Kojení nedonošených dvojčátek, poraďte

redcarmina
16. črc 2014

Zdravim vas maminky! Prosim vas moc o vase nazory: mam predcastne narozena dvojcatka-narozena 27.5., termin porodu 27.7. Jsme tyden doma a ja plne kojim-vetsinou v tandemu, obcas kazdou zvlášť. Holcicky prospivaji dobre, pribyvaji (jedna trochu vic nez druha). Na krmeni je vetsinou nemusim budit-zpravidla se budi samyvza 3h ve dne a cca 3.5h v noci. Ale nekdy vyzaduji krmeni po hodine/dvouh po kojeni...take se nekdy stane, ze je necham odrihnout a ony v zapeti zas hledaji prso a prisaji se ke vsemu, co jim prijde pod ruku (vlastně pusinku 🙂)) je v pořádku jim v takovych pripadech dat prso i kdyz jsme prave dokojily nebo dojedly pred chvili? Nekdy jsou take po krmení rozmrzele a placou, nemohou usnout. Je mozne, ze maji jeste hlad? Nemam doma vahu, tak nemam prehled, kolik vypiji...a nechci je precpavat, kdyz maji jeste nezralou travicu soustavu. Piji zpravidla 15min maximalne a potom usinaji..muze to byt tim, ze jim tece malo mlicka? Je 15 minut dost? Moc dekuji za vas nazory🙂

ined77
16. črc 2014

@redcarmina Ahoj, podívej se na tyto články https://www.modrykonik.cz/kojeni-dvojcat/ a https://www.modrykonik.cz/kojeni-predcasne-naro... , snad tam najdeš odpovědi na své otázky 🙂 .

pidisek
16. črc 2014

Jsi statečná ze kojis urcite ty začátky nebyly snadný.... A jak jedly v inkubátoru? Někdy kdyz jsou ma UM tak se tezko s kojením .... My byli na UM a nakonec se mi ani mliko netvořilo, protoze byl stres ... Musim ˇrict ze si nepripoustím ze bych byla nejak špatná - deti jsou zdrave a ja spokojená... Jasne ze kojení je nej, ale nebuď smutná kdyby to uz neslo....

pavlapl
17. črc 2014

Je to úplně normální že chtějí po hodině zase. Pro tebe je to plus. Čím častěji budeš kojit tím se bude tvořit více mlíčka. uvidíš že čím dýl budeš kojit tím lépe vám to půjde. Možná by i chtělo aby tě navštívila Laktační poradkyně osobně a zhodnotila situaci. Já také raději klientky vidím osobně. Seznam laktačních poradkyň najdeš na www.kojini.cz.

irous
19. črc 2014

Myslím si, že je to v pořádku. Teď jsou docela vedra, tak je možné, že mají prostě jen žízeň. Pokud dobře prospívají a přibývají, není důvod se znepokojovat. Pokud jste doma týden, tak je to taky změna a chvilku to potrvá, než se vše zaběhne a srovná. Já mám též dvojčátka narozená v 35+6 tt. Ze začátku to byl boj, ale byla jsem šťastná, že mi kojení jde. Srovnalo se to všechno tak po měsíci - co se týče nějakých delších proluk mezi kojením.