Kojení měsíčního miminka. Jak často?

berunka
18. led 2009

Ahojky maminky, vim ze je tu uz tema kojeni,ale to je o bojkotu. Me by zajimalo,kolikrat za den kojíte měsíční miminko? je normální,ze by nase mesicni holcicka jedla jen 6x denne? na dnesek mi chrupala od pulnoci do pul seste. Zajimalo by me tedy jake jsou vase pauzy mezi jednotlivymi kojenimi 😉

majaaita
18. led 2009

Berunko, jestli ti malá prospívá, neřeš to a buď ráda 🙂

Já mám zítra čtyřměsíčního a kojí se min. 15x denně, většinu v noci 😀

mallorry
18. led 2009

beru ja kojila tak, jak chtel malej, ale je fakt, ze hodne spal, i tri hodiny v kuse, takze jsem kojila vetsinou tak 7x denne, ale jak pise majaaita, je dulezite, aby miminko prospivalo a melo dobrou hmotnost...ale doktorka mi rikala, ze pausy behem dne by meli byt ty tri hodky a v noci nejdele pet, sest hodin 😉

gedgitka.a
18. led 2009

berunka: ahojky normál bys měla kojit 6-8x za 24 hodin, takže jestli je malá ok, tak buď vklidu neboj, až na ní přijde růstovej spurtík ještě Ti ukáže, jak moc chce papat 😉 já mám skoro 6 měsíčního chlapečka do teď plně kojeného, jako prtě papal 7-8x za den při růsťáku klidně i 10-12x taky je ho kus v 5,5 měsících 9280gr a 73cm 😀 jen mě dr říkala, když mi malej, už v1-2 měsíci spal 5-6 hodin, že ho mám nechat, ale ne déle, že je na delší spánek ještě malinkej, ale přišel první růsťák a bylo po vyspávání 😅

pajmis
18. led 2009

gedgitka - napíšu trošku mimo téma, ale když si zmínila ten růstovej spur... najdu tady o tom nějaké téma?? nebo nemůžeš mi o tom něco říct?? zajímá mě to.. malej má 7týdnů, kdy to tak mám čekat, že ten spurt přijde??? díky moc 🙂

gedgitka.a
18. led 2009

pajmis: myslím, že téma tu o tom, už proběhlo, ale napíšu náš malej měl první, už kolem 3 týdne to bylo jen asik 3-4 dny, pak kolem 6-8 týdne, další kolem 3-4měsíce a teď mezi 5-6 měsícem, bude Ti vyžadovat víc papání a taky bude nejspíš víc přibírat, mě malej přibíral skoro 1kg za 3-4 týdny, takže třeba na 6týdnech měl, už 6kg a 59cm 😅 oni v těhle obdobích mají větší potřebu papat, protože rychlejc rostou 🙂 nevím zda jsem Ti nějak pomohla, ale dr Ti určo řekne přesně co a jak 😉

vikinka27
18. led 2009

berunko, ako pisali dievcata, kym pribera, je to ok.
keby nahodou bolo mliecka menej (napr. ze bude potrebovat viac, alebo sa zacne kojit viac...), tak prikladaj viac v noci. ale ona by si to mala obhospodarit... 😵

petka80
18. led 2009

berunka, souhlasím s holkama, že pokud přibírá, tak je to o.k. Za týden asi půjdete na kontrolu na 6 týdnech, tak uvidíš 😉 Jinak bych řekla, že pokud spí v noci od půlnoci do půl 6, tak to vůbec neva, ale pak se mi zdá, že asi kojíš dost málo přes den, ne? Tak těch 7x za den by bylo asi lepší, ale každé mimčo je jiné. Moje malá přibírala málo, tak jsem se snažila kojit častěji, ale to neznamená, že to tak bude i u vás 😉 Vyčkej kontroly a pak se podle toho zařiď.

berunka
autor
18. led 2009

holky my jdeme na kontrolu az 27.1.byli jsme ted v utery a jdeme za 14 dni.zitra ji zkusim radsi kojit casteji pres den abych se pak na kontrole nezalekla.

animatua
18. led 2009

berunka: nestresuj se, jestli mala prospiva tak ji koj podle toho jak si rekne.. ja jsem mela malou u prsa prakticky nonstop, vsichni me tlacili ze ji nemam tak dlouho kojit, ze je cvalda apod, ale ona proste chtela byt porad prisata, tak jsem ji nechala.. nedavno jsme meli bojkot kojeni a ona tri dny skoro nejedla, a ja byla stastna za to ze je cvalik a ma z ceho travit.. je to sice opacny pripad nez ty, ale vysledek stejny-koj jak si mala "rekne". a jestli hodne spinka tak bud rada, dlouho to trvat nebude 😉

oli.k
18. led 2009

berunko, taky si myslím, co holky. Buď jen ráda, že Eliška teď tak krásně v noci spí. Naše malá to měla podobné, od 7 týdnů spí od 10 večer do 7 ráno, nakojím jí, a pak ještě do 10. Přes den jsem ji vždycky kojila cca po 3 hodinách, jen při spurtu častěji, v noci už se nebudila. Hlavní je, aby Eliška dobře rostla. Kdyby se Ti to nezdálo, tak ji třeba dej jedno kojení přes den navíc nebo ji nech déle, jen dej pozor, aby opravdu pila 🙂

berunka
autor
19. led 2009

holky a stavalo se vam taky ze po kojeni si prcek normalne odrihnul,daly jste ho do postylky a za cca pul hodinky si ublinknul a zacal se kroutit s prdikama?me prijde ze jak ji ty prdiky krouti ze z toho pak trochu ublinkne,protoze si hodne pritahuje nozicky k brisku.jinak dneska se najedla po jedenacne vecer, uspali jsme nekdy kolem pul jedne protoze se pokakala takze pri prebaleni se probrala a vstavali jsme v sest.

evikk
19. led 2009

berunka:nam se to taky stava,malej se krouti s prdikama a pri tom si ublinkne,asi je to normalni 😉

bubbly
29. čer 2011

Holky prosim o radu, moje mala ma tyden a tri dny, kojim ji co dve hodiny i v noci (nekdy tri). Ted jsou v Anglii hrozne vedra, tak pres den chce pit porad. A v noci uz se mi dvakrat stalo ze byla prisata s prestavkama snad 4 hodiny, usne u toho, kdyz ji odstavim a dam do postylky zacne rvat. Jak ji prilozim tak je v klidu. Nezda se mi ze bych mela nedostatek mleka, ale tohle je priserne, porad se zda ze nema dost a chce prso.Je to normalni?

bellka
29. čer 2011

@bubbly ahojky...já takhle taky na začátku kojila, co dvě nebo tři hoďky, nebo i co hodinu se stalo párkrát a když malý spinkal, musela jsem ho budit, alespoň tohle nás učili v porodnici 😵 a je pravda, že když jsou vedra, tak malý chce taky častěji pít, tak mu dám jak si řekne a doktorka mi řekla, že nemám dávat čaje na žízeň, že mu to mlíčko stačí 😵 ale třeba jiný lékař jiný názor, tak se zkus zeptat, ale chce to vydržet, ten režim trošku trvá, než na něho najedete 🙂 a nebo zkus napsat do diskuze laktační poradkyně, třeba bude mít jinou radu 🙂

helulela
29. čer 2011

@bubbly já bych rozlišovala, jestli opravdu pije nebo si jen tak dudá a poklimbává u toho. Jestli pije, tak vydrž, ale jinak v opačném případě bych se ji snažila naučit na dudlík, třeba to pomůže. Pít po 2-3 hodinách je normální, ale aby byla přisátá 4 hodiny nonstop, to už se chce spíš jen tulit u mamky.

lusi80
29. čer 2011

@bubbly tak já mám kluky už velky,ale taky jsem kojila,myslím si že je to normální,je ještě hoooodně malinká a určo se to spraví,musí si zvyknout,přece jenom v bříšku jedla kdy se jí chtělo 😀 😀 já když odcházela z porodnice,tak mi primář řekl,kojit,kojit,kojit,kdykoliv otevře pusu,nedovedla jsem si to představit,měla jsem doma už 4 letyho kluka,ale v pohodě,fakt když otevřel pusu měl tam hned prso,a neublížilo mu to,postupem času se to zlepšilo,jes hodně zasmaženy jídla,aby bylo mlíko hustší nebo vydatnější,třeba mě sestra říkala v porodnici,že když si odstříkám,aby bylo kvalitní mělo by být nažloutly to mliko,a já ho měla fakt jak smetanu 😀 😀 taky byly kluci jak buřti,a teď když jsou tepla,ona to má i jako čaj,takže si třeba cucne a stačí ji to,myslím si že to chce vydržet,počkat až bude trošku větší,a u mudr se zjistí jestli přibírá nebo ne.Jo,a mě vlastně ségra říkala,že existuje nějakej růstovej spurt nebo co,že by děcka chtěly být jen u prsa,možná to má,její kluci to měly taky,mladší její bude mít 3 měsíce,já o tom nevěděla,tak je to možny 😉 😉 Tak hodně štěstí,a určo se to spravíí 😎 😎

bubbly
29. čer 2011

@bellka
@helulela
@lusi80 dekuju, trosku me to uklidnilo,ono ted jak jsou ty vedra, mliko se prizpusobi a jakoby zridne,takze pres den ma spiz zizen.prave ty cumlaci stavy ma v noci,taky mi prijde ze jen tak dunda na prazdno a usina a jak ji odstavim tak se dozaduje,ale dudlik jeste davat nechci jak je malinka,kdyz jeste nema krmici navyky.o tom spurtu jsem taky slysela.diky za rady

helulela
29. čer 2011

@bubbly já jsem taky dudlík dávat nechtěla kvůli kojení, ale malý byl po porodu na operaci a když jsme za ním přijeli do nemocnice, měl od sestřiček dudlík v puse. Už jsme to nechali, na kojení to žádné stopy nenechalo, ale chápu tě... tak vydrž 🙂

lusi80
29. čer 2011

@bubbly můj starší syn cumel nechtěl,měl hoasi měsíc,a pak nějak ho odmítal,stačilo mu moje prso 😀 😀 tkay uněm kluci usínaly,když jsem jim ho vyndala,byl řev,nejlepší bylo počkat až usnou sami,jako s prsem v puse,ono jim vypadlo a to se nevzbudily,jak jsem jim ho vytáhla tak byl řev........mladší měl cumel,vydržela jsem to do 6ti týdnu,taky jsem nechtěla,a nevadilo to,spíš jsem měla strach z odvykání,ale v pohodě,od 1,5roka ho neměl a dobry,právě kamarádky malá ho měla až do 4 let,to už není hezkej pohled 😀 😀 všechno se naučí,i papat,ale s tim usínám u pras je boj teda 😉 😉

lusi80
29. čer 2011

@bubbly můj starší syn cumel nechtěl,měl hoasi měsíc,a pak nějak ho odmítal,stačilo mu moje prso 😀 😀 tkay uněm kluci usínaly,když jsem jim ho vyndala,byl řev,nejlepší bylo počkat až usnou sami,jako s prsem v puse,ono jim vypadlo a to se nevzbudily,jak jsem jim ho vytáhla tak byl řev........mladší měl cumel,vydržela jsem to do 6ti týdnu,taky jsem nechtěla,a nevadilo to,spíš jsem měla strach z odvykání,ale v pohodě,od 1,5roka ho neměl a dobry,právě kamarádky malá ho měla až do 4 let,to už není hezkej pohled 😀 😀 všechno se naučí,i papat,ale s tim usínám u prsa je boj teda 😉 😉

pajulka1987
2. kvě 2013

Holky, kojím ale příjde mi že toho mléka není tolik co má být...nakojím odsaji a pak když mu to nestačí tak mu to dám...třeba 30ml včera v noci a dneska odpoledne další 30ml...jsem 9 dní po sekci je šance, že se kojení pořádně rozjede?? děkuji...a kdyžtak co pomáhá?? homeopatika beru..

lenca1020
15. lis 2023

Ahoj maminky mám prosbičku. Mám 5 týdenní holčičku a je plně kojena,ale teď pár dní mi přijde že když ji dám prso a nají se tak mi vypije od 70-100. Vážíme jelikož mi blbě přibírala a měli jsme silnou žloutenku. Ale teď poslední dny se nají dám ji ležet a je neklidná, honí si ručičky,poknourava,. A já nevím zda nemůže usnout nebo má ještě hlad. Tak ji i přiložím k prsu něco ještě sní a pak je klid. Ale chci se zeptat je špatně to že ji dám třeba prso do hodiny když to vyžaduje. Jelikož ségry mě bombardují že by se nemělo dřív jak po hodině a půl. PS : plen máme pocuranych dost a na 6 týdenní kontrolu jdeme příští týden 🙂 děkuji za odpovědi a rady