjčení a vyzkoušení. Hlavně nepřecházejte zbytečně na UM, tím to vůbec být nemusí. Je t osice jednodušší, ale problém je asi jinde.

nikuu
28. lis 2017

Na UM bych zatím neprechazela, i když alergie na mléko by to mohla být. Záleží, jak celkove prospíva..
A co porod, jaký byl? Nemůže mít třeba zlomenou/nalomenou klíční kost nebo nejak zablokovanou páteř? Vím, že dost často to je příčina pláče u takhle malých miminek. Staci návštěva fyzioterapie a je po pláči..

mouse77
autor
28. lis 2017

@nikuu Porod byl v pořádku, ale jak píšete, měl zlomenou klíční kost. V porodnici to nepoznali, az Dr, ta rekla, ze ho to nebolí a jen, at pozoruji, jestli hýbe oběma stejne, ze do budoucna by mohl mit problem, a kdyz pry ok, tak sroste a je to v poradku, tak mi to bylo sděleno..jinak na váze přibírá normálně, žlutá stolice- většinou jednou za 4dny, nekdy víckrát po sobe..

kacasa
28. lis 2017

@mouse77 zkusit u sebe nejakou dietu..treba vyradit na chvili mlecne vyrobky..jestli to nebude lepsi..nadymave veci atd

lavita
28. lis 2017

mně dr. na neurologii řekla že syn je hyperexcitabilní, tedy vysoce dráždivý. ale znamená to, že se hodně leká a že vše více prožívá, když je najedený a přebalený,tak je spokojený a hodný... nedávno jsem slyšela o kiss syndromu, netýká se to vás?

betelgeuzz
28. lis 2017

Starší byla taky uřvaná, málo spala, a když nespala, tak brečela. Nemyslím si, že by to bylo větry, prostě byla taková. Doma jsem pak hodně nosila, pomohlo taky houpací lehátko, v tom se dala uspat přes den. Ale muselo se houpat hodně, ne jen pohupování, ale aby to připomínalo moji ráznou chůzi 🙂 Taky mi pomohly metody z knížky Nejšťastnější miminko v okolí. A po 3 měsících se to postupně lepšilo, jak začala více vnímat okolí, brát si hračky, od půl roku už dobrý. Tohle období se musí přežít.

mouse77
autor
28. lis 2017

@betelgeuzz Taky mi malo spi,..v noci se budil dneska každé 2h..a přes den tomu taky moc nedá..ve spaní zaknoura, nekdy se i probudí a prdne si..

biedronka10
28. lis 2017

Ja jsem tohle s malo mela prvni 3 tydny v kuse a pak uz byl rev jen od tech 4 hofin odpoledne do 8 vecer do 3 mesicu a jako kdyz utne, uz prdiky netrapi. Nepomohlo nic, nelze nez pretrpet, bohuzel. Davala js teda hodne na konicky, tedy na brisko, coz ji delalo hodme dobre a prdela jak rechejtle, ale jinak nepomohlo nic. Kazdy dite je jiny.

kacasa
28. lis 2017

cvicit nozickama, masirovat, nahrivat a kouknout na vlastni stravu

mamitom
28. lis 2017

U nás to byla alergie na mléko. Zkusit minim. 14 dní bezmléčnou dietu, jestli to bude lepší. Taky řval a řval v noci se nám pořád budil, nepomáhala probiotika, espumisan nahřívání, prostě nic. A věkem se to nelepšilo. Za zkoušku člověk nic nedá. 😉

alishka111
28. lis 2017

@mouse77 jestli je to bříško, tak po UM to bude jen horší - vlastní zkušenost. Jestli kojíš, hlídáš si stravu? Já teda nemůžu skoro nic. Absolutně žadné pečivo, z ovoce a zeleniny jen oloupaná okurka a jablka... Stačí neoloupané jablko, koláč, nebo bagetka ke snídani a z mého klidného usměvavého chlapečka je neutišitelný trpící křikloun...

mouse77
autor
28. lis 2017

@mamitom Muzu vas poprosit o napsání nějakých potravin, co jste jedla? :D nvm, co si mam kupovat, skoro všude ctu: obsahuje mléko..

mamitom
28. lis 2017

Tak starší pečivo (chleba,rohlíky) k tomu perlu (vitaminová,s příchutí farmářského másla), šunka, i slanina, marmeláda, med, sem tam i tvrdý sýr, ten moc do mléka nejde. A jinak se dají koupit v Tescu třeba "dezerty" z máku, soj.mléka, tapioku... Luštěninové pomazánky (ty opatrně), vejce natvrdo, omelety. No a jinak polévky (vývar, zeleninové aj.husté) Na doplnění vápníku domácí makové mléko, ořechy. Dalo se to přežít 😉

aidelina
28. lis 2017

Ahoj, já jsem se synem řešila totéž. Trpěl strašně moc na prdíky, nakonec pomohla až moje změna stravy, jak už tu bylo zmíněno. Musela jsem to vydržet pár měsíců, než se začal víc hýbat a pak už to bylo dobré.
Vylučovací metodou jsem dospěla k tomu, že jsem musela úplně vynechat většinu pečiva, pití s bublinkama, luštěniny, bohužel i skoro všechno ovoce a zeleninu.
Jedla jsem bílé jogurty, kefír apod... nejčastější jídlo bylo kuře s bramborovou kaší a dušenou mrkví. Musíš si to vyzkoušet, co konkrétně u tebe dělá problémy. Držím palce a vydrž! Přejde to 🙂
Taky jsem hodně nosila, to pomáhalo. V nouzi nejvyšší rektální rourka.

luj89
28. lis 2017

To, ze mimco place neznamena, ze zlobi, ale ze ho trapi neco, s cim si neumi poradit. Dcerka byla prvni 3 mesice strasne uplakana, nikam jsme nemohli, kocar nesnesla, s kojenim problemy, jakakoliv navsteva pro me byl stres. Ale vedela jsem, ze plac je jediny komunikacni prostredek, jak mi to muze ,,rict,,. Co slo, delaly jsme spolu, tim myslim spanek v satku nebo vedle me v posteli, koupani spolu atd. Bylo to narocne a zavidela jsem maminkam, kterym mimca neplacou. Jednu dobu jsem zkusila vynechat mléčné vyrobky a bylo to lepsi. Ted je dceri 5 mes. a proti prvnim trem mes. je to tak o 60 % lepsi 🙂. Nevim, proc ti radi prejit na UM, kdyz mlicko mas, to nechapu. Kazdopadne zkus vydrzet, hodne deti proziva ctvrty trimestr, musí se popasovat s extremni zmenou prostredi. Jen si to predstav... Bylo v teple, s jidlem 24/7, porad s maminkou, v bezpeci, ukolibavala je mamincina chuze a hned po narozeni po nem chceme, ze se mavnutim kouzelneho proutku z neho stane ,,maly dospely,,? Tak to nefunguje a od toho jsme tu my, rodice, abychom s tim detem pomohli 🙂 Velmi pomaha kontaktni rodicovstvi 🙂
https://www.vanickovani.cz/plac-ditete/

kokina90
28. lis 2017

Me rval deset mesicu..bylo to silene , silene obdobi..casto sem I brecela..a ted od te doby co leze, stoupa si a vse, uz to neni mimino ..ted mel rok..tak totalni obrat, jine decko uplne a ja taky jina uplne

kokina90
28. lis 2017

Jinak jsme taky zkousely kapky a vse a tim to nebylo..proste se zmenil total az ted ,jak se stal pohyblivym..coz sem uz ani nedoufala..

kokina90
28. lis 2017

Ale ty mas problem asi s jidlem teda, nebo sem to mozna nepochopila..

gnozka
28. lis 2017

Mala byla také uplakanek. Na prdy nam hodne pomohla biogaia. A asi nejvíc nam pomohla kniha od Evy Kiedronove . V momentě kdy jsme zacali malou spravne nosit a manipulovat s ni . Byla jak vyměněna . Také sme pořídili perinku v ktere ji bylo tak dobre ze se zacala budit uz jen dvakrát za noc . S kojenim sme si teda taky užily obe ale nejak jsme to zvládly . Držím palce . Uvidíte ze to bude lepsi a lepsi !!!

swetlusska
29. lis 2017

Asi bacha na to co jíš a piješ, hodně nosit v šátku nebo nosítku, rozhodně dávat denně probiotika (ne jen kapky jako je Espumisan). No, snad něco z toho zabere ...

treasurka
29. lis 2017

Jojo, prosřední dcrera byla taky taková, dodneška si pamatuju, jak se to u Apolináře rozléhalo po chodbách, když vřeštěla. Nosítko nesnesla, v šátku řvala, až se poblila, jedinou polohu, kteroou snesla bylo přehození přes levé rameno a plácání po zadku. Doteď mám při vzpomínce na její první rok v oku tik. No a nepomohlo nic, přešlo to až časem, cca kolem roku a půl...

zitova
29. lis 2017

moj prvy syn bol taky. urevany nervak. od narodenia sme to pripisovali brusku, zubkom... ale teraz bude mat 3, alergie nema na nic, brusko ok, zuby vonku a je vztekloun a urevany stale. aj podla psychologicky je ok. proste taka povaha. len ja mam z toho znicene nervy

chimneysweeper1
29. lis 2017

Nepotěším Tě, ale my jsme měli to samé. Nic mu nebylo a stejně pořád řval a řval a řval. Do tří měsíců prakticky nonstop, nemohla jsem s ním v kočáru, to by na mě lidi volali sociálku, na milost vzal jen šátek, naštěstí bylo léto, tak to šlo. Do pěti měsíců pak převážně řval a hysterák střídal hysterák, ale občas už i neřval. V 5m se přetočil na břicho a stalo se z něho spokojené mimino. Zaprudil si ještě v 7. měsíci, to pořád mrčel a brblal, ale už řve podstatně míň. Kam chce se doplazí, už sedí, klečí i stojí, takže si kramuje, kde se mu zachce a je celkově mnohem veselejší a vysmátější, většina lidí si myslí, jakého máme smíška. No, musel do toho dorůst 🙂 Pokud nenosíš v šátku, zkus to, nám to opravdu pomohlo. Teď je mu čerstvě 8m a je spokojený i v kočáru 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli