Kojení. Co můžu jíst?

28. čer 2020

Ahoj holky, může se při kojení jíst houby? A taky nevím zda můžu pít pomerančový džus? Děkuji za odpovědi.

pekuka1989
28. čer 2020

Dobrý den, asi záleží i na tom, jak staré mikinko máte...džus jsem nemohla ze začátku...malý se hned osypal...ale třeba v cca v jeho 6 měsících už jsem to neřešila a byl v pohodě...a houby asi nejak podobne...spíš později a zkoušet...malému vadily nadýmavé věci...

autor
28. čer 2020

@pekuka1989 Miminko má 3 týdny a je o měsíc dopředu narozené.

me_druhe_ja
28. čer 2020

Strašně záleží na miminku. Já jsem od porodnice jedla vše, malej nikdy neměl problém s bříškem. Teda měl jednou jedinkrát - po cizrne. 🙂

jjasmina
28. čer 2020

Citrusy ani nic nadymaveho nejim, všechno ostatní s mirou

hezz17
28. čer 2020

Od porodnice jsem jedla všechno. A vadil mu jen 1x utopenec😖😀 jinak všechno, smazenice z hub, ovoce všechno, džus taky, brokolice, květák, hráčova kase, kynute knedlíky.... dneska už se nedoporučuje striktně se něčemu vyhýbat.

pekuka1989
28. čer 2020

Předčasně byl i syn...6 týdnů...a vím, že mu vsdila i cibule...ale opravdu jen zpočátku...2, 3měsice...pak jsem zkoušela postupně vše, tak abych věděla co jsem měla ten den jiného než obvykle...neco jako s při zavádění přiíkrmů...měl koliky, tak abych věděla na co může být citlivější...

malinkaelinka
28. čer 2020

Je potřeba zkoušet, u nás byl problém jen česnek a cibule. Já třeba jim hodně luštěnin, zeleniny, je to můj základ jídelníčku, takže bych je těžko vynechala. Pila jsem hodně čaje na trávení - s kmínem, fenyklem a vše ok.

cilkat
29. čer 2020

Mohla jsem úplně všechno až na česnek (ten mu smrděl - potíže neměl, ale mlíko mu prostě nechutnalo) a silný černý čaj (tein-kofejn... prostě po něm nespal :D ). Ale fakt záleží na miminku. Pokud má třeba sklon k atopickému exému, citrusy (i džuš) bývají problém. U hub podle mě hodně záleží, jak je snášíš ty. Tam mám pocit, že je to spíš zátěž na tvůj žaludek, než že by šlo něco divného do mléka, co by vadilo dítěti. Ale taky samozřejmě záleží, co je to za houby a kolik :D (ale hříbkovou omáčku jsme jedla skoro od narození mimi a bez potíží 😉 ).