Kojení mimi v poloze na zádech. Máte to podobně?

dagina
29. dub 2009

Ahojky maminy 🙂 , ráda bych poprosila o radu či názor..., pokud některá také měla příjemný problémek s kojením 🙂 .
Takže k věci. Lucinku kojím cca od 2-3 m (teď ji jsou 4m) pouze v leže na zádech - to ona leží na zádech 😅 , já jakoby nad ní 🙂 . Začalo to tak, když ji začal reagovat vpich po TBC, nemohla ani za nic jíst na boku, ječela jak pavián..., prostě to nešlo. Pak jsem čirou náhodou na netu našla polohu výše zmiňovanou, zkusila jsem to..., no a samozř. že se to malé tak zalíbilo, že už nyní nechce jinak 😅. Zatím mi to nijak zvlášť nevadí, je celkem rychle nakojená, ale přeci jen bych byla radši, kdyby baštila "normálně" 🙂 🙂 . Zajímavé je, že v noci, když je rozespalá, se na boku nakojí úplně bezproblému.

Tak, a teď jsem zvědavá, jestli na tom některá mamina byla/je podobně 😵 .

andtka
29. dub 2009

Taky někdy kojím tak, že malý neleží na boku, ale je na zádech. Myslím,že v pohodě. 😉

ducky
29. dub 2009

Dagi já jsem na boku kojila jen v porodnici a protože mi malá takhle rozkousala bradavky a mám větší prsa, našla jsem si polohu fotbalista. Myslím, že je to to, co popisuješ. Malá leží na zádech po mém boku. Používám k tomu kojící polštář a v noci v posteli jí položím nohy na svůj polštář a tělo na mojí skrčenou nohu.
Už jsem byla párkrát "nucena" kojit v terénu, kde to samozřejmě takhle nejde, takže malá musela na bok. Všechno bylo v pohodě, spokojeně se najedla 😉
Ona mi teda na tom boku nikdy neječela, já jsem jí začla kojit na zádech abych si vyléčila ragády, které jsem měla po stranách bradavek ☹
Já myslím, že když bude mít hlad, tak se prostě nají i na boku 😉 🙂

shaula
29. dub 2009

Ducky, myslím, že Dagina nemyslí fotbalistu, ale spíš něco z tohohle: http://www.kojeni.net/ostatni.php (nejspíš tu první nebo druhou polohu). Já jsem to zkoušela, ale nemělo to valný úspěch ani u dětí ani u mě 🙂 Takže když jsem kojila oba najednou, tak jsem kojila ve fotbalové poloze (na kojícím polštáři), a když každého zvlášť, tak v klasické poloze, ale na kojícím polštáři.
Dagina - jak to malou odnaučit, ti asi neporadím, jen asi vyzkoušej více poloh, třeba se jí nějaká zalíbí 🙂

dagina
autor
30. dub 2009

Ahojky, jj, myslím polohu v kleče 😵 , jen nejsem souběžně s malou, ale do kříže. Doma mi to až tak nevadí..., ale právě mi jde o to, když budem někde v terénu.... . Včera jsem ji zkoušela nakojit "nomálně" a jakštakš... . Dříve jsem kojila ve více polohách..., ale malá byla a je hodně blinkací, takže s ní stačilo opravdu jen minimálně pohnout a bylo to venku, a že jsem si dávala sakra pozor na prudší pohyby. Proto u nás připadala v úvahu pouze poloha v leže, až to vyústilo v toto 😵 .

ducky
30. dub 2009

Shaula tak takhle mě to teda ani nenapadlo 😉 😀

Dagi já jsem zatím kojila jen párkrát, moc to v terénu nevyhledávám, ale malá byla vždycky v pohodě a zvládla to i na boku. Jako by i věděla, že je jinde a tak i kojení probíhá jinak 😉

draga
30. dub 2009

já kojila ve fotbalové poloze, což je dítko na zídech dané stranou (jakoby po boku maminky) a já nad ní ale seděla jsem na www.kojeni.net je plno rad tak tam nahlídni 😉