Kojenec se stolicí 1x za týden. Co bude po příkrmu?

nadule1
1. lis 2007

Zdravím Vás maminky.
Moje 4,5 měsíční holčička má stolici 1x týdně...a to ještě po masáži bříška a konečníku...vždy brzy po ránu. Dost mě to stresuje. Lekař tvrdí, že je to normální u plně kojených dětí, což Naďulka je. Hlavní prý je, že má několik počůraných plenek denně.Nedovedu si představit, jak to půjde dál...až na 6ti měsících zavedeme příkrm...
Máte, prosím Vás, s tímto některá zkušenost. Poraďte mi. Děkuji.

lenycka
2. lis 2007

Nadule, ja jsem o tom taky cetla, ze uz dokonce od trech mesicu muze mit mimo stolici jen jednou za nekolik dni, ze pry je jeho prijem stejny jako vydej, takze je to normalni. A pokud malou vylozene neboli brisko, ze by plakala, tak bych to asi neresila...
A myslim, ze az zavedete v 6m prikrmy, ze to bude o necem jinem a zase bude kadit casteji 😉
Taky me tyhle starosti co nevidet cekaji jestli te to aspon trochu uklidni 🙂

pessy1
2. lis 2007

Nám jsou 4 měsíce a už měsíc a půl kadíme jednou týdně a plně kojíme. JE spokojená, je to normální a až ji dáš příkrm, bude kadit čsdtěji,když jsem ji občas dala loknout nutrilonu na žičku, pokadila se. stačí něco jinýho a prožene ji to. pokud je spokojená jako naše, neřeš to.Chystáš se na příkrm až od 6. měsíce?od počátku, či ukončeného?my často kojíme,v noci po 2 hodinách, dr. mi proto řekla, abych začala už ted třeba s kaší rýžovou od nutrilonu, ale já furt váhám. jak to máš v plánu ty? 🙂

petaska
2. lis 2007

Nadul: My jsme na tom byli stejně-mnohdy ještě hůř-malej kakal třeba i po deseti dnech. I když sám, bez naší asistence...
Ale jak začal papat v šesti měsících příkrmy, kaká každý den jednou nebo i dvakrát 😉
U kojených to tak je-mm je totiž strašně lehce stravitelné, takže mimísci vlastně všechno využijí pro potřeby růstu a tak 😉

majina1
2. lis 2007

Mám desetiměsíční dceru. Stoličku měla jednou za týden než jsem začala přikrmovat. Teď je to i dvakrát denně. 😵

syrael
2. lis 2007

Nadule1, kdyz nas propousteli z porodnice, byl tam takovy rodicovsky rychlokurz. Doktorka nas schromazdila na chodbe a prednasela...Utkvelo mi, ze rikala, ze nektera miminka maji takzvanou kosmickou stravu, protoze prakticky nekakaji. Vyjimky pry nejsou ani deti se stolici jednou za mesic! Zjevne je to vec, se kterou maji doktori zkusenosti, tak se netrap. Chapu ze to musi byt asi dost stresujici, ale osobne si myslim, ze s prikrmama, by se to naopak mohlo zlepsit...

sandra81
2. lis 2007

Nase mala mela take stolici hrozne malo, taky do 6 mesice nez jsem zacla s prikrmama. Nekdy 2x tydne a to bylo asi tak max. Pry je to u kojenych deti normalne protoze MM neni tak nezatezuje organismus a vetsina se stravi.

orisek1
2. lis 2007

Nadule-a pozoruješ na malé, že se třeba snaží tlačit? Nebo hodně prdí? Jestli jo, tak bych jí zkusila pomoct rektální rourkou, protože je možný, že má plný střívka, ale nedaří se jí to vytlačit. Náš Martínek to tak někdy mívá. Vždycky, když nekaká několik dní, tak mu pomůžu a to kakání, co vyleze nejdřív má už hrozně tuhé, že je sotva vytlačí. Pak dál už je to OK. Mě teda doktorka řekla, že ho mám nechat tak tři nebo čtyři dny a pak to zkusit tou rourkou.

jankar
2. lis 2007

Tak my kakáme taky jednou za týden i 7-8 dnů a neřeším to,Honzík je plně kojený a nějak netlačí,prdí si pěkně...v rizikovce mi doktorka řekla,že i když nebude 14 dnů kakat a bude vypadat spokojeně tak to neva...tak to neřeším.... 🙂

xsipm04
2. lis 2007

My také kakáme jednou týdně, někdy i jednou za 10 dní a já jsem akorát spokojená, protože je to pro mě celkem pohodlný, než měnit 3x denně pokakanou plínku 🙂 Poprvý jsem taky volala k doktorce, jestli je to normální a ta mi řekla to, co už padlo výše, všechno malá stráví, důležitý je že čůrá, některý děti kakají i jednou měsíčně. Tak to mě uklidnilo a od tý doby to neřeším 🙂