Kojení. Nedostatek mléka?

mamater
29. dub 2022

Ahoj chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.Syn má 2 měsíce doposud plně kojený prsa jsem měla vždy nalitá a kolikrát i dostříkala po jídle 100ml poslední 4 dny mi kaká hlenovitě zelenohnědou stolici u doktorky jsme samozdřejme byli na váze nepřibral tak jak by přesně měl ale ani nezhubnul.Vzala mu stěry kdyby náhodou výsledky budeme vědět až v pondělí.U prsa byl vždy 5 minut a pořádně se nadlábnul a uz nechtěl a hlásil se až za 3 hodiny kolikrát ani to ne a v poslední týden je u prsa strašně dlouhou až mě pak prsa bolí papá co půl hodiny a u toho chvílemi pláče a rozčiluje se jako by sál a mléko neteklo.Zkusila jsem teď odsát a za 15 minut jsem odsála 30 ml z obou prsou.Jenomže v noci spí krásně to si dává i 4 až 5 hodin spánku ale přes den to je fakt na nic prsa mě už bolí jak silně tahá furt 🤷🏼‍♀️ Myslíte že mám málo mléka měli jste to někdo také tak? Jinak je malý spokojený bříško ho nebolí prdíky hezky jdou 🤷🏼‍♀️

srnii
29. dub 2022

Taky jsme tak měli, teda kromě té stolice. myslím si, že to bude jak u nás růstový spurt. Ty děti si prý tím jak jsou na prsu pořád, zvyšují tu produkci mléka. Jinak odsávačkou se vždycky odsaje méně. Mě trvá odsát padesátku hodinu, přitom malá jí dle tabulek za dvě děti, takže málo mléka nemám. Jinak na mléko jsou dobré kojící čaje, nejvíc mě chutná od weledy.

veronikacv
29. dub 2022

@mamater po 2./3. mesici se laktace ustaluje a prsa tak nalita uz byt nemusi, neznaci to ani malo mleka. Zda se mi to jako rustovy spurt. Zkus si o tom neco precist. Popripade se mrkni i na bojkot kojeni (byva prave pri ustaleni laktace, dite musi vice sat, mleko uz netece tolik samo)
Kojit na pozadani, byt trpeliva. Vydrzet.
Drzim palce 🙂👍

mamater
autor
29. dub 2022

Kouknu holky děkuji 😊

jjasmina
29. dub 2022

@mamater Měla jsem to uplně stejně, byla na prsu pořád , duvod nevim, neřešila jsem, Muže to byt spurt, několikrát byl aj bojkot. Kojila jsem dle potřeby, ale odsavačkou jsem neodsala nic, max 2 kapky

lenerka1
29. dub 2022

Málo mléka nebo ztráta mléka to může být tak u velmi špatně živených matek (což si myslím u nás nehrozí) nebo při velkém stresu. Podle nalitosti prsou nebo odstříkání vážně nejde hodnotit, v určité chvíli se prsa přestanou nalévat a mléko se tvoří až při kojení, takže dítě musí chvíli sát, tím dá prsům signál a spustí se mléko, což některá hladová miminka neberou moc dobře, ale zvyknou si 🙂 Takže jak píšou holky, spíš ten sprut nebo bojkot nebo prostě takové období, které přejde. Co se týče stolice, zelenohnědou měl syn, když jsem měla ve stravě moc cukrů, hleny zase byly reakcí na mléčné výrobky, po přemíře vajec dokonce "kadil pěnu", takže zkusila bych vysledovat i souvislost se stravou.