Kojení. Jak zvýšit tvorbu mléka?

market3
27. lis 2009

Ahoj,
můžete mně prosím poradit, jestli neexistuje nějaká zvláštní strava, aby se mně tvořilo víc mléka?Ještě bych měla jeden dotaz, stalo se některé, že miminko celý den nemělo stolici? Mám 3 týdenního chlapečka a včera sem ho přebalovala asi 10krát, jelikož byl pořád pokakaný a dnes nic, jen byl dnes počuraný. Děkuju za rady

mikulka
27. lis 2009

Důležité je dost pít. Vodu a já pila meltu.
Také různorodou stravu a nejlepší je hodně kojit, čím víc, tím víc se ti bude tvořit mlíčka. 😉
jj, s tolu stolicí je to normální 😉

market3
autor
27. lis 2009

děkuju za radu.Myslíš,že inka je něco podobného jako melta?Kolik jsi dávala melty a kolik vody? 🙂

editah222
27. lis 2009

Na podporu tvorby mléka jsou i homeopatika - ricinus communis 5CH.

Jinak taky piju meltu nebo caro a kojící čaje.

rimmel
27. lis 2009

ak dostatocne cika tak sa nicoho neboj,mliecka ma dost..a toto sa stava ze nekaka ..neboj je to oK. horsie by bolo kebyze ma zelenu stolicu kt.trva tyzden,,,vtedy moze ist o nedostatok mliecka 🙂

joplin
27. lis 2009

Ahoj,
nebo si kup Caro - to je vlastně instantní melta a se stolicí si nedělej hlavu, miminko - plně kojené nemusí kakat i týden.....já piju čeje pro kojící, Gravimilk...ale ono je to asi jedno, prostě víc pít 🙂 a být v pohodě 🙂

market3
autor
27. lis 2009

a té melty si dáváš kolik?Dáváš si do ní i mléko?děkuju M.

joplin
27. lis 2009

tak normálně, jako kávy - 2 lžičky na šálek....a klidně i trochu mléka....

mikulka
27. lis 2009

Já kupuji meltu pytlíkovou. Mají ji všude, tesco atd. Caro mi nechutná ☹

Jo, ta homeo jsou výborná, ty jsem taky měla.
inku neznám. 😕

zedra1
27. lis 2009

ahoj-od začátku piju kojící čaje-ráno a večer si udělám konvičku(1,5l.)nejvíc mi chutná žlutej babylove-mají ho v DM. vodu bez bublin,řezený džus,ale dám si i kafčo tak 2 hrnky za den,bez toho nemůžu bejt 😎 a s tím kakánim si hlavu nedělej to je normální 🙂

fifa79
27. lis 2009

market3: já jsem pila CARO s mlékem a často přikládat k prsu.Laktace se ti teprve rozjíždí,neboj.Můžeš taky prsa stimulovat odsáváním, ale to bych zatím nedělala.Pokud ti malej nepláče je najedený a stačí mu to.Taky můžeš pít kojící čaje.Ale jak jsem psala mlíčko se teprve začíná tvořit,hlavně to nevzdávej a koj dál.Já jsem s tím taky zápasila a vyplatilo se,teď nedělám nic jiného 😀 😀

pet.honey
3. pro 2009

ahoj holky, mám taky jednu radu, deci bílého vína je taky na podporu tvorby mléčka

rimmel
3. pro 2009

najlepsia rada je prikladat a prikladat 😀 😀

kubaka
3. pro 2009

kojené děti nemusí kakat i týden, zbytky z MM jsou tak malé, že nespustí vyměšovací reflex. Nebo jsou pos... pořád.
Kojení je hlavně o psychice, které ovlivňují pak hormony - hlavně klid, spát, jíst a kojit, kdy miminko chce. Tak se bude tvořit tak akorát. Je to poptávka a nabídka: kolik a jak často pije, tolik se zase vyrobí. Ne víc a ne míň, ženské tělo je taková velmi efektivní továrna na mléko s žádným odpadem a se 100% uspokojením poptávky. 😅 První týdny se to ustaluje, mechanismus je v záběhu, až se továrna zajede, všechno pošlape jak na drátkách.

kutcher
3. pro 2009

Prominte, nemela jsem cas cist opovedi, tak to schrnu: melta, nestle caro, syrovatka, ml. vyrobky a pak v lekarnach prodavaji neco jako tu syrovatku, ale je tam napsano pro kojici na tvorbu mleka, z homeopatik: ricinus communis 5CH nebo agnus castus 5CH a samozrejme casto kojit

dorinek
3. pro 2009

Ahojky, nevíte někdo, jak dlouho vydrží ty homeopatika Ricinum comunnis ?? Našla jsem cenu kolem 70 korun, ale nikde nepíšou, kolik toho je?? Jsou to kuličky nebo prášek nebo co to je?? A kolik toho je v jednom balení??

betelgeuzz
4. pro 2009

Dorinka, jsou to kuličky, mně PA řekla, že je mám brát 3x denně 5 kuliček. 1 balení bylo asi na týden.

petka80
4. pro 2009

Mně na laktaci pomohlo sezamové semínko, prodávají ho např. v DM drogeriii nebo ve zdravé výživě. Dala jsem si tak 2x denně jednu polévkovou lžíci a fakt to pomohlo. Jinak všechno, co píšou holky 😉 🙂 A hlavně vydržet a kojit kojit kojit, v šestinedělí je to někdy boj, ale bude líp 🙂

katka82
4. pro 2009

Ahoj tak já brala taky homeopatika Ricinum comunnis a to 2x denně 5 kuliček a fakt to pomohlo jen ještě(málokdo to ví)půl hodiny přd a po se nesmí jíst a pít 😉-takže jsem jednu dávku brala v noci a druhou když jsme byli na procházce a ještě jsem pila čajík od Dr. Popova-Laktozin 🙂 a ten mohu vřele doporučit 😵 ve 4 měsících jsme totiž měli laktační krizi 😔 a bylo to strašný malej mi plakal u prázdných prsou a já byla celá zoufalá ☹i jsme museli dokrmovat UM ale nevzdali jsme to a laktace se zase v plném rozsahu rozjela 😵 takže holky stojí to zato nevzdávat se a bojovat o mlíčko 😉 🙂

katka82
4. pro 2009

Jo a ještě piju meltu 😉 klíďo i litr denně a taky to chce hodně jíst 😉 -jsem přibrala 2 kila,ale hlavně že mlíčko zůstalo 😉 😀

kutcher
4. pro 2009

Mne vic nez ten ricinus zabral agnus castus, doporucil mi ho hopeopatik.

kutcher
4. pro 2009

Pardon homeopat🙂

m.i.k.u.l.k.a.
4. pro 2009

ahojky.S tou stravou nevím,spíše dítko častěji přikládat k prsu,nebo pít čaj pro kojící matky.A stou stolicí je to v pořádku,nám se to taky stává,znamená to,že dítko vše spotřebuje a nemusí kadit i 3 dny.

jankanej
4. pro 2009

ahoj holky čtu vaší diskuzi, máme taky 3týdenní holčinu ale zas mám potíž že se mi často pouští prsu a nevím proč...evidentně to není nedostatkem mléka protože jí to teče všude a kucká se i někdy ale začně být nervozní asi po cca 5minutách a začně brečet a odtrhávat se...nevíte čím by to mohlo být? 😒 už jsem z toho docela neštastná protože bych chtěla kojit co nejdéle

ludva
4. pro 2009

jankanej, jukni na www.kojeni.net, tam najdeš všechno. Super stránky.
market3, kojené mimčo nemusí kakat i 2 týdny.
Všechno bude v poho uvidíš, hodně pít, pít, pít, přikládat, přikládat, přikládat, pořádně jíst a hlavně si věřit. Jak píšou holky, je to o psychice 😀 .

bereninka
5. pro 2009

janka:to vypadá, že jí to teče naopak moc, až se zalyká, asi jí to teče moc rychle!
Zkus změnit polohu. Lehni si na záda a mimčo si dej na sebe tak, aby bylo na bříško. Tím se zmírní tok mlíčka. Hned poznáš, jak se jí bude sát.

jankanej
5. pro 2009

bereninka asi máš pravduprotože má plnou pusinku mléka a kucká se a hodně hltá, ale zkooušela jsem takhle vleže kojit a vůbec mi to nešlo, zdá se mi to nepohodlné a tím že i mám velké prsa tak mi přijde že se spíš udusí než pohodlně nabaští 😅 😅 odstříkání mi taky nepomohlo, ale snad to po tom šestinedělí bude veselejší... 😎 fakt se někdy parádně napucne bez potíží ale někdy už jsem z toho vyčeropaná jak se odtrhává a pláče 😢

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hiki123
12. zář 2014

caro jsem taky pila, jak v těhu, tak při kojení a super

maruska_b
30. říj 2014

Presne tak, Caro pri kojeni urcite neuskodi! Naopak, je vhodne a zaroven s mlekem supr kombinace. Doporucuji 🙂

svoba
30. říj 2014

Hodně přikládat. Zde platí - poptávka rovná se nabídka. Pak hodně pít, zkusila bych homeopatii a kojící čaje:

https://www.modrykonik.cz/blog/svoba/article/homeopatie-k-porodu-sestinedeli-kojeni-vg2hf6/