Kojení jen po ránu. Jak dlouho mi to vydrží?

loc
16. únor 2015

Ahoj, mám 6-ti měsíčního chlapečka a s kojením byla bohužel od začátku potíž - ve zkratce: po narození nechtěl (neuměl?) sát a vypil strašně málo, skoro každou hodinu řval hlady, tak jsem ho po šestinedělí začala přikrmovat UM a když se cca ve 2,5 měsících "naučil" krásně sát, snažila jsem se o plné rozkojení, ale bohužel díky lahvičce prs odmítal, pokud to neteklo dostatečně rychle, a s cévkou to bylo peklo... takže se nezdařilo :(. Chtěla jsem aspoň do půl roku kojit částečně, tak jsem kojila a poté vždy odsávala a dávala mu lahvičkou MM a poté UM. Mléko mi ale i tak pozvolna ubývalo a malý stále méně a méně sál, takže cca od Vánoc jsem kojila více méně jen ráno (příp. v noci) a celý den odsávala - ke konci dostával cca 300 ml MM denně a zbytek UM. Bylo to ale strašně vyčerpávající, tak jsem si řekla, že od 6 měsíců přestanu s odsáváním a budu jen kojit, dokud o mléko nepřijdu úplně. Nejdřív to mléko strašně rychle (snad během 2 dnů) spadlo na 100 ml denně, tak jsem myslela, že je definitivní konec, ale tyhle dny (10. den po ukončení odsávání) mi přijde, že už to dál neklesá. Kojím jen ráno, přes den ho ani zkoušet nekojím, sice by si někdy i dal, ale není mléko...

Jak dlouho mi to myslíte vydrží? Máte některá zkušenosti s kojením většího dítka jen po ránu? Ono je docela pohodlné, když ráno nemusím hned vstávat z postele a běžet připravovat UM :D. Díky za Vaše odpovědi.

wenduliks
16. únor 2015

@loc Ja pres den nekojim uz 5.mesic a funguje to. 🙂 Kojim teda vecer, v noci a rano. Ale nemysli si,ze pres den mlicko nemas.Kdybys ho prilozila a on sal,tak si urcite neco "vytahne". Moje segra takhle v noci a po ranu kojila do 2let. Takze "vydrzet" ti to muze klidne jeste rok. 😉

loc
autor
16. únor 2015

Aha, tak to je super zpráva 🙂. Kéž bych to měla taky tak 🙂 Já vím, že mlíko mám i přes den, ale je ho tak málo, on si cucne, něco vypije, pak už to skoro neteče, tak už u toho zlobí a začne řvát... V tom případě přemýšlím, že si budu teď pár dní 1 denně po ranním kojení odsávat a třeba se mi to aspoň na 150 - 200 ml zvedne... Díky za odpověď ;)

vercik83
16. únor 2015

@loc jak tě tak čtu tak tě obdivuji, taky jsem měla zpočátku problémy, naštestí se vše srovnalo, ale řeknu ti, je někdy lepší krmit UM než se takhle stresovat nemyslíš? Hlavně, že doteď jsi dávala, když to nepůjde tak nepůjde ...

loc
autor
16. únor 2015

@vercik83 diky😃, no, to máš pravdu, stresování už stačilo... 😀já to už nechám na přírodě a uvidím, už se nestresuju, ale pokud by se to mléko ještě chvili udrželo, byla bych ráda. Aspoň do jara. Jednak kvůli imunitě a jednak je to pohodlnější nemuset po ránu hned vstávat. Ale když to nepůjde, nijak to hrotit nebudu, udělala jsem pro to maximum.

marecekavendulka
16. únor 2015

ale to je bezne,ze ma dite co hofinu hlad.skoda,velika skoda te lahvicky.pro priste budes vedet. lahev totiz vede ke snizeni laktace a postupnemu prdc.odstaveni

wenduliks
16. únor 2015

@loc kdyz byl syn nemocny,3dny jsem ho kojila i pres den a ten 3.den se mi zase zacalo mliko pres den tvorit. Takze myslim,ze trochu zvysit by to telo asi umelo. Otazka je o kolik...

janinek
16. únor 2015

@loc Ja do roka kojila tak 8 x denne, pak do roka a pul jednou rano a jednou vecer a pak dalsiho pul roku jen vecer, s tim, ze v noci jsem kojlla, kdyz se budila. nebo pri nemoci jsem treba kojila zase 8x denne, misto jednou vecer. Pak jsem prestala kojit uplne, z ejsme otehotnela a bylo to bolestive, jinak bych pdole me kojila jendou na noc dal.

Jestli na to mas nervy, urcite zkousej, treba prikaldje k obou prsum rano, nebo nabizej i pres den, cim vic saje, tim vic se mlika tvori.

vercik83
17. únor 2015

@marecekavendulka zase jak u koho, moji to bylo fuk, lahvicka-prso-kloboucek-nekloboucek

loc
autor
17. únor 2015

@marecekavendulka Já to tu nechtěla rozvádět, ptž můj dotaz byl o něčem jiném, tak jsem to napsala zjednodušeně, ale malý ze začátku sál v kuse třeba hodinu a půl a pak do hodiny řval hlady, navíc když jsem mu dávala bradavku na tvář nebo pusinku, skoro vůbec neotvíral a když už se přisál, začal po chvíli jen dudat a usínat, měla jsem i váhu a za 15 min, což je asi optimální doba kojení, on vytáhl max. 20 ml - zkrátka mu to sání ze začátku nešlo. Přikládala jsem ho, kdykoli chtěl, ale i tak byl v 6ti týdnech strašně hubený, že jsem musela začít dávat z lahve :(. Vím, že je to škoda, ale on by se jinak pořádně nenapapal :(. A příště už doufám bude mimčo sát hezky :D.

loc
autor
17. únor 2015

@janinek S tím kojením přes den to moc nevidím, pár dní zpátky jsem to zkoušela a malý sál tak 15 vteřin a pak se odtahoval, ptž mu to už neteklo asi dost rychle. Tak by mi stačilo udržet jen to ranní kojení ideálně do jara.

janinek
17. únor 2015

@loc v 6 m bys to jedno kojeni denne udrzet mohla. Melas doma nejakou laktacni poradkyni na pomoc nebo jsi jen zkousela sama? Ty zacatky jsou tezke hodne. Musi se mamka i mimco to naucit a je to narocne na cas, jestli ti muzu radit na priste, tak bych vyhodila vahu a vazila 1-2x tydne. 20ml na zaatku klidne staci, oni pijou ruzne, chce to pak nabizet, klidne 'porad', bud si vezmou, nebo ne. V 6m treba dcera chtela rano vzdy dvoje kojeni v rozmezi hodiny dvou, proste vstat, prebalit, nakojit, pohrat, prebalit, znovu nakojit.

loc
autor
17. únor 2015

@janinek LP jsem doma neměla, jen jsem se radila nejdřív porodnici a pak se sestřičkou výživovou poradkyní na pediatrii a obě radily to samé - pořád přikládat... Ale to je teď už jedno. Já jsem teď hlavně ráda, že mám potvrzeno od více maminek, že kojení 1x denně je možné nějakou dobu udržet.😄 No a příště už doufám budu mít s kojením větší štěstí a kdyby náhodou ne, aspoň už budu mít zkušenosti z minula😊

kvakuska
17. únor 2015

@loc malá má půl rpoku a od roku kojím ráno a večer ... je to takovej náš rituálek, obě si to užíváme, ale nijak se po mně nesápe, když třeba ráno spěcháme, tak kojo nedám a dostane rovnou snídani a pohoda ... ale každé dítě je jinak nastavené, takže záleží na tom, co bude vyhovovat tvému prckovi ... naše malá je divoženka, ale při kojení je jako miminko ... a zatím to tak nechám, dokud mám, tak dám ... rozhodně ale nedovolím, aby se z toho stala závislost 😠