Kojení každé 2 hodiny. Mám málo mléka nebo je slabé?

dejvitka
12. led 2020

Dobry den, mam cerstve 2 mesicniho chlapecka, ktereho plne kojim. Vzdy se kojil a vydrzel jak kdy, vetsinou 2,5 -3 hodiny. Posledni tyden se ale dozaduje kojeni za necele 2 hodiny, ve dne v noci. A to place hodne hlady uz. Nikdy mu netrvalo kojeni dlouho, spise hltal, ale dal si z obou a intenzivne pil. Ted se koji casto jen 5 minut a pak usne, nebo se odtahne a uz nechce. Po vecernim ulozeni spi treba 6 hodin, pote opet nastartuje svuj 2 hodinovy cyklus. Vyjimkou je jen kdyz jsme venku a spi
v kocarku. Já jeste vecer odsavam (kdyz je pauza v kojeni 6 hodin), vzdy odsaju 100-150 ml z obou prsou.
Nabizim obe prsa, kojim na pozadani. Mam se obavat, ze je mleka malo, nebo je slabe? Plenek pocura dost, moc je svetla, stolice dostatecna. Dekuji

zuzkasim
12. led 2020

Nemyslím si, že je v čemkoliv problém, má teď větší potřebu, pije častěji, trochu se mu změnil styl. Zhruba takto mi též pilo jedno dítě, kojilo se obvykle po 2h, myslím, že to ničemu nevadí. Akorát jsem nikdy neodsávala, když jsem věděla, že má delší spánek (též ho měl v noci), dáchla jsem si s ním, spát 6h v kuse je přece paráda🙂 Postupně se mu ten delší spánek natahoval až mi v půl roce spal v kuse celou noc. Za to jsem ho přes den klidně kojila co 2h🙂

misicka1988
12. led 2020

@dejvitka Je to v pořádku, slabé mléko neexistuje. Mléka bude také dostatek. Některá miminka to prostě tak mají, sání je uklidňuje, je ve Vaší blízkosti, atd.. Dcerku jsem kojila klidně po hodině, tak jak si sama říkala. V noci se budila také po hodinách, ale jelikož spinkala v posteli u mě, šlo to 😊

zuzita15
12. led 2020

@dejvitka muze to byt cokoliv - chybi mu kontakt, boli ho brisko nebo se mu proste jen chce 😉 muze mit i rustovy spurt, ackoliv ten spis byva kolem 3m. Do 6h neni potreba odsavat, ja kojila nekdy i po 7h v noci bez odsavani a mleko mam stale. Slabe mleko neexistuje. Vydrzte 😉

dejvitka
autor
12. led 2020

@zuzkasim
@misicka1988
@zuzita15
Mockrat dekuju holky, s briskem opravdu bojujem, ale celou dobu stejne, vnejsi zmenu nemel prave zadnou. A myslite, ze za tech 5 minut vubec neco vycucne ? K detske doktorce jdem az za 3 tydny, vahu doma nemam.

misicka1988
12. led 2020

@dejvitka Syn pil kolikrát i jen 2-3 minuty, a byl dostatečně nasycen ( i podle váhy). A dcerka mi pila cca těch 5 min, a taky úplně v pohodě.

dejvitka
autor
12. led 2020

@misicka1988 moc diky, to je prvne co neco takoveho "slysim" kazdy mluvi o kojeni cca 15 minut, takze se mi to nase zdalo nerealne uplne. Zase obzvlast v noci ho slysim jak polyka a je fakt, ze to neflaka a pije.

la_amanita
12. led 2020

To je úplně normální situace. Ve dvou měsících se malý kojil přes den po dvou až třech hodinách, v noci spal nějakých těch šest, max. osm hodin napoprvé, pak se budil přesně taky častěji. Jak dlouho mu trvalo se nakojit už si nepamatuji, ale byla to otázka max. deseti minut.

pipi_puncocha
12. led 2020

Mám to s těmi intervaly podobně jako ty, s tím rozdílem, že nic takového jako 6h spánku neznám. My jedeme po 2-3h celý den ve dne v noci bez rozdílu.😶

zuzkasim
12. led 2020

@dejvitka Sleduje tě někdo, jak rychle sníš oběd? Nech prcka, ať si pije, jak chce dlouho i jak chce často, každé miminko je opravdu jiné, jedno dítě jsem kojila vždy 20 minut, to bylo hrozné, další mi pil těch 5-7, to byla paráda, zase chtěl často. Opravdu se tím netrap, miminko si tohle umí řídit samo.

dejvitka
autor
12. led 2020

@zuzkasim co mam prcka, tak jim velmi velmi rychle 😀
Dekuju. Budu tedy pokracovat jako doted. Ja spis jen mela obavu, kdyz vidím, ze z 5 kamaradek co jsme rodily cca stejne kojime uz jen 2. Ja kojit opravdu chci, tak nechci neco zanedbat nebo zavinit.

dejvitka
autor
12. led 2020

@la_amanita
@pipi_puncocha
Diky moc holky, jsem klidnejsi.

misicka1988
12. led 2020

@dejvitka Jo, to bude v pohodě 😉 Já snad nikdy 15 min nekojila, vždy to byla rychlovka - tak jak si mimčo samo řeklo.

iris92
12. led 2020

Slabe mleko neexistuje, je to jen povera z dob nasich babicek a maminek. Kojit po 2 hodinach takto male miminko je naprosto normalni 👍

dejvitka
autor
12. led 2020

@iris92 ano, to rikas presne, moje mamka me tim prave vystrasila, kdyz rikala, ze me i brachu kojila jen v sestinedeli, ze mela slabe mleko a my jen hlad.

lennus
12. led 2020

@dejvitka Slabé mléko neexistuje, vše je ok, ani odsávat není nutné. Dcera taky rychle od mala pila, tak pět minut a co se odsaje, nemusí korespondovat s tím, co si vytáhne mrně. Zkus se nestresovat, koj na požádání a vše půjde hezky jako po másle. 😉

lennus
12. led 2020

@dejvitka Asi tak, dřív se při první krizi hned končilo, mamka mě kojila tři měsíce a prý pak že bylo málo mléka a já hlad, tak se přešlo na umělé či rovnou kravské. Při krizích doporučuju pár dní vydržet a ono to přejde

lennus
12. led 2020

@misicka1988 Já prvního syna kojila i 30-40 minut v noci, děs, ale on byl nedonošený. Dcera opak - od narození 5 minut a finito 😄

lennus
12. led 2020

@dejvitka Kojení je hodně v hlavě a pokud si nejsi jistá, doporučuju mít kontakt na dobrou laktační poradkyni, mně občas pomohla i v mailu. Kvalitní jsou od Mamila

arevb
12. led 2020

@dejvitka myslím, že je to normální. A 6 hodin v noci, to je nádhera. Já už od narození syna kojim i v noci co 2 hodiny, momentálně je mu 14 měsíců

lennus
12. led 2020

@dejvitka Syna jsem kojila přes den i co hodinu, dcera už nikdy tak často nechtěla. Každé dítě je jiné 😉

dejvitka
autor
12. led 2020

@arevb 14 mesicu kojit co 2 hodiny ? Tak to by me vezli 😀 Staci mi tato kratka chvile. Nez zaberu, tak kojim zas.

olga_
12. led 2020

@dejvitka Máš úplně normální miminko. Koj opravdu na požádání, neřeš délku kojení, intervaly apod. Buď v klidu. ❤

iris92
12. led 2020

@dejvitka ano, ja taky vyrostla na sunaru 😁 ono to tak ani nemusi zustat, treba se zase vrati k tem 3 hodinam, muze mit totiz rustovy spurt. Jeste to mam v zive pameti a dulezite je fakt vytrvat, nevzdat to a vytrvale nabizet i kdyz budete mit pocit ze v tech prsou uz nic neni. Spurt trva par dni, kdyz budete nabizet dle miminka, tak se laktace "prenastavi" na mnozstvi, ktere potrebuje a zase to bude v pohode 😉 drzim palce, je to narocne na psychiku ale stoji za to vytrvat 🙏

dejvitka
autor
12. led 2020

@iris92 dekuju za povzbuzeni, budu se snazit dal 🙂 Hodne usili me stalo kojeni rozjet, z porodnice sel prcek plne na UM (sel cisarem a mleko nebylo vubec), ale do tydne jsme kojeni s LP zvladli i kdyz to byl ocistec a kolobeh odsavani a prikladani na prazdno, nevzdala jsem to a od te doby spokojene kojim, jen ted problem.

me_druhe_ja
12. led 2020

@dejvitka taky mám dvouměsíčního a přes noc vydrží teď 4-6h ale přes den jedem taky sem tam dvouhodinovky. Někdy i hodina a půl. Když byl spurt i po hodině. A taky fakt intenzivně pije kolem 5-7min, pak už si spíš pocucavá prso, ale nechavam ho. Jen v noci to zkouším utnout dřív. 😀 čůrá i kaká dobře, přibírá akorát, takže si vytáhne asi dostatek mlíka. 🙂
A odsávačky nejsou ukazatel kolik máš mlíka. 🙂 Já taky občas odsávám před spaním (kojim kolem 20:30 a pak mezi 2-3h, odsávám kolem 23h), dělám si zásoby v mrazáku, a odsaju malo: většinou dohromady tak 100-130ml. Výjimečně víc.

astyna88
13. led 2020

Treba ma.jen zizen,tak si hltne a dobry. 6h je luxus pres noc,ja kojila co 2-3h ve dne v noci. Az do roku mladete,prikrmy moc nechtel,ale pribiral nad normu,tak jsem to neresila. Hodne stesti dal. Delas to dobre.

arevb
13. led 2020

@dejvitka jj, už 14 měsíců jsem nespala. A teď ho trápí navíc zuby, takže dnes v noci jsem k němu vstávala co 40 minut. Ale beru to jako přechodné období, za 5 let to bude snad lepší

ajkada
13. led 2020

Já mám doma už skoro pětiměsíční a kojim od narozeni po dvou hodinách ve dne v noci, v noci už teď posledních pár týdnů vydrží i 4 hodiny. Je šikovná a spokojena, jen chce prostě mlíko po dvou hodinách, jak kdyby měla stopky 🙂 Co popisujes ve dvou měsících miminka mi připadá jako úplná nádhera. 6 hodin v kuse jsem se od porodu nevyspala 😀

zuzita15
13. led 2020

@dejvitka ony pak deti vymysli zase neco jineho 😉 mala mi taky do 6m spala v noci 6-7h, pak jak kdyz utne a co 1.5h, pomalu to natahla na 3h ve dne i v noci a nekdy jedem i po 2h. Momentalne treba odmita syrove ovoce, asi rostou zuby, tak ma zvlastni chute, kojit se chce neustale a neudelas s tim proste vubec nic 😖😂 dezim palce!

dejvitka
autor
13. led 2020

@ajkada jo to si presne rikam, kde ten nas mladej hlida ty hodiny tak presne 😀 ! Jinak ani ja to nemam 6 hodin spanku. On takto spi po prvnim ulozeni, to usina uz od porodnice presne v 19 hodin. Takze to ja spat nejdu. Teprv dohanim prani, zehleni, uklid a manzela ;)