Kojenecká voda. Musí se převářet?

aaabbbc
15. led 2010

díky za info!

misellll
15. led 2010

kamarádka nepřeváří,ale já ano,pro jistotu. 😉

misellll
15. led 2010

ale nemusí 😉

editah222
15. led 2010

Mě doktor řekl, že do min. 8 měsíců musí. Ale co doktor to názor.

misellll
15. led 2010

No na spoustě vod se píše,že se nemusí tak nevim a doktor říkal,taky,že ne.Ale já jsem jí stejně převářela.Náš pediatr říkal jen voda z vodovodu a ta stejně až do 6. měsíců...Je to pravda co doktor to názor 🙂

marooshka
15. led 2010

převářet se musí ta z kohoutku, ale balená, která je určená pro přípravu koj. stravy ne. Je to třeba voda Anna se jmenovala dřív, teď je myslim nějak přejmenovaná. Nebo aquilla atd. vždy je to tam napsaný že je vhodná pro přípravu koj.stravy, tak ta se převařovat nemusí. Třeba v porodnici nebo v koj. ústavu by se museli upřevařovat, tam určitě používaj rovnou tu balenou 😉 která je na to určená.

misellll
15. led 2010

marooshka:přesně

rioko
15. led 2010

já jsem kojeneckou převařovala do 4 měsíců - do konce 2 jsem kojila, pak jsem kupovala kojeneckou co se převařovat nemusí a teď začínám z kohoutku - přefiltrovnou a převařenou

luthien.k
15. led 2010

Já tedy zrovna těm baleným, byť kojeneckým vodám, moc nevěřím, kdoví jak dlouho se do někde válí ve skladech v bůhví jakých podmínkách (světlo, teplo = ráj pro bakterie), takže já bych teda i balenou převařovala. Manžel pracuje v logistice, tak ví, jak to chodí a my balenou vodu nekupujeme vůbec (ta naše naštěstí splňuje parametry pro kojeneckou). Nikdy by se například nenapil pití z plechovky aneb ledacos po těch plechovkách při skladování běhá 😝 😝 😝 Navíc jsem nedávno četla test o balených vodách obecně a dopadl dost špatně 🙄

peroli
15. led 2010

nejlíp z těch testů dopadla myslím toma natura neperlivá.... zatímco Anna teda nic moc.. (přestali jsme ji kupovat)
jinak já vodu ještě převařuju ale když má prďolka velkej hlad a spěchám (většinou večer nebo v noci..) tak si ji jen přihřeju na tu správnou teplotu

momin
15. led 2010

Ja neprevaruju ani tu z kohoutku...... 😀
Na co prevaret kojeneckou z lahve? Tomu nerozumim.....

eeefffaaa
15. led 2010

ja prevaruju teda porad a prevarovat budu dokud ji malymu budu davat...tim se vubec nic nezkazi,prave naopak a souhlasim s LUTHIEN...taky jsme davali tu Annu a dopadla v testech skoro nejhur,takze si od segry tocim z kouhoutku kojeneckou...myslim,ze prevarenim se nic nezkazi a mela bych strach aby z toho malej nahodou neco nechytnul,nikdy nevite co v ty vode muze byt...ale co clovek to nazor,takze pisu jen svuj nazor,takze me prosim hned neukamenujte a neodsuzujte 😅

luthien.k
15. led 2010

momin, voda z kohoutku je kvalitnější, než voda balená, a to z jednoduchého důvodu - je každodenně několikrát kontrolována odběry v úpravně vody. Ale u té balené, jak jsem psala, nikdy neznáš tu historii, kde, jak dlouho a v jakých podmínkách se válela a co se v ní stačilo namnožit 😝

misellll
15. led 2010

eeefffaaa proč by tě měl někdo kamenovat 😕 Jinak holky,ale jak dělali ty testy,tak to byly testy na kojeneckou vodu co se prodává v krámech-Tomma natura byla na prvním místě(jako nejlepší)Ne na 😉 kojenecké vody z lékárny

luthien.k
15. led 2010

misellll, podle mě je to jedno, i ta voda z lékárny pochází z nějakých skladů...

misellll
15. led 2010

luthein.k-No ta z kohoutku sice je kontrolovaná,ale ne jednou se stalo,že přišli na to,že je kazová,zrovna u nás na vesnici asi před deseti lety,takže asi tak,jednu dobu se musela převářet,než do čističky koupili nový filtr.A za to ta balená (a kord kojenecka)projde různými testy.A víš jak dlouho,kde leží,protože je tam datum výroby,takže si to můžeš lehce spočítat.A i kdyby ležela někde ve skladu dovnitř té petky se nic nedostane.A to,že se na tu petku práší je kedno,protože miminku přece nedáváš pít z té petky,ale koj. láhve 🙂

eeefffaaa
15. led 2010

misel ukamenovat proto,protoze je v to v diskuzich casto na dennim poradku,ze nekdo si napise svuj nazor a ostatni,protoze se jim nelibi nebo jim prijde blbej,tak to daji jasne a razne najevo

luthien myslim,ze mas naprostou pravdu,nikdy nevis jak dlouho se to kde vali a jak na to kde sviti a hreje apod.navic se neco muze uvolnit z tech pet lahvi a to uz vubec neni dobre...my to sice taky pijem,ale to je neco jinyho nez u ditete a me mamka treba vzdycky od malicka ucila,ze kdyz budu pit z plechovky at si to budto preliju do sklenice nebo vrsek omyju,ze nikdy nevim kde to lezelo a co po tom behalo

misellll
15. led 2010

eeefffaaa:No ta kojenecká voda je testovaná.To by po tom i teda příkrmi ve zkleničkách byly špatný protože ty jsou taky veskladech a práši se na ně a svítí slunce atd.Já si myslím,že už spíš tu kojeneckou než z vodovodu,ale je to každého věc.Malá už taky pije z vodovodu,ale pro malé mimi bych rozhodně kupovala tu koj.A víš přeci jak dlouho se kde válí je tam napsán datum výroby.Ale to je jen můj názor 😉

eeefffaaa
15. led 2010

misel ale ze sklenicek se ti nemuze nic uvolnit do toho jidla,za to z pet lahvi jo...

momin
15. led 2010

luthien.k a proc teda lidi kupujou vodu balenou? A jeste k tomu prevarujou? kdyz si muzou prevarit tu z kohoutku..a nebo ani nemusi.....

marooshka
15. led 2010

taky mi připadá blbost kupovat balenou a pak ještě převařovat, to je vyhazování peněz. To je lepší převařovat tu z kohoutku. Ta se má převařovat aspoň pro malé mimi kvůli dusičnanům.

murynka
15. led 2010

tak mi vodu máme ze studny 😝 tu bych jí nedala

kupujeme kojeneckou a ještě převařujeme 😉 jistota je jistota 😉

paja2180
15. led 2010

Lidi kupujou balenou kvuli masivnimu tlaku reklam, ze je to neco lepsiho, ale je to voda z naprosto stejnych zdroju jak voda z vodovodu. Voda z vodovodu podlehá přísným kontrolám, kdo si clovek není jistý kvalitou vody, muze si zjistit u vodarenske spolecnosti vsechny testy a podklady, aby vedel co mu tece z kohoutku.

misellll
15. led 2010

je ale pravda,že voda z kohoutku je velice přísně kontrolovaná,takže není přílišná šance,že je nekvalitní,jak se mnozí ditributoři bal. vody snaží namluvit.Každopádně voda z kohoutku nemůže být nekvalitní protože by nesplnila přísná kritéria,která jsou po ní požadována.Voda z kohoutku je mnohem levnější než všechny její varianty z obchodů.Přeci jen se do její ceny nemusí počítat,stáčení,balné a jiné procedury,které ji na konec zdraží na tu hodnotu za kterou si ji pořídíme.Ale i tak si myslím,že kojenecká voda nemůže být o nic horší a strašení tím,že se z petky něco uvolňuje není podle mne namístě 😉

peroli
15. led 2010

ale třeba tady u nás je (pokuď vím) hodně tvrdá voda... takže mi fakt radši tu balenou

eeefffaaa
15. led 2010

misel jeden z prikladu...myslim,ze to straseni neni a na miste je to v teto diskuzi urcite 😉 http://www.novinky.cz/zena/zdravi/167698-pet-la... vezmi si,kdyz to ma vliv na nase zdravi,tak co to msui udelat se zdravim maleho ditete...

crca
15. led 2010

Do půl roku jsme kupovali kojeneckou,ale nepřevářela jsem ji,měli jsme Horský Pramen z Penny a teď máme konvici s filtrem,tak dávám tu přefiltrovanou,ale taky nepřevářím,jen na noc si uvařím tu vodu z konvice a naliju do termosky 😀 když se mi holka vzbudí,jen přeleju do láhve a doleju studenou a je to 😀 a když zbyde,tak mám aspoň na ráno.Kluk mě naštěstí vydrží spát celou noc už od 3 měsíců 😀 Jinak cca od 5 měsíců jim oběd vařím v normální vodě z kohoutku,přeci jen se to déle vaří 😅

shaula
15. led 2010

Marooshka - ještě jsem neslyšela, že by se daly dusičnany odstranit převařením 😕 Ale možná jo, to jsi slyšela kde? Převařením se dá odstranit částečně tvrdost vody, ale dusičnany? 😕

marooshka
15. led 2010

shaula: no já tomu nerozumím, prostě když jsem se ptala doktorky když bylo malýmu asi 8m, jestli musím pořád převařovat vodu z kohoutku, tak řekla že radši jo, kvůli dusičnanům. Tak nevím, ale každopádně někdy dělám mlíko z aquilly, někdy z kohoutku, teď už nepřevařuju 🙂

paja2180
15. led 2010

Když si koupíš levnou mrkev ze supermarketu, která je plná dusičnanů, tak dusičnany tam zůstanou i po uvaření ve finálním pokrmu. Možná doktorka myslela nějaké bakterie, které se zničí varem.