Kojení 11měsíčního miminka - kouše, odmítá

kajarazah
22. pro 2017

Ahoj,

mám 11 měsíčního chlapečka, který mně začal okousávat bradavky při kojení, nejde o klasické kousnutí, ale přirovnala bych to k tomu, že si o moje bradavky brousí zuby. Jelikož začalo být kojení dost bolestivé a malýho moc prso nezajímalo, přestala jsem kojit přes den. Bohužel teď jsme ve fázi, že se malej chytne (což dost bolí) a za chvilku se pustí s pláčem (nedostatkem mléka to asi nebude).

Několik bojkotů už máme za sebou, ale teď je to jiný a nějak nevím, co s tím. Dá se to ustát?

almara2
22. pro 2017

Mám něco podobného, je mu 10mesicu. Je to můj třetí syn a ty dva jsem kojila oba do 15mesicu. U něj to teda vypadá,že jo bolí zuby, má před prořezáním jedničku a dvojku nahoře. Přes den vyvádí,ale v noci pije. Odstavit jo nechci,ale to kousání je dost neprijemne

luj89
22. pro 2017

zkuste LP z Mamily nebo skupinku na fb Laktacni poradna - pruvodce materstvim

lajochova84
22. pro 2017

Já teda zatím kojim, malej má dva zuby dole a už několikrát mě pěkně kousnul. Kojit dlouho jsem nechtěla, ale i tak mi bude líto, až ho odstavím. Nicméně takovou bolest snášet nechci, pokud to začne dělat častěji, dostane flašku. 11 měsíců je dost a když nechce, tak nechce...já bych to přes koleno nelákala, ale je to jen můj názor. Nelíbí se mi kojení větších dětí, i ten můj už mi přijde velkej na to kojit ho mimo domov nebo pokud je u toho někdo cizí.

puresin
23. pro 2017

@kajarazah Moje mala ma od 6m osm zubu.. 😂 Ale krize prisla tesne pred 1. rokem, kdy si pri treninku chozeni urazila kousicek predniho zubu. Neni to skoro videt, ale kojeni se stalo peklem.. Vydrzela jsem tyden pres 1. narozeniny, koncem roku jsem ji stejne chtela odstavit, tak sla holt o tyden driv. 🙂