Kojení měsíč. miminka, jak dlouho a často? Z obou prsou?

katkauselova
3. únor 2014

Maminky, mam mesic stareho prcka. Kojite stale na stridacku z obou prsu, nebo na kazde kojeni z jednoho? A jak dlouho mimco vam papka a jak casto kojite takove prcky zhruba? Malej se mi nepusti sam, tak nikdy nepoznam jestli ma dost. Porad jsem z kojeni jen ve stresu, jestli je to dobre, nebo ne....dekuji vam🙂

luciebx
3. únor 2014

@katkauselova ja ze zacatku davala z obouch.. laktacni poradkyne mi rekla.. ze tak 8 min z kazdyho prsa pokud mimi fakt saje coz poznas.. takze ja kojila takhle.. pak casem se kojila kazdy kojeni z jednoho prsa..ale dost se mi to pletlo ktery sem davala predtim.. pokud fakt prso ktere nebylo vykojeno predtim bylo prazdnejsi.. tkze zalezi jak rychle se ti tvori mliko.. ja dodrzovala rezim prez den kazdy 3 hodky kojeni.. v noci sem cekala az se malej vzbudi..

katyxq
3. únor 2014

Na hodinky jsem se nekoukala (proč taky, kojila jsem tak často a tak dlouho, jak bylo potřeba, ale bylo to po max. 1,5-2h, výjimečně po delší době). Kojila a kojím vždycky z obou, malá to tak potřebovala ... a nejde říct, kterś varianta je dobře a která špatně, jestli kojit z jednoho nebo z obou, záleží na konkrétní dvojici maminka-miminko, aby se udržela dostatečná laktace, miminko bylo spokojené - více zde https://www.modrykonik.cz/jak-kojit/

katkauselova
autor
3. únor 2014

Ja porad stresuji podle vazeni, ze ma prcek malo, musim davat prikrm. Kdyz si vytahne 70 z obou prsu, citim se jak kralovna a z toho mi vytahne 30 z obou a musim prikrmit. dr.mi rika atmu davam co dve hodinky at ma tech 60 treba i s prikrmem. Ale to se mi zda za celej den hodne. A po jake dobe jste zacala davat jen z jednoho? Zda se mi ze toho mlicka mam malo 😒

michaela_2
3. únor 2014

@katkauselova Já kojím z obou, ale většinou z toho druhého už malej vypije méně, takže na té straně příště začínáme 🙂.
- Hodiny pusť z hlavy a řiď se podle sebe a miminka.
- Na vážení u každého kojení se vykašli a kontroluj třeba dvakrát týdně jenom, jestli ti miminko nejde s váhou hodně dolů 😉

katyxq
3. únor 2014

@katkauselova http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja... ... volej laktační poradkyni a neplácej se v tom sama, obzvlášt, kdyˇz evidentně nemáš dostatek kvalitních informací o kojení (čímž tě nijak nehaním, sama vím, že dostat se ke spraávným informacím - i v porodnici, u pediatra ☹ - není jednoduché)

kytkakvete
3. únor 2014

Hodinky vyhod, koj kdykoliv. Já kojila co hodinu, hodinu a půl až dvě do skoro 7 měsíců. 'První dva měsíce z obou, pak na střídačku. Určitě zavolej laktační poradkyni, bude tě stát tolik jako jedno um a poradí 😉 .

dorinek
4. únor 2014

@katkauselova - nevaž ho, zbytečně tě to stresuje a stejně nevíš, jestli mu to stačí, nebo ne....Řiď se jen jeho spokojeností a apetitem. Nabídni mu z obou a dej mu tak často, jak jen chce. Děti si přisátím "řeší" i jiné problémy, než jen hlad..když má žízeň,když ho něco bolí, když je mu zima, když se bojí, nebo prostě jen tak, když tě chce cítit (a to takhle malý miminko chce téměř pořád 😀 ) Koukám, že má o dost staršího sourozence, ten se o sebe už určitě postará sám, tak se věnuj jen prckovi, hodinky zahoď a vydrž. Uvidíš, že se intervaly budou zkracovat a mimčo bude pít rychleji, jak bude větší. Já se takhle pořád stresovala s prvním dítětem (vážila, zkoumala podle tabulek kolik má vypít, kolik má vážit, jak dlouho kojit, odpočítávala za jak dlouho mu zase můžu dát....a tím stresem jsem přišla o mlíko a dceru z bídou kojila 6 měs.) U kluka jsem se na to vyprdla, dala mu hned jak kňournul, klidně za půl hoďky, seděla jsem u televize, kluk na mě přisátej první dva měsíce snad v kuse 😀 ale byl strašně spokojenej a kojila jsem 16 měsíců... Hlavní je neřešit to 😉

pear
4. únor 2014

@katkauselova Co jsem načetla a získala rady od kamarádek, tak určitě krmit častěji, jakkoliv dlouho miminko chce a prsa střídat. Čím víc se bude kojit, tím víc se tvoří další mlíčko. Pokud miminko ještě saje, tak ať saje, zbytečně ho neodtrhávat. A pokud nebrečí hlady a neztrácí na váze, tak bych to neřešila a necpala ho něčím dalším. Pokud mlíko máš, mělo by mu stačit a pokud má hlad, tak ho přikládej častěji.

kajalka
4. únor 2014

Celý šestinedělí jsem kojila téměř nonstop, max. pauza byla 20 minut, v noci to bylo lepší. Taky jsem zvažovala tu poradkyni, pak jsem se na to ale vyprdla a řídila se miminkem, co potřebovalo.

ckei
4. únor 2014

@katkauselova v porodnici jsem kojila z obou na střídačku, v noci se budil 1x, tak to jsem nakojila jen z jednoho. Doma už jsem pak kojila jen z jednoho, pak z druhého a jen před spaním z obou....pil cca 10minut 😉

novynka
4. únor 2014

my prsa střídáme, pediatrička mi poradila, že se jí u maminek osvědčilo, dát 5 minut z prvního a 10 min z druhého, a při dalším kojením začít tím prsem, kterým jsme skončili, což si taky vždycky nepamatuju ;) tak jsem to zezačátku dělala, protože malej u kojení usínal, tak jsem hlídala těch prvních 5 minut, aby nespinkal a to druhé už jsem mu nechala, jak chtěl... kojila jsem cca po 3 hodinách, v noci se budil jen dvakrát... po šestinedělí se kojení trochu změnilo, klouček chce sice pít častěji, skoro přesně po 2 hodinách, ale za to pije poctivě a nespí, tak jsem přestala čas hlídat, on vždycky od toho prvního prsu odpadne, tak ho honem přehazuju na druhé prso a tam jede nanovo :D opravdu, jak říkaj holky, řiď se jen miminkem, ne časem, když toho vypije na jednou málo, tak holt bude chtít častěji, ono se to po šestinedělí zase upraví ;) jo a za mě teda radši prsa střídat, to první prso je pro dítko namáhavější než ho roztahá, taky proto pije kratší dobu, ale z toho druhého se mezitím mlíko uvolní (určitě ti při kojení teče z obou prsů) a tím pádem se dítko tolik nenadře a víc vypije 🙂 musíš vydržet, časem se sobě přizpůsobíte ;)

andelka
4. únor 2014

Staršího jsem v měsíci kojila kdykoliv chtěl..klidně co hodinu, nebo nakojit a po 10min ještě dokojit (většinou večer, to jsem vystřídala prsa i 2x)..zrovna v té době jsme byli v nemocnici a tam jsem dva dny vážila, tak vím, že maximum po delším spánku měl 100ml (z jednoho prsa, myslím že tehdy už jsem kojila obvykle jen z jednoho), ale jinak klasické množství se pohybovalo 40-60ml. Prostě potřeboval pít méně a častěji. Kojila jsem podle chuti a potřeb, bylo léto, takže i co 30minut jen na žízeň..nestresovala jsem se, nevážila..v 6m měl 8kg, nakonec jsem vesele bez problémů kojila 13měsíců.
Před kojením nebo při něm jsem pila něco teplého, aby mu to lépe teklo. A když náhodou spal dlouho a prso bylo nalité, tak jsem naopak před kojením odstříkala, ať ho má měkčí a snadněji se přisaje a nemá moc prudký tok.
Neboj, sladíte se a všechno bude ok, hlavně nestresuj.

lenicka07
4. únor 2014

@katkauselova Ahojky, jestli ti přibírá a celkově je spokojený, koj ho jak si řekne. Já jsem taky byla nejdřív vystresovaná z porodnice, kde nám říkali kojit jen z jednoho prsu, kojit max. 10 minut, budit na kojení aby nebyly přestávky delší než 3 hodiny, nekojit dřív než za 2 hodiny apod. Nic z toho jsem nedodržovala a kojení u obou dětí naprosto bezproblémové 🙂 Ze začátku vždycky chvilku trvá než se maminka s miminkem "vyladí" prostě někdy je mlíčka moc, někdy se ho zdá málo... Ale vždycky jsem kojila, jak dítě chtělo a když bylo přisáté půl hodiny i dýl tak jsem ho nechala. Jen takové to "žužlání" jsem moc netolerovala, protože pak bych měla úplně rozbolavělé bradavky. Když dítě už jeden prs nechtělo nebo už přestávalo pít, vždycky jsem ještě nabídla ten druhý. Pokud z něj pilo jen málo, při dalším kojení jsem začínala tímto prsem. Holka mi pila většinou jen z jednoho a z druhého trošku na žízeň (přední mlíko) a kluk zas vyžaduje z obou, tj. kojím z obou.

katkauselova
autor
4. únor 2014

Dekuji vsem, asi fakt zadny stres a ridit se prckem a jeho potrebam. Stridam tedy prsa, nenechavam vic jak 40min a pokud jen dudla delsi dobu tak mu prso vezmu. A vypada ze mu zatim nic neschazi. 🙂