Kojení a sladké. Můžu nebo ne?

petulka25
23. zář 2011

Ahojky maminky, prosím-dnes jsem slyšela, že když se kojí, neměla by maminka min. půl roku sladké!!!!!! Že to staví stolici.. já na sladkém posledních 14 dní ujíždím ve velkém-asi tak dobíjím energii-mám 14 denní miminko + 4 letého prcka!
Jak na tom jste vy? děkuji

boruuvka
23. zář 2011

🙂)) větší blbost jsem neslyšela 🙂). Nejíst čokoládu, že je alergen jsem slyšela, ale určitě to nejde zobecňovat na veškeré sladké.

spagatice
23. zář 2011

Já si myslím, že pokud toho nesníte vagon, tak se nic neděje 😉 . Vždyť už zakazují pomalu všechno 🙄 .

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 jsem na tom jako ty mám 3 týdenního prcka a denně si dám minimálně půlku milky🙂 nebo snickers nebo delissa🙂) dneska padla delissa xxl a jedny karamely🙂 meller🙂 neco jak mentos ale s čokoládou uvnitř🙂 přesně tak...co bychom pak jedly?už tak se omezuju kvůli prdíkum staré pečivo...nejím papriky rajčata skoro žádné ovoce:( jen jabka a banány...ze zeleniny jen mrkev aokurku ...takže čokoška mi dobíjí energii🙂) jsem pro ni..tak si dopřávej..🙂

weri1
23. zář 2011

tak já jedla sladké docela dost, stolici jsme měli oba dobrou 😀 😀 😀

petulka25
autor
23. zář 2011

@boruuvka jjj o tom alergenu jsem taky slyšela....
@spagatice taky mi připadá,že už na každém soustě jídla něco vidí

@tehuli snickers-jak jsem to nikdy nemusela-ted jooooooo,u mě dnes padl mrož,lentilky,tatranka....

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 jj hej uplně sem tě tady potřebovala.🙂) já zhubla za tři tydny už 12 kilo:((( a jde to furt dolůů...tak jím jídla který jsem nemusela...jako smaž.sýr hermelín hranolky a tak🙂)) a čokošky a čoko tyčky uplně nejvíííc🙂) a já nejedla mléčnou čoko vůbec...jen hořkou a ted valím furt mléčnou a vše z mléčné...protože ta hořká je moc hořká:D

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 mrož u mě padl včera a 2 ks marlenky:DDDD

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 jinak jíš normálka?netrpíte na prdíky? my ted máme rustový spurt:(( na zabití vstává co hodku max dvě na kojení:( tak bych bez čokošky umřela:D dám někdy i celou ke capuccinu🙂) to malýmu nevadí..není to tak silné tak si obden dám ve 3 když konečně usne 🙂)a mám pohodičku 😀

petulka25
autor
23. zář 2011

@tehuli tak já zatím zhubla 1,5 kg a sladké papkám a papkám a zatím ta váha leze dolůůů!!doufám,že se jednou na tu váhu nepostavím a ona mi to všechno dohromady nesečte(myslím to sladké)....jinak zítra dělám na obídek smažené krokety a kuřecí nugety(to co ted bývá v reklamě) hm trošku dietka,že 🙂

petulka25
autor
23. zář 2011

@tehuli normálka nee-jím staršně moc-a nehledím jestli je to dietní nebo nee-prostě mám pořád hlad!!!prdíky-občas se kroutí,ale zatím to jde tak uvidíme jak to půjde dál!! jjj takový ten spur jsme měli min vik-3 dny jsem kojila co hodinu i v noci,ale ted kojím tak 2-2,5 hodiny...někdy se přihlásí i dřív

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 jako jím fakt taky vyloženě dietně🙂) před porodem salátky zeleninka ovoce to miluju..a ted nemůžu skoro nic..resp. nechci moc zkoušet kvůli prdíkum malýho:( už tak furt řve jak má ten rustový spurt...a ještě prdy to by mě zabilo..takže kyn.pečivo fakt muzu jen den stary...a to chci taky zkusit pak písni jaky to bylo ja dneska dělala tu syrovou maggi napády🙂 s těstovinama a dobrůtka🙂) dala bych si čínu..ale to je zas zelenina:((

tehuli
23. zář 2011

@petulka25 faaaakt???to trvalo jen tři dny:???to by bylo super...no právě já to mám tak vlastně třetí den...z toho dva poslední kojím fakt skoro každou hodinu na par vyjimek za den co se vzbudi za dvě nebo max za tři když je v kočáru...to si mě uklidnila..to jste měli nějak brzo ne? a pak to přešlo samo..?prý si dělaj víc mlíka v prsach tim neustálým pitím...tak prej mám vydržet tak kojím a kojím v noci co hodku nebo dvě:(
předtím spal normálně dvě nebo tři hodky...v noci vždy tak 3 i 4 apak najednou dvě nebo jednu:(

petulka25
autor
23. zář 2011

@tehuli jjj když kojíš tak moc dietně jíst nejde-skoro všechno nadýmá nebo se může prcek osypat!!!!jjj písnu,ale musím si to ještě pokoupit-ráno musím do kaufu takže dofám,že to najdu!!!!

petulka25
autor
23. zář 2011

@tehuli jjj 3 dny jsem kojila fakt co hodinu,ale pak jí stačilo co 2-3 hodiny-ale nedělám si naděje to se ještě může změnit!!!! včera jsme byli v poradně a dr říkala,že mám kojit dle potřeby dítěte...tak kojím-občas si jen cucne a pak řve opět že chce tak ji dám zase prso a dokola dokola

luthien.k
23. zář 2011

Sladké, resp. bílý rafinovaný cukr v něm, není skutečně nic dobrého pro kojící matku (no vlastně pro nikoho). Cukr milují patogenní bakterie ve střevech (hlavně candida albicans) a tak narušují zdravou střevní mikroflóru, která je pro kojící maminku moc moc důležitá - zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte a žádné prdíky (proto je dobré při kojení brát probiotika). Při trávení sacharózy se navíc spotřebovávají důležité vitamíny i minerály, cukr rozhoupává glykémii v krvi, což může vést k cukrovce, kazí se po něm zuby, tloustne se po něm a jednoznačně funguje jako droga... 🙂
Je nesmysl se vyhýbat zelenině a ovoci, které naopak díky obsahu vlákniny má na střevní mikroflóru vliv blahodárný. Navíc pro prevenci vzniku alergií není dobré něco "jíst ve velkém", tj. každý den.
Ale to jste asi slyšet nechtěly, že? 😉

knobloska
23. zář 2011

Ahoj, já taky dobíjím energii cukrem, mám doma 3,5 letou holčičku a i ta menší přes den vůbec nespí, nechápu to, vlastně dneska spala ráno jenom chvilku a celý den ne a ještě teď je vzhůru, prdíky jí trápí šííííleně, pořád tlačí chudinka. Možná to má od toho sladkého jídla, ale uvařit si nestihnu, takže dobíjím energii tím sladkým. Já už musím dokrmovat UM, takže má bolení možná taky z toho ☹

ciernavila
23. zář 2011

ja jem vsetko okrem plesnivych syrov... skor by ma zaujimalo ci sa moze a v akej miere kravske mlieko, lebo som akurat jedla cokoladu a dnes som vyluchala liter toho Selskeho mleka z farmy co tu vozia autom po meste, ale je pasterovane. Sladkeho som sa nevyhybala a maly ma 5 mesiacov uz a nemame problemy s tym.

sussanah
23. zář 2011

no ja to teda mam tak, ze od porodu mam silene chute na sladke a to ho jinak moc nejim. Ale uz je to lepsi, asijsem proste potrebovala doplnit hladinu cukru jinak nevim 🙂
Kazdopadne muj nazor je "vseho s mirou", takze nicemu bych se zasadne nevyhybala, jen proste nic nejist ve velkem mnozstvi, to neprospeje asi nikomu 😉

luthien.k
23. zář 2011

Jo a abyste si nemyslely, že jako nemlsat vůbec, to ne, ale zdravě: sušené ovoce, různé obilninové kaše slazené ječným / kukuřičným / rýžovým sladem, javorovým sirupem, medem nebo melasou, domácí džemy s třtinovým cukrem, domácí buchty nebo sušenky taktéž s třtinovým cukrem, v Bille s ním mají i bio kukuřičné lupínky, v DMku dobré müsli bez rafinovaného cukru nebo kvalitní vysokoprocentní čokoládu... Je toho dost 🙂

tehuli
24. zář 2011

@petulka25 jj znám mě u toho po 10min usne tak ho dám lehnout a hned řev:( tak znovu prsob5min a je o.k.

tehuli
24. zář 2011

@luthien.k neeeee🙂

tehuli
24. zář 2011

@luthien.k ze sušen.ovoce máme prdíky:( to vůbec...a jsou tam prý plísně 😒

tehuli
24. zář 2011

@luthien.k dom.buchty?? kynute? tak to u nás taky nehrozí......prdíky 😠

tehuli
24. zář 2011

@luthien.k snad jen štrudl z list těsta nebude doufam vadit..jdu zkussit

tehuli
24. zář 2011

@luthien.k fakt nemám tolik peněz za utrácení bio s těhle dražších produktů naše mámy jedly co bylo a taky žijem:🙂)

elviie
24. zář 2011

já jsem na čokoládě závislá 😵 , takže jí jím denně a i ve větším množství 😀, na kojení to u nás vliv nemělo a nemá, miminko/dítě má jen sladší mlíčko. 😉

petulka25
autor
24. zář 2011

@tehuli ahojky jjj přesně tak-třeba dneska se ozvala po 2,5 hod napila se a za 20 min řev-tak jsem ji dala opět prso-cucala cucala a pak klid a spánek...jako kdyby se nemohli napít najednou?že?
jinak jsem dnes dělala ty kuřecí nugetky-no myslela jsem,že budou lepší-takový smažený kuřecí řízek.......koupila jsem je v kaufu-asi je tam maj v akci stály 22,90

petulka25
autor
24. zář 2011

@tehuli moc nemusím

@tehuli jjj z kynutého-to by bylo řevuuuuu
@tehuli jjj taky si říkám,že my jsme taky vyrostly z toho co maminky papkaly tak pročpak kupovat něco drahého-tedy pokud na to nemám

petulka25
autor
24. zář 2011

@elviie jako slabší mlíčko z té čokolády???

tehuli
24. zář 2011

@petulka25 SLADŠÍ NE SLABŠÍ🙂) 😉