Kojení. Máte konktakt na LP, která vám pomohla? Jak to fuguje?

martinatd
8. kvě 2021

Ahojte, máte prosím někdo kontakt na laktační poradkyni co vám pomohla? Nevím jak to funguje ale je možné ji zavolat a poradit si pp telefonu? Maly 8tt se začal odpoledne a na večer při kojení kroutit, vztekat, pouští se prsa a zároveň hned hleda . Dočetla jsem se tu spoustu věcí , zkoušela jsem jiné polohy nahrati a masírovat prso, nic nepomohlo. V noci a ráno ale problém není. Řekla jsem si že zkusím na večer odsat výjimečně ale vůbec to neslo vždycky jen 2 minuty a pak už nic neteklo. Přece ale mléko z ničeho nic tak nevymizi nebo ? Když zkouším rukou vymazat vždycky pár kapek vytece, tak mléko musím přece mit🙏😔🤦‍♀️jsem z toho nešťastná, myslela jsem že mléko se tvoří porad, nebo to funguje jako ze mam určitě množství co maly vypije a pak zase trvá než se utvoří další? 🙈pokaždé se docitam něco jiného 😔 děkuji za pomoc

levandule_k
8. kvě 2021

Kontakt nemám, hlavně zachovej klid, protože stres ti nepřidá, i když je to miliónová rada. Ano laktační poradí i po telefonu. Nepila jsi třeba mátový čaj? (Ten zastavuje laktaci.)

Najez se ať máš energii z čeho brát.

Zalez si zatím s mimčem do postele kůže na kůži.

Co vím, tak mléko se tvoří v závislosti na poptávce, čím víc kojíš, tím víc máš. Může nastat výkyv. Držím palce.

janule1940
8. kvě 2021

@martinatd kouknete na stránky mamilla.sk,jsou tam seznamy laktacnich poradkyn i pro ČR.určitě nějak poradi.a k tomu odsavani-kojim už druhé dite (první dite do 3 let,nyni má druhé dite 18mes),obe deti nadstandardne pribiraly,takze mleka měly až moc.kdyz jsem ale chtěla odsat odsacackou(měla jsem profi od medely),odsala jsem max.15ml.ze neodsajete neznamená,ze nemate mléko.

makkyv
8. kvě 2021

@martinatd Nejsem žádný odborník, ale zkušenost jsem měla hoodně podobnou a do teď krásně plně kojím. 😊
Laktační poradce, alespoň v našem v případě vždy říká, že je lepší osobní kontakt, aby viděla jak kojíš a podívala se na prsa. Pak řekne co si myslí, atd. Malá se mi pak taky odpojovala a ječela, ale mléko tam bylo furt, jen prostě už nechtěla nebo to prý mohlo hodně téct a nebo naopak málo a tak se musela snažit a to nechtěla. Do teď mi to párkrát udělá, což patří k růstovému spurtu. Malá nádherně přibývá na váze a taky jsem plašila.. odsávačkou nebo rukou? Pf, mě vykáply tak 2 kapky😁 vůbec to nešlo, pak najednou přestala tolik přibývat a furt plakala, tak jsme zkusili dokrm a to nechtěla, proto u mě byla LP a ta mi řekla, ze to je k tomu spurtu. Ať si nahřívám prsa a masíruji. Já každý den byla tak 3x Kojící čaj od weledy (krásně tvoří mléko) a večer si dala teplou sprchu a hele malá má půl rok, kojím a mléka mám až až, nemusíš mít ani mokré prsní vložky, to já třeba měla jen chvíli po porodu. Krásně přibývá, pije a chutná jí. Takže bych byla úplně v klidu, ale pro tvůj klid klidně zavolat a domluvit si poradu. Já bych se zatím vůbec nestresovala, jedla jak mám, nahřívala, pila čajíky a na pohodu. Hlavně čím víc bude na prsu, tím víc se tvoří mléko. Tak to bylo hlavně v našem případě. 😊

nattt
8. kvě 2021

Mne se mala krouti u prsa, kdyz ji boli brisko, resp kdyz ma prdy a zrovna ji prepadne nutkani tlacit... Kontakt na poradkyni nemam, ale drzim palce ;)

marti89
8. kvě 2021

@martinatd To budou prdíky, při kojení jim pracují více střeva. 🙂 Bacha na kojící čaj Hipp, umí nadýmat. Zkus častěji přikládat, spát společně, masáže..

martinatd
autor
9. kvě 2021

@makkyv děkuji. Jen se ještě zeptám, jak je to s prisatim. V porodnici mi všechny ukazovaly vzit a zmáčknout prstama kolem dvorce a dát do pusinky jenže teď jsem se na internetu dočetla že kolem dvorce by se prso chytat nemělo, ale že se má vzit celé prso miminku nabídnout a čekat až se prisaje. Nevim co je na tom pravdy, každopádně tím že držím dvorec maly se tak naučil a už mi neotevre tolik pusinku aby se sám prisal tak aby měl co nejvíc prsa v puse. Navíc často dudla a když má prdiky chce prso protože ho to uklidňuje ale samozřejmě u toho prso často tahá takže i když se snazim nakonec si stejne to prso vcucne sám bez pomoci. Bradavky ted boli ale myslím si , že je to spíše proto , že tahá. Někde jsem četla, že nesprávná technika kojeni může způsobit bojkot, takže mám teď obavy. Děkuji

modra_zizala
9. kvě 2021

Za me jsou TOP poradkyne z Prirozeneho kojeni, taky jsem prosla kurzem, ale nevenuju se tomu 🙂 Tohle krouceni a odtrhavani velmi casto znaci potrebu vylucovat - zkus ho rozbalit z plenky a dat do klubicka nad umyvadlo. Pouzivate dudlik nebo lahev? To muze byt problem. Doporucuju zkusit savci polohu (je dobra na spravne prisati i bolava prsa), byt spolu kuze na kuzi co nejvic, idealne porad 🙂 Ze z prsa nic mimo kojeni netece je v poradku, ustaluje se laktace. Ta se spousti diky hormonum, ktere reaguji na prisati miminka. Mleko se nejvic tvori online prave reakci na prisate miminko. Ze dne na den o mlicko urcite neprijdes, neboj 🙂 Cim vic se miminko koji, tim vice ma mlicka.

makkyv
9. kvě 2021

@martinatd My jsme bojkot tedy nezažili, to by vypadalo úplně u tebe jinak, takže bych se tím nestresovala. Já též vzala ten dvorec jak píšeš hned na začátku, nečti internet je to peklo😁 já četla a vždy se docetla hovadiny a byla vystresovaná.. já měla prsa do krve, takže vím o čem mluvíš, pomohl mi na to purelan. To bude ještě horší, až budou zoubky, malá má zuby a kouše, takže jsem jako na začátku.😁 Vůbec se neboj, vše je určitě naprosto v pořádku 🙂

martinatd
autor
9. kvě 2021

@modra_zizala nepoužíváme nic ani dudlíky ani kloboučky, musím zaklepat ale dnes se docela daří, tak snad 🙏🙏 ty prdiky ho občas trápí ale u nich se chová jinak. Savci polohu zkousime ale chce to ještě trochu praxe 🙈😊moc děkuji

martinatd
autor
9. kvě 2021

@makkyv mas pravdu, je to peklo ten internet, nesmím ho tak studovat 😅🙈na zoubky se "těším " no věřím že to je ještě větší peklo. Vím hlavně to chce klid, snažím se 🙈😁děkuji 😊

makkyv
9. kvě 2021

@martinatd jasně, já třeba teď nepiju vůbec kojici caje ani nic neberu, když vidim, ze se mi mléko extra netvoří, piju je.
Hlavně zdrave jist, nenervovat se. Já mluvím z vlastní zkušenosti, malem jsem o mateřské mléko přišla, stihla jsem to podchytit.. teda alespoň tak mi to řekla poradkyně, takže fakt klid 😊 bude dobře. Zuby budou horší a pak přijde padání z postele 😁😁