Kojení každé 2 hodiny. Mám málo mléka nebo je slabé?

dejvitka
12. led 2020

Dobry den, mam cerstve 2 mesicniho chlapecka, ktereho plne kojim. Vzdy se kojil a vydrzel jak kdy, vetsinou 2,5 -3 hodiny. Posledni tyden se ale dozaduje kojeni za necele 2 hodiny, ve dne v noci. A to place hodne hlady uz. Nikdy mu netrvalo kojeni dlouho, spise hltal, ale dal si z obou a intenzivne pil. Ted se koji casto jen 5 minut a pak usne, nebo se odtahne a uz nechce. Po vecernim ulozeni spi treba 6 hodin, pote opet nastartuje svuj 2 hodinovy cyklus. Vyjimkou je jen kdyz jsme venku a spi
v kocarku. Já jeste vecer odsavam (kdyz je pauza v kojeni 6 hodin), vzdy odsaju 100-150 ml z obou prsou.
Nabizim obe prsa, kojim na pozadani. Mam se obavat, ze je mleka malo, nebo je slabe? Plenek pocura dost, moc je svetla, stolice dostatecna. Dekuji

jita_123
23. led 2020

@dejvitka
Díky díky díky 🙏🙏🙏 řeším úplně stejný problém jako přes kopírak, stejně jako vy. Syn 2 měsíce, pije každé 2 hodiny, najedeny je za 5 minut a už se odtahuje. Už jsem si říkala, že mám asi málo mléka, když ji tak často a tak krátce a tady čtu, že to je úplně normální. Bože, jak se mi ulevilo. Už jsem viděla strašáky jako laktační krize apod. No je pravda, že máme na 2 měsících a týdnu přes 5 kilo 🙈🙈🙈 a porodní váha byla 3110g. Asi prostě malý rád baští no. MUDr. Neříkala, že by byl obézní, naopak nás chválí jak krásně přibírá, že je jen kojeny. Tak mohu zase v klidu spát. Kojíme přes den po 2 hodinach, někdy vydrží 3. V noci první spaní po koupání 3-5 hodin a pak buzení po 2 hodinách ale i hodině a půl. Jo jediné co mě vážně trápí je, že přes den moc nespí. Dneska třeba jen 2 hodinky. A to vstáváme v 8 a chodí spát také okol 8 večer. Máte to některá taky tak? Moje mamka mě dneska teda vůbec nepotěšila, když mi řekla, že on bude asi holt nespavé dítě. Ale tohle dělá až poslední týden, do teď spal třeba 1-2 hodinky dopoledne a tak 3-4 hodinky odpoledne. Může to s něčím souviset. Myslela jsem právě, že to je z hladu, ale když čtu vaše komentáře, tak vidím, že tím to nebude.
Děkuji

zuzita15
24. led 2020

@jita_123 mne dcerka ve 2m prestala pres den spat uplne, zdrimla si jen chvilku u kojeni, ale jakmile se pustila, byla vzhuru, bylo to na palici. Trvalo to asi 1-2 mesice, pak se naucila spat v kocare a spala 3h v kuse (takze jsem se nabehala 😂), a pak kazde 2h po 30min doma.

jitulka87
24. led 2020

Mam 6m synka a take kojim po 2h. Vzdy takto chtel, pokud nebyl v kocarku. Ted uz mame i prikrmy a stale i tak se koji po 2h. Vecer se nacpava co hodinu a spinka od pul 11 az do rana. 😉 neodsavam.