Kojení a Paralen. Braly jste Paralen déle než den, dva?

me_druhe_ja
17. pro 2019

Ahoj, plně kojím 5 týdenního syna a od včerejška na mě něco leze: bolí mě celé tělo, je mi i ve svetru a teplých ponožkách doma hrozná zima, hlava mě bolí jako střep. Horečku nemám, jen lehce přes 37. Ale cítím se děsně. Pomáhá mi aspoň na čas Paralen, ale dočetla jsem se, že při kojení max 3 denně a pouze jeden den...Včera jsem už měla tři a dneska zatím jeden, jinak bych snad ani nevstala...
Brala jste některá při kojení tak malýho miminka taky paralen? A třeba dýl než den, dva? Nechci malýmu ublížit, ale musím kvůli němu fungovat, nikdo mi bohužel nemůže pomoct.
Díky!

zuzkasim
17. pro 2019

A to se po tom Paralenu cítíš o tolik lépe? Uvařila bych si zázvorový čaj (nevím o tom, že by se zázvor při kojení nemohl) a lehla s miminkem do postele. Kolem takového prťouska nemusíš téměř nic dělat, přebalit, nakojit, takže spolu spěte co to jde, jak vstaneš, dobře vyvětrat místnost, kde ležíte, uvařit nějaká naprosto jednoduchá jídla, ideálně vývar, hodně zeleniny, rizoto atd., co je lehce stravitelné a posílí tě to. Paralen bych si vzala jen ráno a pak popř. večer, prostě teď budete mít klidový režim a využít každou možnost na pomoc, tatínka, babičky, jestli máš schopné kámošky nebo sourozence, tak i ty.

gingerbread
17. pro 2019

@zuzkasim paralem je velmi spatny na jatra,takže bych opravdu se snažila neuzivat...kupte si vitamín C a pijte bylinky - také se to nesmí pri kojení přehnat,ale 2 nebo 3 hrnky nic nezkazí.. Jinak silne kureci/ hovezi vývary a hodně odpočívat taky pomahaji homeopatika- poradi vam v lekarne

urtica
17. pro 2019

@me_druhe_ja Jj, brala, měla jsem to povoleno i od své PA, brala jsem i Ibalgin. Celkem dobře je to popsané tady: https://www.babyonline.cz/sestinedeli/uzivani-l...

jako_mala_holka
17. pro 2019

Pri kojeni je vhodny spis ibuprofen (ibalgin, brufen,...)

drep
17. pro 2019

@gingerbread Paralen je jedno z nejbezpečnějšich léčiv obecně, jen má poměrně úzké bezpečnostní spektrum, tj. Dávka vyvolávající otravu je jen o málo větší než terapeutická dávka. Obecně je to doporučené analgetikum/antipyretikum těhotných i kojících. Jsou studie, prokazující, že je bezpečný i u pacientů s preexistujícím postižením jater (v doporučené dávce a pro kratší dobu). Tak nestrašte zadavatelku.

@me_druhe_ja V spc se nic o redukci dávky ani doby užívání nepíše, to bych brala jako velmi relevantní fakt (protože i u spousty bezpečných léků se v spc píše, že se při těhotenství a/nebo kojení nedoporučují, ač jsou běžně podávané). Obvyklá dávka je 15mg na kilo max. 4 x denně s min. Odstupem 6 hodin, tedy standardně se dává 1g, pokud není pacient hodně subtilní (mám padesát kilo, když potřebuju, beru si gram, ale po 8). Kdyby mimino mělo horečku, taky by paracetamol dostalo. Ibuprofen je dle spc pro děti od tří měsíců, tak bych se raději držela paracetamolu, ale jinak je ibuprofen povolen i kojícím.

gingerbread
17. pro 2019

@drep dle mého lékaře vše na bázi paracetamolu poškozuje játra...takže já věřím svému lékaři a to co píšete vy,je blbosti naopak lékaři varují před nadměrným užíváním a rozhodně nedoporučuji pri onemocnění jater. Předávkováním hrozí poškození jater (viz třeba nadměrné užívání Coldrexu),ale at si kazdy bere kolik a jakých léků chce. Já věřím lékařům,ale bohužel,je pravda,že spousta jich paralen doporučuje...

me_druhe_ja
autor
17. pro 2019

@zuzkasim Bohužel mě fakt postaví na nohy tak na tři hoďky a pak zas "chcipnu". Bohužel prcek není zdravé mimi a tento týden máme denně lékaře kromě čtvrtka, a to je vždy tak na půl dne. Bez Paralenu bych se dnes ani nevypravila. :( Jasně, snažím se čaje a všechno, ale to mi obecně moc nepomáhá. :( Přítel s náma jezdí po doktorech, ale pak musí i pracovat, takže se vrací pozdě večer a nemůže mi moc pomoct...Ale vaří mi teda...A nikoho jinýho bohužel nemám kdo by vzal třeba na hoďku malýho s kočárkem ven. :( Když spinká, tak taky ležím....Ale většinou v podvečer se budí a chce nosit což je chození a poskakování na balónu a to mi moc nepomáhá. Včera jsem se večer tak třásla zimou, že jsem ho ani nevykoupala, protože jsem se bála, že mi mokrej vyklouzne. A to koupu Ob den. :(

me_druhe_ja
autor
17. pro 2019

@drep děkuju za uklidnění...snažím se to nepřehánět, ale zase když jsem nepoužitelná není to dobrý ani pro prcka...snad to přejde brzo. :( Hlavně aby malej nebyl nemocnej....

luj89
17. pro 2019

z hlediska kojení se může dle příbalového letáku, ale z hlediska tvého zdraví moc ne.

nolies
17. pro 2019

@me_druhe_ja Ahoj, trpím na bolesti hlavy a bez Paralenu bych to nedávala. U všech tří dětí jsem ho brala/beru, dle dávkování na krabicce. Jak v porodnici, tak i můj doktor s tím nemají problém. 😃

chumlee71
17. pro 2019

@me_druhe_ja brala jsem paralen hned v porodnici a všechno v pořádku. Paralen se může jak v těhotenství tak i když kojis