Kojení, když je máma nemocná. Máte zkušenost?

marti7
16. pro 2008

Chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s kojením, když jste nemocné. Prý se mají mat. mlékem předávat protilátky, chytne pak dítě od mámy tu nemoc taky nebo ne? 😕

jjaanca
16. pro 2008

Já bych se zeptala doktora jak s kojením, a rýmu a kašel vůbec neřeším (kojím).

blau
16. pro 2008

Nechyti, ja som pouzivala rusku na usta ,vzdy. Ked ma len hrdlo bolelo. Ak mas velmi vysoku teplotu tak mlieko odstriekaj a vylej. Su aj antibiotika pri ktorych mozes kojit. Aj pri teplote mozes kojit myslim do 38`C. Vela zdravicka 😉

radka.m.
16. pro 2008

marti-kojit se dnes může i při běžných atb,samozřejmě musí být doktor informován o tom,že matka kojí,aby zvolil ty nejšetrnější.ta nemoc se většinou nechytne,právě proto,že předáváš prckovi ty protilátky,cpeš do něj něco jako imunioglobulíny-látky posilující imunitu.

mkr
16. pro 2008

byla jsem asi 3 x na antibiotikách co kojím a malá to ani jednou nechytla, roušku jsem nenosila, jinak jsem se dr. ptala proč se nesmí kojit při teplotě nad 38 prý kvůli matce aby se nevyčerpávala, ale mně přijde víc vyčerpávající odstříkávání

lukin
17. pro 2008

Já byla nemocná asi 4x a normálně jsem kojila a nedělala ani žádné opatření (rouška či ně co jiného) a Nati to nechytla ani jednou.

marti7
autor
17. pro 2008

Moc děkuji za Vaše odpovědi 😉 snad to bude OK, mám jenom nějakou chřipajznu 😝

gedgitka.a
17. pro 2008

ahojky mě za těch necelých 5 měsíců škrábalo v krku a měla jsem rýmu 2x a malej byl ok 😉

scharfinka
18. pro 2008

Muj broucek ma pet mesicu a ja se od porodu furt nemuzu dat do kopy, kazdy mesic je to neco-tri prudke zanety ledvin, dvoje chripky a nekolik poradnych nachlazeni...ani jednou to Patrik nechytil a vsecko jsme to ukojili i s horeckama a praskama....

dzej
18. pro 2008

my taky v pohodě. Dr. mi říkala, že naopak čím víc kojím, tím víc jí dávám protilátek. Dokonce ani salmonelu bys neměla přenést kojením.

krista
14. srp 2009

alleycats • 1d • 12. srpen 2009 v 16:19
Ahoj, chci se zeptat, zda můžu kojit během nemoci.Tedy nevím zda mám chřipku, k lékaři jdu až zítra, ale mám zvýšenou teplotu, 37,5 a pro jistotu jsem si vzala paralen.Zatím jsem kojení vynechala a dala z flašy zamražené mléko.Tak nevím, zda mám počkat až co doktorka či normálně kojit, prý to miminu neublíží ,právě naopak, že dostane protilátky.No ale já nevim....to by ještě scházelo abych malou něčím nakazila,že?? ☹ děkuji za odpověď

hannah80 • 42tt • 12. srpen 2009 v 16:36
ahoj, normalně můžeš kojit i když jsi nemocná, ani paralen nevadí. Naopak, dítě dostane v m.mléce protilátky, což je pro něj dobré! Takže v klidu koj 🙂

shaula • 2d • 12. srpen 2009 v 16:40
Hannah má pravdu, v klidu koj, pro dítě je to dobré. Nakazit ji můžeš mnohem spíše kapénkovou infekcí než kojením 😉

mavanka • 1d • 12. srpen 2009 v 16:40
souhlas s hanah, dítěti tvoje drobná viroza jenom prospěje, protože Tvoje tělo s ní bojuje a protilátky "pošle" i mimču přes mlíčko a to se tím stává odolnější - chytře vymyšleno, že? 😀

mavanka • 1d • 12. srpen 2009 v 16:42
já byla nachlazená už dvakrát a Kačka necchytla nic... ťuk ťuk

samik2008 • 2d • 12. srpen 2009 v 17:03
souhlasím s holkama že klidně kojit můžeš,akorát myslím že když je teplota 39 tak to už teda nee

shaula • 2d • 12. srpen 2009 v 17:25
Samik - a proč ne?

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 v 17:26
39 horečky a kojení né?
Tak to jsem z toho jelen,když jsem měla střevní virozu a horečky ještě větší,tak mi dětská řekla,že at kojim,že je to naopak pro malou dobrý 😒

shaula • 2d • 12. srpen 2009 v 17:27
Dvojka - přesně to si myslím, proto mě zajímá, proč Samik píše, že ne... Pokud nebude brát nějaké léky, které se při kojení nesmí, tak v tom nevidím problém... 😉

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 v 17:30
já tenkrát brala endiaron,no a na létáku jsem četla že se při kojení nesmí,jenže smecta na mě byla krátká,tak jsem ten endiaron brala hned po kojení.No a Kika je tu pořád 😀

samik2008 • 2d • 12. srpen 2009 v 17:48
holky já nevím,ale pamatuju si že moje sestra kojila a chytla taky nějakou virozu a dr.jí řekla že pokud teplota vystoupí na 39 že už by se nemělo,tak nevím,psala sem jen to co sem slyšela

peroli • 2d • 12. srpen 2009 v 17:51
já byla takhle nemocná před časem a kojit se prý může tak do 38,5 a když teplota stoupne víc tak se musí mlíčko odstříkat a převařit... aspoň takhle mi to řekli 2 doktoři 😉

romankav • 1d • 12. srpen 2009 v 18:23
Ahoj holky, kojit můžete i s horečkou a paralenem. Při kojení se bere paralen 3x denně, téměř se mlékem nevylučuje. V případě virózy můžete kojit i přo horečce, v mléku obsažené protilátky brání či zmírňují případnou přenesenou infekci z matky na dítě. Kojit můžete i při vysoké horečce, nad 38,5, když máte zánět prsa, tak ty teploty jsou dost často taky tak vysoký a mléku ani dítěti to nijak nevadí.

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 v 19:00
a je to..Zase každý dotor říká něco jinýho to aby se v tom čert vyznal

samik2008 • 2d • 12. srpen 2009 v 19:31
no právě..

romankav • 1d • 12. srpen 2009 ve 20:43
dvojka a samik: jestli vám doktor říká něco jiného, ať vám vysvětlí, proč to např. u zánětu prsa nevadí a u virózy ano. Spíš bych se radila s lékařem v porodnici nebo s nějakým, který má s kojením a kojenci zkušenosti (než např. praktický lékař pro dospělé).

kinsen • 1d • 12. srpen 2009 ve 21:28
Kojení v nemoci se doporučuje, protože tím prckovi předáváš obranné látky 😉

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 ve 21:34
romankav-hm.To mě nenapadlo tenkrát volat na kojence do nemocnice,byla jsem ráda že žiju 😀 .Doktor musel k nám,páč jsem byla mrtvá 😒
No a co se mohlo stát tak hroznýho?????Když jsem jí kojila se střevní virozou? 😕

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 ve 21:38
nebo střevní chřipkou?

shaula • 2d • 12. srpen 2009 ve 22:09
Dvojka - podle mě vůbec nic 😉

dvojka • 2d • 12. srpen 2009 ve 22:28
jasan,jsem hypochondr 😀

soanpe • 1d • 12. srpen 2009 ve 22:29
odle mě to funguje jako autovakcina
když jsem měla stafylokokovou infekci (chytla jsem to v nemocnici po operaci 😅 ale prej každá nemocnie má nějakýho bacila,který je nezahubitelný) tak mi udělali stěr přímo z boláku na kůži a z toho stěru vykultivovali autovakcínu. takže podle mě -nekojné- to funguje i s protilátkami u MM

deathy • 1d • Včera ve 14:11
Já měla angínu, teplotu 38,5 a antibiotika, a normálně sem kojit mohla. Dítě nemocný nebylo. Dokonce sem i 3. den co sem marodila měla dohodnutý píchání naušnic a dr. se neohradila, že prý jen abych to já zvládla..

romankav • 1d • Včera v 17:10
dvojka: kdyby sis přečetla můj příspěvek výš, píšu, že kojit s horečkou se dá a je to přínosný pro dítě.

dvojka • 2d • Včera v 17:21
mlčim 🤐

romankav • 1d • Včera ve 20:02
😀

pebi • 2d • Dnes v 08:40
ahoj, zrovna mám angínu taky, kojím, mimčo je v pořádku, mudr mi taky říkala, že při teplotě nad 39°C mám dát odstříkané... neptala jsem se proč, protože mě tak bolelo v krku, že jsem nemohla mluvit 😕
naštěstí jsem tak vysokou teplotu neměla

kubaka • 2d • Dnes v 09:15
spíš ze srandy - že by mléko s horečkou nad 39,5 bylo přehřáté? 😀 Nebo že je matka v takovém deliriu, že by ho neunesla?. Nebo že by šlo o dehydrataci matky? Fakt nevím, to pak nějaký doktor něco řekne, ale když neřekne proč to říká, tak pak jsou z toho zbytečné spekulace - ale určitě kojit s běžnými nemocemi, jak psaly shodně holky. dítě se imunizuje a chrání přávě před chorobou matky. 🙂
Taky jsem chytila nějakou breberu v porodnici, průjmy, antibiotika, jíst jsem nemohla, po císařské řezu - fakt žůžo, ale kojila jsem normoš. Po deseti dnech to přešlo.

angel99
12. dub 2010

ahoj, dneska mi zacala nejaka viroza, od rana mi je divne a ted mam i horecku.Tady jsem se docetla ze kojit muzu, ale chci se zeptat , jestli muze malej spat se mnou, spime tak normalne, v postylce byt nechce uz od narozeni.tak jestli to ode me nemuze takhle chytit.

aannggiie
12. dub 2010

ahoj měla jsem rýmu, bolelo mě v krku.Plně kojim a malej nic nechytl.Večer ho dávám spinkat do postýlky,ale od 3-4 hod spíme spolu v posteli.Akorát jsem mu nedávala pusinky

aannggiie
12. dub 2010

A klidně si vem paralen at se co nejdřív uzdravíš.Kapala jsem si i do nosu na noc nasivin přes den vincentku a cucala tamtum verde

angel99
12. dub 2010

aannggiie- diky paralen uz sem si vzala a ted lezim.Uvidime vecer,snad se to moc nezhorsi

evinka001
12. dub 2010

čtu tady o odstříkávání m. mléka, tak přidám svou zkušenost. pokud matka vyloženě nepadá a zvládne kojit, tak kojit a neodstříkávat a nepřevařovat. kojením chrání mimčo, protože mu předává obranné látky, převařením se tyhle látky ničí.při teplotě se může normálně užívat paralen.

tygrous
14. dub 2010

Tak mně zas moje Dr. řekla, ať si před kojením vezmu Paralen, abych teplotu srazila, aby to mlíko nebylo horké😉 Ja měla největší problém vytáhnout toho našeho cvalíka z postýlky, když jsem měla horečku...

vejuska25
12. bře 2015

Dobrý den maminky chtěla jsem se zeptat mám doma 3 tydenní miminko mužů normalně kojit? děkuji z odpovedi

evulina77
12. bře 2015

pokud matka nebere léky, které kojení přímo vylučují, je dobré kojit i při nemoci. V mlíčku se tvoří protilátky a dítko tak proti nemoci ochrání. Jo místo paralenu raději brufeny (nebo léky podobného typu). Paralen je pěkný svinsto...

olusenka
12. bře 2015

...a mě zas dr. říkali, že jedině Paralen, při kojení Brufen nikdy...

evulina77
12. bře 2015

mě doktor říkal že můžu vzít ibalgin nebo paralen, vždy po kojení a nejvýše 4 za den
Ale já prostě nemám paralen ráda, je to pěkný svinstvo a tak ho bojkotuju 😀

comadreja
30. bře 2016

A detem vzdy od vas pri nemoci chutnalo a mlicko se tvorilo normalne?

lajla
30. bře 2016

V pohodě jsem kojila v jakékoliv situaci, jen při nemoci jsem ztrácela mliko...tak se pak zase rozkojovala

olga_
30. bře 2016

Kojila jsem při nemoci vždy, je to pro dítě prospěšné kvůli protilátkám (a samozřejmě je třeba lékaři nahlásit, že se kojí, aby nasadil případně léky, které kojení nevylučují). Neměla jsem ani problém s tvorbou mléka a u mimča žádný rozdíl. Kojila jsem i při akutním zánětu ledvin - tehdy ještě plně kojeného 6měsíčního syna. A to jsem zírala, co to naše žeské tělo dokáže.

comadreja
30. bře 2016

Aha..takze u kazde to je asi jine..jak jnak 😊

nnnadja
30. bře 2016

Kojila jsem 2,5 roku a nemocná byla docela často a někdy teda dost - kojila jsem pořád. Medikaci jsem měla přizpůsobenou pro kojení

katrin04
5. dub 2016

Nemocná jsem byla hned od prvního týdne doma, vše na doporučení lékařky - užívala jsem Bioparox (když už trpím na angínu, tak to stojí za to) na bolest v krku (na noc OlynHexo, aby ho do rána stihlo tělo zpracovat a nebyl v mléku) a na horečku a celkovou zchvácenost střídavě paralen a ibalgin po 3 hodinách, vždy těsně před kojením (nestihne se to vstřebat ihned a uplyne co nejdelší doba do dalšího kojení, stihne se toho co nejvíce zpracovat/vyloučit). Kojím plně, nemocná jsem byla 3× krátce po sobě, vždy jsem brala poloviční dávky (půlka paralenu, ibalgin 200), pokud jsem vyloženě neumírala. Potkaly mě dva problémy - malé se hůře pilo horké mléko, ale žízeň je holt žízeň; a při horečce, jak se prsa zahřála více, tvrdla a bolela jako při zánětu. Podle mě je důležité zvážit pro a proti. Jestli se trápit a nebrat nic, nebo se cítit lépe a třeba se rychleji uzdravit a tělu ulevit. Brala jsem celý paralen při 38,5 pak teplota klesla a na noc jsem si opět po zvednutí nad 38 brala jen půlku. Hlavně být v klidu a neztrácet víru v sebe sama a při nemoci se šetřit. Ono se toho do mléka dostane stopové množství. Malá ode mě chytla jen rýmu, nic závažnějšího, kojila jsem stále, při nemoci častěji, ona ta psychika dělá hodně a kojení uklidňuje oba dva. Zdar a sílu 🙂

snezenka123
30. dub 2016

Ja jsem taky kojila. Zanet v kosti u zubu,prodelana resekce,atb. Angina,atb. Operace akutni slepaku. Potom strevni chripky s horeckama. Kojila jsem,mala nic nechytla.

comadreja
30. dub 2016

Ja teda citila mensi mnozstvi mleka, ale bylo to asi 14 dni po porodu tak mozna proto, byla jsem vycerpana jeste, a horecka trvala jeden den, a tak dalsi dva trvalo nez se mnozstvi srovnalo.

katchenka778
20. kvě 2016

@marti7 Marti, koj, co to půjde, miminko je díky kojení chráněné - tvé tělo mu vyrobí ochranné protilátky na míru. Není pravda, že při vysoké teplotě se nějak pokazí. Já kojila i při 39,4 - a tříměsíční mrňous měl 3 dny rýmečku, zatímco já 3 týdny příšerný zánět průdušek

katchenka778
20. kvě 2016

@angel99 spíme stále spolu (malý má 6 měsíců),i když jsem nemocná. Při zánětu průdušek jsem si brala na noc roušku. Neumím si představit v noci vstávat a někam pro mimi chodit ani normálně, natož když jsem nemocná. Přisaje se a spíme dál. Není nad dobrý spánek!😆