Kojení a alkohol, můžu skleničku vínka?

denousek
29. kvě 2012

ahoj mám dotaz... kojim... plně.... můžu občas na večer po kojeni až malý usne skleničku nebo dvě např vinka.nebo pivečko,?malý má před sebou když večer usne 7 hodin spánku ale neřeším to kvuli tomu to snad neuškodí v přiměřeném množství,ale zajímá mě jestli kvuli tomu nemůžu třeba přijít o mlíčko...
díky .-)

neu.sona
29. kvě 2012

Ano, semtam určitě. Ne nemůžeš přijít o mléko 😉

iluss
29. kvě 2012

Neboj, o mlíčko rozhodně nemůžeš přijít 😉 Sklenka vína nebo piva neuškodí.

hojda
29. kvě 2012

Já četla že trošku piva ho naopak spouští.

berenika39
29. kvě 2012

..si myslím to samé, mlíčko určitě nezmizí a pokud ti to udělá radost, sklenička vína nebo malý pivko po večerním kojení je ok. Já miluju červené, a fakt jsem se moc těšila, až začne petr spát první spánek delší a já si budu moct decku dát, jen na chuť, na pohodu🙂. Nedala bych si tvrdý alkohol (mě tedy nechutná, ale třeba někomu ano🙂 ) , nepila bych víno po litrech a xxx piv. Malé množství alkoholu odbouráš brzo.

schnek
29. kvě 2012

sem tam to nevadí, ale opravdu sem tam. A tedy víc než jednu skleničku nebo malý pivo bych si nedávala, ne že bys úplně přišla o mlíko, ale může se to projevit na kvantitě i kvalitě. Je to značně inidividuální.

apollo11
29. kvě 2012

Po 7 hodinách tohle množství zcela určitě odbouráš 😉 V mm toho prý je ještě mnohem méně než v krvi.

clloi
29. kvě 2012

pivo ho opravdu zpouští 😀 dala sem si nealko pivo a prsa jak balony 😀 😀 😀 😀

pejtho
29. kvě 2012

Já jsem si takhle navečer občas dala malé pivo 🙂 Nevím, jestli mléko spouští, to nepozoruji, ale rozhodně nijak neuškodilo 🙂 Když jsem začala malou přikrmovat, tak jsem si večer dala i velké pivo, s manželem jsme občas vypili flašku Avanti (slaboučké šáňo) napůl 🙂 A kojím doteď a máme zdravou holčičku 🙂
Teď čekáme druhé, do toho ještě kojím, ale i tak si třeba jednou za týden malé pivo dám 🙂

petruska_007
30. kvě 2012

Já jsem si dávala každý večer 0,2 dcl vína a 0,3 dcl vody a kojila jsem do 8 měs.plně 🙂 Klidně jsem mohla i déle,ale chtěla jsem malého pomalu odstavit...

camelinka
30. kvě 2012

I já se těšívala až večer nakojím a naliju si pohárek něčeho dobrého ( zvlášť v burčákové sezoně 😀 😀 😉 ), navíc po Lemonovi se mi krásně nalívaly prsa 😉

ahojkyy
30. kvě 2012

tesne po nakojeni si kludne daj, ja som si dala a maly je v pohode, zdravy, velky a celkom aj sikovny 😀
z jednej sklenicky sa nic nemoze stat 🙂 ani malemu ani tebe. a je babska rada, ze to pivo rozbieha laktaciu, no..

ankava
30. kvě 2012

já si taky dám večer decku dvě vína, lambruska, pivka... jak je chuť.... stále kojím rok a půl starou holčičku, mléka mám stále dost a malá prospívá úplně v pohodě 🙂 hlavně, když je máma v pohodě 🙂 Navíc se opravdu říká, že pivo podporuje tvorbu mléka.

pehaka
30. kvě 2012

kam se hrabou gravimilky a pod. na sklenku červeného já ho měla skoro předepsaný 😉

andelka
2. čer 2012

Já si dám sem tam večer trochu medovinky 🙂 malej po večerním kojení taky 6-7h spí. V horku neodolám a když někdo má, napiju se pivka od něj. U staršího syna jsem si taky dala sem tam na návštěvě decku vínka, nebo na vánoce sekt 🙂

dona01
2. čer 2012

mě pivo doporučila přimo dětska dr.,ze podporuje tvorbu mleka...

coxa
4. čer 2012

Skleničku vína určo můžeš, doporučují po večerním kojení, aby tělo mělo čas ten alkohol odbourat.

werunqa
28. črc 2012

ja nekde cetla, ze alkohol se muze troska az od 6. mesicu ditete-do te doby jejich telicko neumi ten alkohol vstrebat.. 😉

marecek4
28. črc 2012

dvě deci neuškodí a pivko se přece i černý doporučuje,že tvorbu mlíčka podporuje-ale z vlastní zkušenosti to určitě nepotvrdím,protože pivku nehodluju a víno nanejvýš namíchaný v poměru 1-10 s kolou-samozřejmě víc koly 😀

vera_vila
28. črc 2012

myyslím, že decinka dvě vína vůbec neuškodí... kor, když Ti malý skoro celou noc prospí, takže mezi posledním a prvním kojením se stihne ta troška alkoholu v těle spálit...

strapocka
10. srp 2012

pila jsem pivo v těhotenství-2 malé max a teď při kojení si dávám max jedno černé kdykoli, i když se zrovna vzbudí a chce pít a mám rozpito. Roste jak z vody, nic ji nechybí. Zastávám názor - všeho s mírou. Černé je 10´, to se mi zdá v poho. A v tom parnu, nedejte si jedno!!