Kojení. Jak často a jak dlouho kojíte?

raculka
19. zář 2006

Ahoj maminy.
Chci se zeptat,jaké intervaly máte mezi kojením,kolikrát za den kojíte a jak dlouho vám kojení trvá?
Nám je teď 10 týdnů,kojím dle potřeby mimča.Poslední dobou nám vychází kojení jen většinou na 5x za den,tak si říkám,jestli to není málo? Jinak přibíváme cca 170 g za týden,což asi není tak moc,ale podviživeně tedy rozhodně nevypadáme 🙂
Kamarádka mi tvrdí,že čím je mimčo starší,tak se doba sání zkracuje a údajně jí kojení trvalo ke konci už jen 3 minuty a stačilo.Máte to někdo podobně?

danca81
4. črc 2007

Nikka, ten můj dotaz z 13:51 beru zpět. Odpověď už jsi jednou napsala. Úplně jsem to přehlédla. Jsem fakt ... 😅 Ale to, že je Tvůj "Domísek" náhernej, tak to zpět neberu.

renatalen
10. črc 2007

nám budou čtyři měsíce a přes den kojíme tak po dvou až třech hodinách a v noci malej vydrží klidně i šest hodin spinkat a pak zase papáme po dvou hodinách. A s tou dobou kojení - zvládne to klidně za pět minut 😉

bielanevesta
19. črc 2007

Holky tak ja mám nejakú extrémne spavú princeznú. V noci spí ako dudek i 6 hodín v kuse. A cez deň prespí niekedy aj 4 hod. a viac. Pri narodení mala 4090 g a detský mudr. mi povedal, že ju musím budiť aspoń každé 2.5-3 hodiny a nakojiť aby prospievala. Ale ona proste spí ako drevo 😠 😀 . Tak premýšľam či stačí ak je nakojená cca. 6 x denne? Má teraz necelé 2 týždne.

johanda
19. črc 2007

Bielanevesta, taky jsme měla extrémně spavé miminko, noční spaní od 8 hod. do 4, pak kojení, vzhůru byla až kolem 9, přes den 3 hodinové pospávání. Byla podobně veliká (4 kg). Nebudila jsem ji, přibírala 1 kg za měsíc. Zkus se s dr. domluvit na týdenním vážení, abys věděla, jak prospívá.
Na druhou stranu - v těch vedrech by se mohla dehydrovat.

orisek1
20. črc 2007

bielanevesta: určitě kojení 6x denně stačí. Mimi by se určitě přihlásilo, když by chtělo pít. Myslím, že budit na kojení se musí jen děti s nízkou váhou, takže určitě ne tvůj případ. Taky je možné, že za pár týdnů už tak dlouho tahem spát nebude. Náš Martínek měl při narození 4 kg a první týdny taky spal skoro celou noc a přes den klidně i pět hodin v kuse. A za první měsíc přibral 1kg.
Časem se to upraví a mimi se bude hlásit o mlíčko v pravidelných intervalech.

hruska22
21. črc 2007

my máme 10týždnov a kojím tak cca každe tri hodky v týchto teplách aj častejšie a trvá to tak 7 minut a je hotovo pribera dobre teraz má 5900gr doktorka povedala že je to až až. 😀 😀

andilek
12. říj 2007

Ahojky, už jsem zoufalá z našeho kojení. Náš mlaďas je v tuto chvíli 3 hodiny u prsu - podotýkám, že opravdu pije, nespí. Dám ho vždy do postýlky a po 10-ti minutách ho musím vyndat, protože chce pít. Tahle situace bývá většinou jednou za den. Jinak je malý vždy po 20-ti až 40-ti min napapaný. Narodil se o tři týdny dříve, tak nevím jestli něco dohání? Už jsem z toho hotová. Neměl jste někdo takový problém? ☹

pussy
12. říj 2007

Ahoj Andílku no asi nic nedohání,nejspíš ho něco trápí třeba prdíky a potřebije se ududlat i když u toho pije.Jestli dáváš dudlík a Sabsimplex na větry tak mu tím ten dudel zkus pokapat a uvidíš.

bielanevesta
12. říj 2007

Tak hlásim ako pokračujeme.
Natálka začala v noci čoraz dlhšie spávať a teraz spinká 10 hodín i viac. Podotýkam, že bez nočného kojenia,t.j. v kuse 😀 A cez deň papá 5-6x.
Pri prepustení z porodnice mala 3860 g a teraz na 3 mesačnej prehliadke už 5590 g 😎 takže nebudiť bolo správne rozhodnutie 🙂

bielanevesta
12. říj 2007

A ešte čo sa týka ako dlho trvá jedno kojenie:
No zo začiatku hroza 1-1.5 hodiny tak som dúfala, že sa jej to upraví a naozaj. Teraz je občas napapaná už za 10 minút 😎 🙂

reruna
16. říj 2007

Bielanevesta, to si mě uklidnila, taky se někdy kojíme i hodinu, ale přitom čistého času malý pije tak 20 minut, někdy i méně, ale než se správně přisaje, než si pak odříhne, pak chce znovu, nebo u toho usíná, ale když mu vezmu prso, začne řvát, nebo se pokadí, tak jdeme přebalit a než přebalíme, tak už má zase hlad, je to někdy boj.

andulkaavetrelec
16. říj 2007

První měsíc pil třeba i hodinu a půl pravidelně po 2,5-3 hodinách, doktor mi říkal, že ho bude bolet bříško, když nepije jen půl hodiny, já ho ale nechávám dělat si to, jak potřebuje, porodní váhu měl 3,75kg.

Ted přes den po hodině pije tak 15 minut, v kočáru vydrží i 4 hodiny, v noci spí 6 hodin, budila jsem ho jen těsně po narození, kdy hodně spal kvůli žloutence a kvůli nesnášenlivosti krevních skupin.

Ve dvou měsících měl 6,1kg, ted už ho pomalu neunesu 🙂

jankax
17. bře 2008

Oteviram znovu diskuzi.... 🙂

Zajimalo by me, co delat kdyz mi mimco vydrzi spat pres noc klidne i 8h v kuse? Je mu 10 tydnu tak se bojim aby se mi zbytecne nesnizovala laktace tim ze je ta prestavka tak dlouha.....
Mate s tim nektera zkusenosti? Myslite ze mam treba v noci vstat a odstrikat?

bramburka
17. bře 2008

já teda nevim, kolik máš mlíka, ale já když neodstříkám nejpozdeji za 6 hodin (říkaji to i na kojeni.net), tak mi jde laktace prudce dolu, takže asi bych radila vstat a trochu odstrikat, no.

bublina7
17. bře 2008

No nám je 6 měsíců a asi od 14-ti dní nám trvá krmení 5 minut. 😝 No a jíme tak 5-6x denně a jednou v noci.

maart
17. bře 2008

Janko, moje 11-ti tydenni prdolka v noci taky spi 8 nekdy dokonce az 9 hodin v kuse, neodstrikavam a mlika mam porad dost. Je fakt, ze kdyz ji dam po tech 8 hodinach, tak mam prsa hodne nality, takze se mala poradne nadlabne...ale ji to rozhodne navadi 😉 .

....ted se posledni 3 noci zacala budit 2x, moc z toho nadsena nejsem a porad doufam, ze se to zase zlepsi a bude pit jenom 1x za noc, mne to teda vyhovovalo.

Pres den kojim tak 6x.

zusma
17. bře 2008

Janko, v tvém případě bych raději v noci 1x vstala a odsála. Na kojení net píší, že do konce 3.měsíce by delší pauzy mohly snížit laktaci. Já to taky tak dělala, nebot mi Nicol spala v noci i 10 hodin už od konce 3.týdne. Zhruba před 3 týdny mě ale noční vstávání nějak přestalo bavit a vyprdla jsem se na to a v noci spíme obě. A laktace se mi vůbec nesnížila. Ráno toho teda odsaju fakt dost-max. jsem odsála 400ml. Na kojení net paní píše, že právě od toho cca 4.měsíce už je laktace dobře zajetá a ani delší pauza by ji neměla ohrozit.

jankax
17. bře 2008

diky holky za odpovedi, mlika mam porad docela dost, ale pro jistotu to jeste ty dva tri tydny teda vydrzim a budu i v noci odsavat, jen doufam ze to odhadnu tak ze nez se mi maly vzbudi, stihne se mi udelat zase mliko... 🙂

Jinak ho mam teda dost, pres den kojime tak 5x a pak teda jednou v noci, coz si taky myslim ze se hodne naji protoze jsem jak mlikarna 😀

jankax
17. bře 2008

Maart, me se taky nektere noci budi 2x, jak kdy, asi podle toho kolik se naji pres den...ale taky mi vic vyhovuje kdyz se budi jen jednou 😀
Mozna ze mate trimesicni rustovy spurt, tak se par dnu bude budit a pak ji to prejde 😉

jankax
17. bře 2008

Zus: ty rano po kojeni jeste odsajes 400ml? Fiha.... to mas mlicka oopravdu hodne! 🙂

zusma
17. bře 2008

Jan ne ne🙂jsem to před tím ne dobře napsala.místo kojení spíše jen odsávám a dávám malé z láhve. Takže tolik mlíka zas nemám🙂

maart
18. bře 2008

Jojo Janka, dneska v noci zase bohuzel 2x kojeni (v 1 a ve 4 hodiny), ale co se da delat, musim ji dat, jinak by zborila barak 😀 . Mas pravdu, ze to muze byt rustovy spurt, moje detska dr. mne na to uz upozornovala...chjo, jsem tak namlsana z dobrych noci, ze sjem zase docela zlamana. No nic, vydrzat!

horty
18. bře 2008

Jasnkox mi začla Viktorka kolem 2 měsíce spát celé noci a tím mi šla laktace do prčic 😖 . Hodně se snížila, takže už nepokryla a nepokryje její potřbu, takže musíme dokrmovat UM. Nepomohlo nic(noční odstříkávání, odstříkávání po každém kojení jako stymulace, homeo, 7 litrů denně...).
Ale asi to je individuální, vím o těch, co v noci nekojí a mlíka mají dost.

bihan
18. bře 2008

Sára prespí asi tak od 2,5 mesiaca 8 hodín a viac, čiže od 8 večer do 4-5h ráno. V noci som neodsávala, ale asi do 3,5m som odsávala pred tým, ako som išla spať (čiže okolo jedenástej večer) a od 3,5m fungujeme bez odsávania a bez zníženia laktácie.

parybka
18. bře 2008

bihan: závidím to spaní, malý se mi budí pravidelně co 2-3 hodiny, i v noci. Poslední dvě noci prospal poprvé 4 hodiny v kuse - to jsem se vyspala 🙂)))
A ve dne kojím, jak se mu chce... nebo spíš mi, aby nebrečel. Nejjednoduší je mu dát prso, kolikrát u něj usne... no nevím,jestli si na sebe nešiju bič

pusinka11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jankax
18. bře 2008

Tak vcera se mi maly zase prekonal a spal od 8 vecer do 6.30 rano....Ja jsem teda odsala v 11 vecer nez jsem sla spat, ale v noci jsem byla zdechla vylezt z postele a odsat znovu, navic jsem se bala ze se maly probudi hned jak odsaju a nebudu mu mit co dat!! No rano se zato nadlabl takze zbytek dne uz nebyl tak hladovy, ale myslim ze dneska pro klid duse (pokud se to jeho dlouhe spani naaahodou bude opakovat 😀 ) radsi fakt vstanu a odstrikam, nechci riskovat ze se mi bude delat min mlika, ted ho mam tak akorat.....
Je asi fakt ze to je individualni....

jankax
18. bře 2008

Maart: ja si taky rikam, ze to urcite dlouho nevydrzi 😀 no ale snad to bude pro tebe opravdu jen docasne a zase se to srovna....

Zusma: to jsi sikovna ze odsavas, a zes to vydrzela uz tak dlouho....vim o cem mluvim protoze jsem malemu prvni mesic taky jen odsavala , pak jsem se ale nejak rozkojila takze ted uz odsavam jen tak prilezitostne a mrazim si to do zasoby. Mas muj obdiv protoze je to docela drina....

fredanek
14. dub 2008

Ahojky chtěla jsem se zeptat,je to tak týden ,co nám byly 3 měsíce a malá zkrátila dobu kojení.Vždycky mi pila tak 20 i někdy 30 min a ted 5 a když hodně tak 10 min.Dávam jí tedy i z druhého prsu.Myslíte, že to stačí už vytáhnout takhle rychle??Děkuji 🙂

ina.b
14. dub 2008

To je docela možné, že to zvládne rychleji, protože už má 3 měsíce praxi 😀 Naše malá taky po 3. měsíci začala pít kratší dobu a také jsem se bála, že pije málo. Vypije toho ale docela hodně za tu chviličku, protože před kojením mám prs dost nalitý a po kojení je vycucaný, že z něj už nic nevymáčknu 😀 Dávám ale jen z jednoho a pak další kojení z druhého. Navíc teď po 5. měsíci začala zkracovat intervaly na 1,5 hodiny (dříve jsme kojili po dvou hoďkách).