Kojení obouprs, někdy spí šest hod., někdy jí po hodině

petuna05
30. srp 2012

maminečky moje drahé, potřebovala bych radu co se týče kojení, mám synka 3 týdny staráho a urt tápeme, kojíme jak on chce, někdy spí 6 hodin, pak by jedl po hodině, u kojení usíná, jindy potřebuje ještě pít, proto ho přikládám k druhému prsu-je to časté,jinak je hrozný řev, neodříháváme si,at děláme coděláme, nevim zda to dělám dobře, jsem z něj už na hlavu☹ale přibíráme 2Odkg za týden.moc děkuju za rady

camelinka
30. srp 2012

@petuna05 ted nevim jakou radu potrebujete 😅 , kojte tak jak bude prcek chtit,ono se to casem srovna, ty prvni 2 mesice jsou na palici, prosla si tim kazda z nas, ja kojila co hodinu pres den, co dve pres noc, v noci jsme se prochodily a prorihaly casto az k dalsimu kojeni, mala navic ublinkavala, u piti usinala a pak rvala hlady. Kdyz mi po par cucnuti usnula tak sem ji musela budit,jinak za 5 minut zase rvala,taky na palici,ale bude to cimdal lepsi 😉 .
Pokud pribira tak to delate dobre a jen potrebujete nejakej casek si na sebe zvyknout a srovnat rezim 🙂

petuna05
autor
30. srp 2012

camelinko, děkujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu🙂jste skvělá, stále jsem měla pocit, že jek nepije po 3 hod, co nám radí pediatr, tak je chyba, doufám, že to už bude lepší.

camelinka
30. srp 2012

@petuna05 jeee diky, to nejsem 😀 😀 😀 ! ja mela od zacatku vsechno nacteny z knizek a bylo mi to k prdu 😅 ,zacala sem se ridit spis instinktem a tak nejak to zacalo fungovat 🙂 . Ono se to prckovi postupne ustali na ty tri hodky,ale az bude chtit on, ted navic jak byly ty horka, tak se nedivim ze chtel porad,ja loni touhle dobou mela prsa venku snad nonstop 😀

katyxq
30. srp 2012

@camelinka Nám se ustálily dvě hodiny, teda někdy jsou to tři, někdy hodina, teď v těch vedrech mám prsa venku skoro furt. A malá se nenechala přesvědčit, že by měla prsa střídat, takže skoro každé kojení kojím z obou prs.
@petuna05 Kojit podle rozpisu je nesmysl, kojte tak často, jak chce miminko, prsa aktIvně nabízejte. Jen kvůli udržení laktace není dobré dělat pauzy delší než 6h, to se v těle tvoří látky tlumící laktaci. Případně zavolejte laktační poradkyni (kontakty jsou na www.kojeni.cz), nám po porodu pomohla moc.

camelinka
30. srp 2012

@katyxq ja taky kojila z obou pokazde, diky tomu sem si krasne udrzela laktaci 🙂

dnada
30. srp 2012

k udržení laktace potřebujete hlavně dostatečný pitný režim! Na to nikdy nezapomínejte,jinak se vám mlíčko nemá z čeho dělat.Pokud nedodáte tělu vodu navíc na mlíčko,mlíčko se začne ztrácet. Spousta maminek si pak myslí,že je to tím,že jsou velké pauzy mezi kojením nebo že kojení z jednoho prsu je špatné,že se pak mlíčko ztrácí. Prdlajs! Nejlepší je se naučit pít hrnek vody po kojení,tím tělu vrátíme to,o co právě přišlo a produkce mlíčka je pořád akorát 😎 Jinak je velmi dobré užívat výrobky na podporu tvorby mlíčka,pokud má maminka málo mléčných žláz. Já svého prvního syna kojila do 8mi měsíců plně a mladšího syna do 7mi měsíců plně. Starší syn si prsíčko žádal do 20ti měsíců,pak se sám odstavil. Mladšímu synovi je 13měsíců,kojím cca 2x-3x denně a 1x v noci a jen z jednoho prsu (to už od 3měsíců malého) a mlíčka je pořád dost 😀

svoba
12. zář 2012

mám to stejně u měsíčního syna. jednou chce přes den co hodinu a půl a pak v noci chrní čtyři hodky v kuse. jistě se to ustálí 🙂

kacena00
23. zář 2012

@camelinka teda to čtu tak ráda...ne že bych ti to přála, ale právě přesně tímhle teď procházím já, z totální mlíkárny téměř vyschlá studna, nekonečné kojení (s přebalováním, nekonečným odkrkáváním- mnohdy se nezadaří a malá se pak zeblije jak alík, že se o ni bojim, že se udusí...), v noci je naprdlá, když musí polykat, odtahuje se řve, usíná, pak je hladová a po hodinové kojící anbázi spí půl hodiny a pak řve a řve, musí dostat, usíná u pití, když jí uložím, řev a řev,no padám na ústa a k tomu starší, který si těžce zvyká na to, že už tu nejsme jen pro něj...

camelinka
23. zář 2012

@kacena00 ja uz mam klidek 😅 😀 😀 ,to casem prejde,musi se to vydrzet 😉 😉