Kojení a deodorant. Používáte ho v době kojení?

jarunkaxyz1
17. srp 2011

Ahoj mamky, chci se zeptat na Vaše názory na fakt, že by při kojení maminka neměla používat deodoranty (takové ty kuličky), že to obsahuje hliník a ten se dostává do mlíka. Sama si neumím představit život bez něj, ale hlodá mě svědomí 😉
Používáte jej při kojení taky?

Dík za názory

sova33
17. srp 2011

@jarunkaxyz1 Používám 🙂

sussanah
17. srp 2011

@jarunkaxyz1 prvnich 14dni jsem nepouzivala, potom jo, napr deo od Balea v DM je prirodni

mifinka
17. srp 2011

ježíš.. tady se řeší už fakt každá blbiny.. jo, při kojení jsem používala deodorant, dokonce i parfém, malovala jsme se a dokonce jsme si i barvila vlasy...

jarunkaxyz1
autor
17. srp 2011

@mifinka: pokud si myslíš, že jsou to kraviny, nikdo tě nenutí psát názor.....já si třeba taky myslím, že je to přehnané, ale od toho jsou vzájemné rady a diskuse...takže...emoce prosím nechej jinde.... 😉

dilemma
17. srp 2011

Ahoj a deodorant v 6tinedeli nepouzivalo dokorka v nemocnici me na to upozornovala ze se muze stat ze kdyz miminko neuciti tu maminkovskou vuni ze se muze stat ze nebude chtit mliclo ze po 6tinedeli by to pak uz vadit nemolo ja to dodrzela prece jen clovek nikdy nevi:( a pak jsme pouzivala takovy ten prirodni jako pise @jarunkaxyz1 🙂 ma pravdu ale hodne maminek si davalo normalni deo a nikdy nic nebylo bylo vse v poradku kazde mimi reaguje na vse jinak nez ty ostatni to clovek nekdy nevi...
a @mifinka a jetsli tobe tahle otazka prijde jako blbima ne teda ne.. take jsme to resila kdyz sme byla prvorodicka takze nevim kdyz nechces odpovidat prece nemusis kazdy je jiny... neni nic spatneho kdyz se zeptala🙂

apollo11
17. srp 2011

@jarunkaxyz1 Není to blbý dotaz 😉 V šestinedělí jsem se snažila nepoužívat moc, měla jsem deo crystal (ten je bez hliníku a bez parfemace), ale byly zrovna šílený vedra a moc to neúčinkovalo. Tak jsem se prostě víc sprchovala 😉 Jinak pak jsem už deodorant normálně používala, ale parfém ne, samotné mi to vadilo. A teď mi po té dlouhé době připadá každá vůně silná 😎

kami1984
17. srp 2011

Tak ja pouzivam sprej od Adidasu a Nivey uz od narozeni maleho. Ale strikam se minimalne hodku pred kojenim, parfemy nepouzivam vubec. Pry ma dite citit maminkovskou vuni a ne chemikalie. Navic maly rad zuzla muj dekold i triko a nechtela bych, aby zuzlal i parfem🙂))

camelinka
17. srp 2011

ja pouzivam vse jako dosud a nemame problem, v techhle vedrech je to myslim lepsi nez pak smrdinkat 😀

anitram18
17. srp 2011

Deodorant jsem používala pořád stejný, omezila jsem parfémy 😉

janka0108
17. srp 2011

já ho používam, jenom když jdeme na procházku, když jsem doma, tak se nepotím 😀 . Z procházky se obyčejně vrátim i tak upocená, že si raději dám sprchu 😀 . Ale po narození malého jsem nepoužívala, aby mimi cítilo moji vůni. Taky jsem někde četla, že by to mohlo miminko zmást. Jinak ten hliník je nebezpečný nejenom pro miminka, ale taky pro ty co ho používaj. Přece jenom je to kov, který dostávame po malých dávkach do těla.

milasestricka
5. bře 2016
Uživatel milasestricka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od milasestricka.

Ahoj já a celá moje rodina použivame Perspi rock coz je 100% přirodní deodorant a jsme s ním naprosto spokojeni. Je založen na bázi minerální soli pocházející z asijských solných dolů.Kamenec má stahující a antiseptické účinky, a může tak být použit jako velmi účinný deodorant, který brzdí růst bakterií, způsobujících nepříjemný potní zápach.A jak tady píše Jana je i tekuté formě, do lahvičky s krystaly se jen nalije voda a je to .Pak nastříkam kam potřebuji a mam klid.

andrea173
4. srp 2016

Mám vyzkoušený deodorant z přírodního kamence Aluna. Je to čistý minerální kámen, pokud nespadne na zem, tak vydrží prý až 10 let. Je bez parfemace, jen ho po sprchování namočím. Koupila jsem ho na www.bylinkyplus.cz