• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kojení a antibiotika. Jak na to?

9. března 2010 
Holky,
moc prosim o pomoc. Kojim a uz nekolik tydnu me trapi zanet nosohltanu. Ze zacatku mi na to Dr. davala jen dovolene a bezproblemove leky, jenze dnes, kdyz zanet je des a smrkam jen zeleno, byla nucena predepsat antibiotika. Sice rikala, ze by to maly nemelo vadit, ale v pribalovem letaku pisou, ze se latka dostava do mleka a po dobu uzivani atb se nesmi kojit a pak jeste nasledujici 2 dny. Jsou to leky na 3 dny, takze celkem 5 dni bez kojeni. Mate prosim nekdo s timto zkusenost? Nechci prijit o mleko :frowning2: a nechci ohrozit malou a pritom leky brat chci, opravdu uz je potreba tu mou nemoc vylecit. Poradite prosim jak to udelat?
8. bře 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Joa.n, bud poprosit o jina jako treba penicilinova ATB, ktere male nebudou vadit...at ti dr. udela vyter a citlivost na co bakterie reaguje...nebo odstrikavat a male zatim davat UM pokud bude chtit.
8. bře 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych byla pro penicilin, také jsem ho užívala i jako těhotná a jako kojící :confused: ale zase ona je doktorka a ví co má předepsat, třeba v tém případě penicilin nepůjde :rolling_eyes: ono to v příbalovém letáku musí být napsáno, že se to nedoporučuje, ale zase na doporučení lékaře to asi zase až tak vadit nebude :unamused:
8. bře 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
joa.n-a jak se jmenují ty atb?
8. bře 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, dekuji za rady. Ja jsem prave alergicka na penicilin :frowning2:
Sice si rikam, ze Dr. asi vi co a jak, ale stejne se bojim kojit a pritom brat ta atb. Nejspis zkusime UM.
Jeste jsem nikdy neodstrikavala. Poradite jak moc a kdy? Opravdu nechci prijit o mlicko. Ve 3mesici jsme meli krizi, nastesti jsme se rozkojili a ted to fakt nechci pokouset :frowning2:
Ted mame takovyto krmici harmonogram:

6-7 rano - kojeni
9 - kojeni
12 - prikrm - obed
14-15 - ovocna svacinka - dokojim
17-18 - vecerni kase
19- vecerni kojeni
22-23 kojeni
2-3 kojeni

Predem moc diky. Holt, kdyz UM nepujde, budu muset kojit.
8. bře 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
joa.n já brala při kojení 2 atb na zanet a dr na gynde říkal nedávat a v porodce že mužu..takže mlíko malí mel i s atb...myslím že dr ví co delá..
ale když tak odstříkavej mlíko..v tu dobu kdy kojíš odsavej..nejlepší by bylo pujčit odsavačku,ručne je to pakarna..v dobu kdy jenom kojíš a nemá dokr,by jsi mela odsat aspon 100 ml i víc..já odsavala 10 mesícu,když tak se ptej a držím pesti,byla by to škoda..
ješte me napadlo..brnkni detské dr a zeptej se přímo jí :wink: jestli to malé muže ublížit
8. bře 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,
moc chci podekovat za rady.
Vyresila jsem to nakonec tak, ze prasek jsem si vzala az vecer, do te doby jsem asi 150ml odstrikala jeste nezavadneho mlicka a dala do lednice. Mala se jeste vecer pred spanim naposledy napila a pak jsem v noci delala UM - Nutrilon a pridala do toho asi 30ml sveho mlicka. Mala v noci pije ve spanku, takze flasku "vyzungla" ani nevi jak :grinning: Rano to bylo horsi, plakala, nechtela ale po par minutach si dala rict a vypila skoro 120ml. Ted na svacinku jsem ji dala mlecnou kasi - ridkou do hrnicku, takze si ji ucucavala a ted spinka v kocarku. V poledne mam jen prikrm, odpo mam pro ni pripravenou pyre z jablicka a boruvek (strasne ji to chutna :grinning: ), pak zkusim dat opet Nutrilon, vecer bude kase a pred spanim zkusim dat opet Nutrilon. V noci si myslim, ze to nebude problem, jak jsem psala, spi a do toho basti jak o106..
Prsa odsavam - dam tak 80-100ml - vic nevytahnu, takze pocitam ze se laktace trochu snizi, ale od patecni noci zase kojim, takze budu hodne prikladat a verim, ze se hezky opet rozkojime.
Musim kontatovat ze mi je to tech ATB dost spatne od zaludku (jeste ze to beru na noc, aslespon to zaspim :confounded: ) Ale zeleno uz nesmrkam, takze to snad bude OK...

Mejte se hezky.. :wink:
9. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek