Kojení. Jak často a jak dlouho kojíte?

raculka
19. zář 2006

Ahoj maminy.
Chci se zeptat,jaké intervaly máte mezi kojením,kolikrát za den kojíte a jak dlouho vám kojení trvá?
Nám je teď 10 týdnů,kojím dle potřeby mimča.Poslední dobou nám vychází kojení jen většinou na 5x za den,tak si říkám,jestli to není málo? Jinak přibíváme cca 170 g za týden,což asi není tak moc,ale podviživeně tedy rozhodně nevypadáme 🙂
Kamarádka mi tvrdí,že čím je mimčo starší,tak se doba sání zkracuje a údajně jí kojení trvalo ke konci už jen 3 minuty a stačilo.Máte to někdo podobně?

paula
4. dub 2007

ahoj holky, male jsou tri mesice a ja porad kojim kazde 2 hodiny, max. 2,5. V noci 2-3 krat. Je to normalni? me to prijde casto, nekdy se bojim, ze ma porad hlad. pribira ale dobre.

maryja
4. dub 2007

Maja mala ma uz 4 a pol mesiaca a cez den ju kojim stale po 1,5 - 2 hodinach, a to este stale vzdy papa aj 20-30 minut, len zriedka to stihnem rychlejsie. Vecer jej ale dam papat o osmej a potom zvycajne spi az do pol siedmej rana.

abela
4. dub 2007

Taky kojíme hodně často - někdy i po 1 hodině, po 1,5 hodině. Papá určitě těch 30-40 min. Ve 4 měsících měla 5,7 kg, takže žádný obr, ale MUDr. tvrdí, že jí to stačí, přikrmovala jsem jen jednou. Je pravda, že v noci máme pauzu delší - ale usíná pozdě, tak kolem půlnoci, a spí tak do 7-8 hod. Přes den to noční jezení asi dohání 🙂

hankah
4. dub 2007

my kojíme jak kdy. buď se vzbudí a kojíme, někdy taky po hodině, hodině a půl a když spí,tak jí vzbudím, aby jedla cca po třech hodinách. v noci jsem jí nechávám spát a budí se jak kdy, někdy třihodiny,někdy čtyři.zatím jsme neměly pauzu delší než 5hodin. Maruška byla malinká, tak mám strach jí nechat dlouho hladovou,aby se pak nepřelokala a nebolelo jí bříško...........

zakarin
4. dub 2007

ahojky,já jsem kojila plně do ukončeného šestého měsíce. Ty první týdny jsem kojila co tři až čtyři hodiny,mimi si samo řekne. A kojila jsem i půl hodiny,po pár měsících už jen pět minut a je to spíš tí,že mimi už má větší sací sílo,tak toho jedním lokem víc nasaje,proto už to tak netrvá.
Teď má malý 14měsíců a ještě kojím odpoledne,před spaním,v noci a ráno. Když chce,ať pije 🙂

paula
4. dub 2007

holky, jak to vydrzite? me nekdy napada, ze uz s kojenim skoncim.. ☹ normalne je po 2 hodinach, ale dnes treba vetsinou po hodine... To pak nestihnu vubec nic udelat, nemuzu s ni jit ani na nakup, protoze za chvili zase rve hlady...
tak aspon vidim, ze kojeni po hodine neni zadna vyjimka.

sandra81
11. dub 2007

Cau holky, nase smudlinka pije treba hodinu, je ji ted 5 tydnu. Vnoci pije kratsi dobu, tak 20 minut z kazdyho prsa, ale pres den je to na dlouho. Ale rikam si ze sama si vezme kolik chce...Celkem ma asi tak 6 krmeni za den a noc. Posledni krmeni vecer ma tak v 8 a pak se vzbudi az treba ve 4 rano! Jinak pres den chce vetsinou kazde 3 hodiny od konce posl. krmeni. Rozhodne ji na krmeni nebudim, kdyz spi hlad nema,tak proc budit...

miskam
11. dub 2007

Ahojky všichni, tak mi kojíme z každýho prsu tak 5 minut, někdy ani to ne. Večer dávám naposledy v 8, pak mi to holčičká prospí někdy i do 6 do rána, což je super. Přes den se snažím dávat po třech hodinách, když ji v noci šidím 😉 Jinak jsou jí teď 3 měsíce, když jsme přišly z porodnice, tak to měla převrácený spaní, takže v noci řvala, tak to jsem jí dávala po 2 hodinách, ale hlad neměla. Myslím si, že když mimčo chce papat po 1 hodině a opravdu pláče hlady, že mu mlíčko nestačí, možná by to chtělo příkrm, alespoň na noc.

sandra81
12. dub 2007

Miskam,tak to je super jak ti mala pije. doufam ze az bude te nasi cacorce tolik tak prospi taky celou noc 🙂

paula
12. dub 2007

u nas se to ted nastesti taky ustalilo na trihodinovych ontervalech. .. asi predtim rostla 😵

miskam
12. dub 2007

Sandra:To určitě, ještě je maličká, má to ještě chudinka rozházený. Malá prospe tak 2 - 3 noci v týdnu, jinak se mi budí kolem té 3. až 4., ale už jsme si zvykly, ale chce to čas. 🙂

sebina
26. dub 2007

Ahoj,
poradí mi někdo? Mám šestitýdenního chlapečka. Při kojení mi často usíná. Přisátej vydrží klidně hodinu. Často si s prsem jen hraje. Kojím po 2 hodinách, ale někdy chce i dřív (i po hodině). Přibýváme podle doktorky
nadprůměrně. Kamárádce doktorka řekla, že má kojit po 3 hodinách, že jí dítě hodně tloustne. Mám taky začít nebo ho netrápit a dát mu kdy chce on?
V pěti týdnech měl 4,520Kg. 😲

honzi
26. dub 2007

Ahoj sebina, pokud jen kojíš, dávej mu, kdy si řekne, vypije jen tolik kolik potřebuje, tak mi to řekla Dr. a to měl Honzík v šesti týdnech 5,25Kg, (při narození 3,56Kg). Kolem šesti týdnů bývá růstový spurt a děti pijou častěji, když by byl překrmený, tak by blinkal. Pokud usíná, zkus ho lechtat pod brdičkou, to mi radili v porodnici. 🙂

bao
4. kvě 2007

Ahojky, nám jsou tři měsíce a kojíme přes den po 3 - 4 hodinách z každého prsu 10 minut, když byla madlenka malinká, taky často usínala, pomáhalo nám jemně protřít a zatahat ouško. Jinak prso mi nepustí, ani když usne, takže jí musím vždycky strčit malíček do koutku pusinky, aby mi neucvakla bradavku. S tím brekem během kojení se nám to stává asi posledních 10 dnů. Občas mě napadne, jestli má dost mlíka, ale toho je opravdu dost. Spíš to přičítám prdíkům. Na ty moc trpí.

lenchita
4. kvě 2007

To u nás je to poslední dobou takové zvláštní - v noci spí pěkně, uspáváme kolem půl osmé, budí se o půl druhé, okolo páté a pak okolo osmé, někdy i později. Dopoledne jí po třech hodinách, ale jak se přehoupne poledne, tak zintenzivní požadavky a jedeme po dvou, někdy i po hodině a půl až do večera! Jo a někdy večer při to posledním kojení po koupání pláče, málokdy teda, ale někdy jo, třeba dnes. Myslím, že už je hrozně unavená a nemá sílu tahat, přes den toho moc nenaspí ☹

bao
5. kvě 2007

Sebino, ještě jsem si vzpomněla, že když nám Madlenka při kojení usínala, otírali jsme jí namočenou žínkou čelo a spánky, jak nám poradili v nemocnici, to taky hodně pomáhalo, ale většinou stačilo protřít to ouško. Taky nám radili lechtat na chodidlech, ale na to jsem už neměla třetí ruku - kojíme na kojícím polštáři, a to bylo trochu z ruky - jedině, když byl manžel doma. 🙂

papaya
30. kvě 2007

No asi budu mít blbej dotaz,ale jak poznám,že dítě mi to prso jen necumlá,ale opravdu pije 😕 Např. dneska kojím už od půl 8mé s přestávkama na mírný spánek (10min) a přebalovaní. Mě se teda zdá,že pije, hýbe pusinou, ušima, za prso mi to tahá,ale co když takhle vypadá i cumlání 😕

nikeske
30. kvě 2007

to pap: to mas este male mimco, ono ma este maly "zaludocek", uvidis, casom spoznas, kedy sa uz len bavka, a kedy je syte ... A tiez uz bude zvedavejsie a bude mat aj ine "zaujmy" ako visiet na prsniku 😀
ja som do 2 mesiacov kojila aj 30-40 minut, ale tak co 1,5 hod az dve...teraz kojim kratsie,ale castejsie, lebo ma zizen...

karotky
30. kvě 2007

Ahojky!
Tak my,když jsme odcházeli z porodnice,tak jsem kojila každé 3h. po 20.min. z jednoho prsu.Teď se nám akorát prodloužili intervali mazi kojením v noci na 5h. a zase kojíme z obou najednou,protože by to z jednoho nestačilo. 😅
Takže po každé jinak. 😀

kyri
30. kvě 2007

hm, tak my kojíme někdy i po hodině a půl, a to už se nám to podařilo trochu natáhnout, jinak byla malá schopná si říkat co půl hodiny - a málo mlíka nemám a je hezky tučný (přibíráme rekordně u naší mudry není stejně starý tlustší mimi 😀 ) a to hlavní vysosne během 5-10 minut, pak už jen tak občas potáhne, ale pustit se nechce😀 takže někdy visí na prsu i půl hodiny, hlavně, když usíná.

ale v noci vydrží 6 hodin bez, tak je to dobrý🙂

hruska22
17. čer 2007

ahoj mala som dotaz ale ako vidím tak je to asi normálne ked moj mesačný synček pije len asi tak v priemere 10minut.len od včera ma trápi to že ked mu dám z jedného prsu po chvilke začne byt nervozny a nechce pit ani ked ho nechám odgrgnut a dám mu druhé prso.a dnes v noci vobec nechcel pit vtedy kedy mal a chcel spinkat.

papaya
18. čer 2007

Hruško, pokud Tobiášek přibírá,nedělala bych si s tím starosti. Holt ti to dobře teče a on dobře saje. Co já bych dala za 10 minut 😀 A myslím,že si si sám řekne,kdy přesně chce pít,je monžý,že prostě v noci neměl hlad 😉

hruska22
18. čer 2007

díky zatím přibýva dobre aj má dost počuraných pleniek,tak to je hadam ok.je to prve dieta tak mám strach aj z každej možno maličkosti 🙂 😉

papaya
19. čer 2007

Hruško to mi povídej 😀 Hugo v noci taky pije jen 10 minut a stačí mu to, začínám mít trochu podezření, že je to tím,že mám v noci úplně nalitý prsa,až to teče skoro samo. Což přes den bohužel nemám 😖 Ale kdo ví jak to je, hlavně že nějaké mlíko vůbec je a prcek roste 😵

danca81
4. črc 2007

Ahojky holky,ty intervaly kojení počítáte:
a) od začátku kojení k dalšímu začátku kojení
nebo
b) od skončení s kojením k dalšímu začátku kojení? 😎

nikka.vo
4. črc 2007

Já kojím od začátku 10 minut jen z jednoho prsu a další po 3 hodinách. Někdy i méně než 10 minut. 🙂

Je nám šest neděl... 😎

nikka.vo
4. črc 2007

Já to většinou beru za A) od začátku kojení do dalšího 😀 , ale tim, že kojim těch deset minut, tak je to v podstatě jedno, stejně nekojim přesně na minutu. 😉

papaya
4. črc 2007

Dančo mělo by se to počítat jako za A

danca81
4. črc 2007

Holky, děkuji za odpověď.

danca81
4. črc 2007

Nikka,
to že kojíš jen 10 minut, tzn. že asi kojíš jen z jednoho prsu, že? To že Ti v druhém zůstane mléko, tak řešíš jak? Odstříkáváš si ho a ukládáš do mrazáku, nebo při dalším kojení nabídneš mimču to druhé prso?
Jo a mimochodem, Tvůj "Domísek" je nádhernej.