Kojení jen z jednoho prsu. Máte zkušenost, radu?

burgrovai
19. únor 2020

Ahoj holky, mám doma 10 měsíční treperendu, která má ráda mámino mlíko. Obzvlášť tedy v noci. Přes den už si dává svačinky a obídek s večeří. Co ale teď řeším je, že v noci, kdy kojím cca 3-4krat, kojím v leže stále ze stejného prsa. Malá už od začátku toto prso preferovala a teď když ji dám přes den k tomu druhému, tak si párkrát podudá a tím končí. No a kde je poptávka, tam je výdej a kde poptávka není, tam se mi mléko přestává dělat. Vizuálně mám tedy teď jedno prso nateklé a druhé ne. Teď je mi to celkem jedno, ale bylo by mi líto, kdyby tento způsob kojení měl zapříčinit nějakou výraznou změnu ve velikosti prsou. Máte s tím prosím některá zkušenosti nebo radu? Děkuji moc 😘

zuzita15
19. únor 2020

@burgrovai ja taky kojim vicemene z jednoho prsa (18m) a ano, velikostne jsou trochu rozdilna, ale nastesti se mi nikdy nenalila, takze nemam na jedne strane balon a na druhe nic 😅 konzultovala jsem to na zacatku s LP a rikala, ze je celkem bezne, ze dite jedno prso preferuje. Mne se treba od zacatku v jednom tvorilo i mene mlika, takze proto asi preferovala to druhe. Jedine, kdy jsem mela v obou stejne, byl jeden rustovy spurt, kdy jsem kojila snad non stop a z obou prsou, jakmile spurt prestal, zase v jednom mliko ubylo a to jsem poctive prsa stridala. Pry se pak prsa vrati do normalu, tak doufam 🙃

blondynka400
19. únor 2020

@burgrovai u mne obě děti preferovaly hlavně jedno prso. Když bych to měla srovnat, tak z jednoho šlo za celou dobu kojení tak 80% a z druhého 20%. Dohromady jsem kojila víc než 4 roky a teď je rozdíl v prsou minimální, v podstatě nepoznatelný a rozdíly jsem měla i před kojením (tak jako většina žen). Já bych se tím nějak netrápila....

jupiter2013
19. únor 2020

Oba syny jsem odkojila z jednoho prsu. Viditelný rozdíl v prsou byl u plného kojení, a řekla bych, že dost velký. Když jsme najeli na příkrmy a jídlo, rozdíl se ztrácel. Prvního syna jsem kojila 3 roky,
druhého syna ještě kojím, jsou mu 2 roky. Nyní rozdíl žádný není, prsa jsou stejně velká 😃

eviicka
19. únor 2020

Také jsem cca v roce jeden prs "odstavila", druhý až v 2,5 letech. Nijak se to na vzhledu neprojevilo 🙂.

sternliebe
20. únor 2020

Dcera ma 5mesice a vlastne preferuje jen jednu stranu a jedno prso. Ale druhe druhe je obcas v leze propasuju. Nebo kdyz na me lezi. Starsi take preferovala jednu stranu a nebylo to poznat na velikosti prsou 🙂

burgrovai
autor
20. únor 2020

@zuzita15 @blondynka400 @jupiter2013 @eviicka @sternliebe holky moc děkuji za sdílení Vašich zkušeností. Jsem teď klidnější a huraaaaaa na kojení té malé hadimršky😜🥰

radkan91
20. únor 2020

@burgrovai Taky jsem ke konci kojila mnohem více z jednoho, během kojení byl rozdíl vidět dost, nedávno jsem kojit přestala a vše se srovnalo 🙂

amazonkajanik
20. únor 2020

@burgrovai bohužel jsem kojila jen 3měsíce,ale malý radši to levé. Dělalo se v něm i víc mléka. Po ukončení kojení se rozdíl velikosti srovnal,jako tomu bylo před těhu. Jinak švagrová z jednoho prsu odkojila 3 holky a všechny pomalu do dvou let věku . Jen ty dvě mladší se musely buď prostridat,nebo holt vzít to druhé, byly od sebe 16měsíců ...

palja
20. únor 2020

Dcera (20 měsíců) se už rok kojí z jednoho prsu, to druhé nechce, občas ho jen olízne. Mě to vůbec nevadí, ale jak píšete i vy, jedno prso mám menší než ho druhé.