Kojení a bojkot

kim2222
25. zář 2017

ZdravÍm všechny maminky. Jdu si pro radu. Mám doma dvouměsíční prdelku a již od narození bojkotujeme s kojením. Už v porodnici podaly sestry příkrm. Doma jsme pokračovaly jen s kojením. Vše bylo v pořádku. Nakojila jsem a malá spinkala 3 hodiny. Potom jsem ale kojila častěji a malá stagnovala. Byly jsme poslány do nemocnice, kde nám ve třech týdnech zjistily pozitivní testy na rotaviry  A začalo to. Zjistila jsem, že tím, jak malá nepřibírala, si ode mě vytáhla vždy jen max. 60 ml. Proto taky nepřibírala. Byly jsme hospitalizovány na tři dny, kde jsme vážily pleny a dávku mléka. Potom podaly sestry dokrm. Ale..V lahvi! Na mou otázku, zda raději nedokrmit stříkačkou, kterou jsem doma měla, mi bylo odpovězeno, že na to oni čas nemají a dírka v lahvi je minimální, neměla by prý narušit techniku sání. No, ale vše pokazila. Třetí den při odchodu malá tahala už jen 20 ml za 20 minut :/ Nevzdala jsem to a po příchodu domů začala jednat. Sehnala jsem Piulatte plus, homeopatika Ricinus, kojící čaje snad od všech značek. Nyní mám čaj od Weledy a beru pískavici spolu s Benediktem. Malá se zlepšila, o tom žádná, přibrala, posílila a zvládne tahat lépe. Kojím bohužel déle, ale to mi nevadí. Z původních 20 ml zvládne i 170ml. Poté spí krásně. Ale kde je ten problém. No zkrátka jsem si všimla, že i po dobrání všeho výše uvedeného mám prsa tak akorát. Pokud malá spí 3 hod. a víc, naplní se a je schopna vytáhnout i 170ml. Pokud ale chce dříve, například po hodině a půl max. dvou, příjde mi, že prsa nestíhají a za 45minut vypije fakt max. tak 90 ml. Jak mám ještě prosím zvednout množství laktace jiným způsobem, než těmi, kterými už se o to pokouším? Prsa mléko mají, ale příjde mi, že opravdu jen tak tak pro ni. Kojím často v noci, i 3x a přes den neklesnu pod 7 kojení po dávkách 130 ml minimlně. Někdy více. Jenže jak píšu, někdy se mi prsa nenaplní, jak by měla a malá táhne a mléko vychází jen po kapkách. Musím proto dorazit alespoň 60ml Sunar, protože by plakala hlady.Tím pádem by dřív chtěla jíst a tím pádem nemám vůbec mléko. Dokrm vychází průměrně 1x za 2 dny tech 60-90ml , když už je nejhůř. Jinak jen stále kojím.Piji Vitakávu i Meltu. Jím, spím, piju 3l denně. Prosím maminky s podobnou situací, jestli se dá zachránit plné kojení bez dokrmu a jak jste situaci řešily? Omlouvám se za dlouhý úvod, jsem už ale bezradná, musím proto pro radu o dům dál. Děkuji moc

mikelis
25. zář 2017

@kim2222 Piskavici mam taky na doporuceni kamaradky. Jen ji beru min. Ona mi doporucovala pro rozkojeni az 3x6 tobolek denne. Pry pak mliko uplne strika. Tak co zkusit zvetsit davku? Drzim pesti.

kim2222
autor
25. zář 2017

Beru 4x denně oba, už i voním po javoru, což má být. Jako 3x6 je 6 tobolek nebo jak to vychází? Jsem mimo..Děkuji

kim2222
autor
25. zář 2017

Promiň, neoznačila jsem. Jsem tu poprvé.

xdrak102
25. zář 2017

Dobrý den,
nejprve musím podotknout, že sestry by zasloužily....😠 Mě provedli v porodnici něco podobného, malá zjistila že ze stříkačky to pěkně teče a nechtěla pak 14 dní vůbec prso.
Nepostřehla jsem ale v tom všem, zda jste ale zkoušela, jestli malá opravdu hlady brečí když nedokrmíte a není to jen předpoklad že bude...jestli si vycucne dřív méně, není to tím že prostě nemá hlad, chce si jen podudat a dát jen trošku mlíka? Napadlo mě totiž, jestli už se dostáváte pomalu do doby, kdy se mléko tvoří převážně jen při sání a proto máte ten pocit nenaplněných prsou... Nebudete mít totiž pořád nalitá prsa mlékem, časem to jakoby splaskne, ale to neznamená, že tam mléko není a že neteče.
Všechno děláte výborně, odsáváte mezi kojením? Je to opruz, ale na mě to celkem zabíralo a po bojkotu v 8m zachránilo laktaci, jinak už bylo po kojení...

kim2222
autor
25. zář 2017

@xdrak102
Zdravím 🙂 No zkoušela jsem vyčíhnout,co mi chce říct, a jsem si jistá, že je to hlady. Podudlat si chce i tak, to je nás rituál, jakmile je najedená, podudlá a usne. Pokud ale nemá svou dávku, rozčiluje se a plače, hledá, cucá pěsti, mlaská...Takže jak říkám, když má pauzu 3 hod.prsa jsou ok. Po vážení vytáne i těch 140-170..Jak kdy. Jakmile kojím dříve, pěkně saje pár minut, polyka, poté se tok zmíní a ona tahá a tahá a neteče nic, jen kapky. Zkouším totiž při střídání prs odstříknout a jde steží. Proto jí věřím to, že ona savec je, ale já mám asi je tak tak..Ano, odstříkala jsem jednou po kojení do prázdna, poté se mi mlíko tvořilo snad celý den, v prsech nebylo nic..Hrůza, tohle na mě nezabírá. U syna(4r) to zabíralo. Ale teď to asi jaksi nejde. Ano ůlaktace se asi ustaluje, ale nechapu, proč po těch třech to jde ok a po hodině hrůza. Jakobych tam neměla nic. A jít ven? nehrozí. Propláče celou jízdu v kočárku. Pokud je dosycena, jako dnes, sice po hodině ale vypila ode mě 140 a vydržela v kočárku krásně. Chjo.....😖 A máte pravdu, sestry bych nakopala do zádele..Bylo to strašné, zničily mi co jsem měla v pohodě, ale já se nedám. Bojuji a bojovat budu. Doufám, ale mléko je, tak snad o něj nepříjdu.

butterfly
25. zář 2017

Doporučím ti skupinu Laktační poradna, bojkot je tam jedno z nejčastějších témat.
https://www.modrykonik.cz/group/2356/detail/

soyevita
26. zář 2017

@kim2222 Vážením se jen stresuješ,Ty taky nemáš pokaždé stejný hlad a někdy máš i žízeň.Každé dítě je jiné,některé pije co hodinu,jiné víc spí a méně jí . .
Jinak já neodstříkala ani kapku.Tím se neřiď.Jez hodně vývary,zdravou stravu.Pij dostatek tekutin.Odpočívej.I když vypadá,že v prsou žádné mléko není,je.
Jinak 170 nevytahla moje malá ani v půl roce.Převažovala jsem ji po krmení u dr.A myslím,že ani teď jako 13m to nevypije😀
A to má 11,5kg a do roku odmítala vše,kromě kojení.
Jinak LP je tu spousta.I na FB.Tam Ti poradí nejlépe🙂

mikelis
26. zář 2017

@kim2222 No ta kamaradka brala 3x6, takze celkem 18 tobolek za den. Ale prijde mi to hodne. Pry to ale pomohlo.

kim2222
autor
26. zář 2017

@soyevita neodstrikavam, jen prikladam, ale opravdu delam vse. LP uz jsem kontaktovala. A nejhorsi je, ze kazdy si mysli, chce byt u me, ale to tak neni. Je proste hladna a nevytahne co ma. Pokud bych nedokrmila, tak mi tu place a vzteka se, pac tecou jen kapicky. Pak zhltne kolem te 60. Takze ona proste odeme vTahne jen pulku toho, co ma. Parkrat se zadari a vytahne i celou, ale vecer a rano krize. Jsem opravdu vyrizena. A je to jedlik, ona ji jako dvojcata 😀 SYn byl totez. Stve me.to. pripadam si ze selhavam. Delam vse a.porad bojuji. Ten dokrm nechci, ale jen prikladani proste nepomaha kdyz ma.tu svou pazravou. Chjo...☹

kim2222
autor
26. zář 2017

@mikelis
Nooo, toz to mi prijde fakt moc teda😀

xdrak102
26. zář 2017

@kim2222 bojujte, ikdybyste kojila jen částečně, stojí to za to alespoň do toho půl roku... Spíš je divný že se vám teda ta tvorba nenavýší, dle všech informací co jsem četla by se měla navýšit max do 3 dnů a mělo by se to srovnat - měla by dostat co potřebuje.
U nás po bojkotu se vyloženě vztekala u prsa že to neteče, pořád natahovala a pouštěla bradavku a ono nic, bylo to hrozný, takže opravdu nezávidím. Kolikrát jsem u toho i brečela, že už chce a neteče jí to, jenže se to fakt do těch 3 dnů srovnalo za pomoci odsávačky a možná i té pískavice. Navíc mi odmítala UM, takže jedla skoro jen masozeleninu ty první dny a mě jí bylo hrozně líto. Určitě je dobře, že jste kontaktovala poradkyni, takhle na dálku vám asi neporadíme a bude to chtít odborníka... Držím palce!

milius
26. zář 2017

neřekla bych, že to co popisuješ je bojkot. Spíš má malá spurt a větší potřebu mléka. Přikládej často na požádání, nech ji u prsa jak dlouho chce sama. Spurt přejde tak za týden až deset dní. když měla první dcera spurt, plakala mi u prsa týden, než se začalo tvořit víc mléka. při bojkotu měla hysteráky při každém kojení, trvalo to 6 dlouhých týdnů, pak přestala úplně pít z jednoho prsa. Měla jsem mastitidu, to jí bylo půl roku. Nedalo se to zvládnut, ukončila jsem kojení. Tvoje situace je jiná, malá chce pít, což je to nejdůležitější. Dobře, že kojíš v noci, to se vyplavuje hormon pro tvorbu mléka. Koj častěji a vydrž to ten týden, uvidíš, že se to zlepší. Růstové spurty bývají +- ve 3 a 6 týdnech a ve 3 a 6 měsících.

kim2222
autor
26. zář 2017

@xdrak102 tak to jste mela taky veselo, no ja se nevzdam ani za milion. Minimalne do pul roku to vydrzim, to bez debat. Jen uz nevim, jak zvysit to mlicko. Tak dekuji. Snad to srovname.😇

kim2222
autor
26. zář 2017

@milius prave. Bojkot jako takový ne, protoze ona pije krasne. Nadherne se prisaje i pije. Jakmile je mleka ale mene, je nervozni a usne. Bud se vzteka, ze netece, nebo to rovnou zabali a usne. Prenest ji pak ale do postylky uz je nadlidsky vykon.tzn cely den kojim pokud nejdu ven nebo se nestane zazrak ze vypije co ma. To je pak zlata a spi i 3 hodiy. Takze chyba je ve me☹

milius
26. zář 2017

ale prd je chyba v tobě. strašně moc to řešíš rozumem!🙂 já jsem řešila, že musí pít po třech hodinách, nesmí usnout u prsa, jinak se to naučí a neusne v postýlce a nesmím ji moc nosit atd atd. ber to trochu živočišně - přestaň vážit, kolik ti vypije z prsa, to tě spíš rozhodí - píšeš, že má vypít to co má - ty taky nejíš celý den stejné porce, někdy vypije míň, někdy víc. nedívej se na hodinky a nezkoušej jak máš nalitá prsa. když brečí a zdá se ti, že hlady (je vyspaná, čistá plínka..) tak ji prostě dej prso i po půl hodině. tvorbu mléka zvýšíš především přikládáním. jak podáváš ten příkrm? já jsem měla laktační pomůcku, je to trochu složitější než stříkačka, ale je to u prsa. http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja...
super je i lahev od medely, mimčo musí táhnout, aby něco teklo.
ale věřím, že to za pár dní přejde, že má fakt spurt. vydrž 🙂
vím, že je to těžké, strašně jsem prožívala, že nedokážu nasytit své dítě a bla bla 🙂 kdybych tehdy měla zkušenosti jako teď, tak už to tolik neřeším. Máš jedno mimčo, můžeš se mu věnovat na 1000% , využij toho, s dalším prckem už to nepůjde - čerstvé zkušenosti. celý den ji můžeš mít u prsa, možná je to otrava, ale je to jen krátké období, uvidíš 🙂

milius
26. zář 2017

joj koukám, že jsem nepřečetla vše co jsem, měla, je to druhé dítko 🙂 to se omlouvám a příspěvek 🙂

kim2222
autor
26. zář 2017

@milius mam ctyrleteho syna mili, nejde to prave jak bych chtela. On je smutny, ze se.mu nevenuji tolik a to me taky mrzi. No mam strikacku a valimuz s malickem. Takze tak no. Bojuji tak uz tri tydny. Proste po tech rotavirech to zacalo no. No moc chci kojit a dlouhouz. Miluju to..

kim2222
autor
29. zář 2017

Ahoj holky, tak opet pisu. Kojim co to jde, a dnes jsem zjistila, ze po tom, co mala vypije kolem tech ,130ti, tak po zmacknuti nic nevytece. Mozna kapka. Nekdy pres den se mi stane, ze jakmile kojim po hodine a pul ci dvou. Tak z obou mala vytahne sotva 80 a zase. Odstrikam pak rukou maximalne par kapek. Nic tam nemam uz prostě. Holky, je to mozny vubec? Ja uz nevim jak zvednout mnozstvi toho mlicka☹

kim2222
autor
29. zář 2017

@mikelis
@milius
@xdrak102
@butterfly zase jsem neoznacila holky...

milius
30. zář 2017

Mackani prsa a sani mimina jsou dve uplne jine veci. Jestli chces jeste zvysit produkci mleka,pujc si v lekarne elektrickou odsavacku od medely a odsavej po kojeni. Ikdyz noc netece,tak podporujes laktaci.ale tase to bude trvat tyden nez se produkce zvysi. A prijde mi ze dvoumesicni mimco toho vypije hodne z toho co mas.

kim2222
autor
30. zář 2017

No ted po dvou hodinach 75 z obou ☹ hruza.. vztekala se tahala a nic neteklo. Nechapu to. To je tak sotva 30, v jednom😢

luj89
30. zář 2017

Ahoj, neres vahu! Res svoje dite a jeho spokojenost po kojeni. Taky jsme bojovaly s nepribiranim, tak dobre vim o cem pises. Po 3 mesicich uz dokrmuji jen jednou denne a mleka mam taky tak tak. Nikdy jsem treba nemusela pouzit prsni vlozky. Byla u vas LP? Me moc pomohla

kim2222
autor
30. zář 2017

Jojo byla, techniku mam dobrou a radila satkovat. Satek mam, prikladam jak chce a vahou se nestresuji neboj. Vazim prave proto ze vim, ze ji nestaci. Kojim hodinu a holka je nervni. Jde videt, ze se opravdu snazi ale netece ji. Uz skoro nic chudince. Nevim uz co delat. KdyZ dokrmim, tak okolo 30 nekdy 60 ml. V noci kojeni super. Ale pres den absolutne ceckY nestihaji😢 mleko mi.z.prsou take neteče. Chyba proste v mem mnozstvi. Ja pokazde kdyz ji odtrhnu tak hleda. Teda vetsinou. Takze rady typu koj treba i po hodine jsou pro me pase pac ona pokud neni dopapana tak tu hodku nevydzi proste. Pak jak je dojezena spi i tri hodiny. No mlika.mam proste malo a ne a ne zvednout ma jednou tolik.

luj89
30. zář 2017

@kim2222 ono to neni jen o tvem stresovani, ale mimco kdyz je hladove, chce hned papat, misto toho se jde prvn vazit a po kojeni chce spinkat, ale zase ho probere vazeni. Ale hlavne vazeni nema moc velky vyznam ze dvou duvodu: 1) vaha muze mit az 30 g nepresnost a 2) mimco ma pokazde jinak velky hlad a v ruznou denni dobu vypije jine mnozstvi. Pokud spi 3 hodinky, je to hodne dlouho a nestimuluje ti pak prsa... Kolik ji davas dokrmu a jakym zpusobem dokrmujes?

anetpierowska
30. zář 2017

Necetla jsem vsechny komentare. Ale nejlepsi na zvyseni laktace je byt porad s miminek,mazlit se kojit,kojit,kojit. ...jinak miminko nevypije pokazde tolik kolik chcete vy. Ale nekdy 30g,nekdy 70g...je to podle toho jak ma hlad,zizen. Kojeni neni jen o hladu,je o o kontaktu a uklidneni. Moje mala pobirala tydne jen 80-100g. Do ted pribira malo a jsou ji 2 a 3m. Stale kojena. Nema po kom. Hln nevazte kazdy kojeni. Stresuje to Vas i mimi. Musite si verit,verit miminku. Dulezite je hlidat pocet plenek za den. Dat na svou intuici. Pokud vidite,ze je mimi v poradku,tak budte v klidu.

anetpierowska
30. zář 2017

A pokud budes dokrmovat,tak to je zacarovany kruh. Mimi pak nepije tolik z prsa,kolik by chtelo.

luj89
30. zář 2017

@anetpierowska pokud se dokrmuje cevkou po prsu, tak dokrm az tak nevadi - vlastni zkusenost.

anetpierowska
30. zář 2017

@luj89 jojo to vim. Tim se prsa stimuluji,ale nejlepsi je UM odbourat uplne. Jinak je to zacarovany kruh

kim2222
autor
30. zář 2017

@luj89
@anetpierowska holky dokrmuji cevkou po prste strikackou. Kojeni nenecham znicit. Mate pravdu, ze vazeni stresuje, jenze kdyz to fakt delam tak, ze ji jen kojim, tak ona ani neusne ani nic, protoze porad proste hleda. Jsem z toho na prasky uz. Tak moc chhci jen kojit. Dokrm me stve. Davam jen kdyz je fakt nejhůře. Někdy 1x za dva dny v jednom krmeni nekdy denne po jednom krmeni 30 nebo 60. Takze ua tyden v prumeru je kojena + 180ml UM. Staci mi proste jedna krabice Sunaru na mesic. Jeste zustane trochu.jinak spíme spolu a většinou je na me. Satkuji no a kdyz spi tri hodiny tak je mi jasne ze je to spatne, ale mam jo budit, kdyz je tak spokojená?😖 jinak plenky ma tech 6-8, to sedi. I stolice ok.V noci zacina spat dlouho, mam ji budit? To b je des, je.mi z toho smutno. Chci ji kojit, ale mam strach aby tohle nebyla.predzvest konce mlicka☹

luj89
1. říj 2017

@anetpierowska tak samozrejme, ze je lepsi UM nemit, to by si asi pral kazdy, ale nekdy to proste nejde hned, nekdy to nejde vubec...
@kim2222 nemyslela jsem ji budit, kdyz spi tak dlouho, ale davat mene dokrmu. Vygoogluj si ,,laktacni pomucka,, u dokrmu jinym zpusobem nestimulujes prsa a mimi se neuci spravne bastit, takze hrozi, ze se kojeni zhorší. Neni to nic snadneho, ja jsem dokonce premyslela ze to vzdam a budu davat jen UM... Ted jsou male 3 mesice a dokrmuji uz jen vecer 30 - 80 ml.